Jump to content

Mazda 3 Dynamic ve Comfort Donanımları 2004-2008

slash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bende sedan kasayı mazda3 lere daha çok yakıştırıyorum .  Sunroof ve direksiyondan kumanda gerçenten işlevsel ve görsel olarak daha cezbedici.

Zaten Sedan'da hafif hb tarzı var ve bunu görsel olarak sunuyor, hb'ler bana çok kısa geliyor, arabanın arkası kesilip atılmış gibi duruyor... Zevkler ve renkler tartışılmaz olduğu için herkesin tercihine de saygı duymak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında aynı boydalar..

Şasi uzunlukları aynı. Bagaj ve tampon farkıyla gövde uzunlukları fark göstermekte. Güncel kasada Sedan 120mm daha uzun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

2007 de makyaj gördü, 2007 modellerin bazısı makyajlı, bazıları değil, yani 2004-5-6 aynıdır. Sizin gördükleriniz sonradan yapılan modifiye farkları olabilir.

TCS ve DSC  dynamiclerin hepsinde standart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki sport dynamic ile dynamic arasında ne gibi donanım farkı var?

Comfort modelinde yan hava perdeleri, TCS çekiş kontrol sistemi, DSC Dinamik Stabilite Kontrol Sistemi, Arka Koltuk Kol Dayama Yeri, Sürücü Koltuğu Bel Desteği, Harita Lambaları, Elektrik Kontrollü Sunroof ve Ön Sis Farları yok. Klima tam otomatik değil, manuel klima var, vites topuzu ile direksiyon deri değil, direksiyonda müzik sistemi kumanda düğmeleri yok, iç kapı kolları ile el freni kolu krom kaplama değil, ön konsol siyah yerine gümüş, lastik ölçüsü ise 195 / 65 R 15.

Mazda 3 sport, HB kasa anlamına geliyor. Fasılalı arka silecekler, sadece HB, yani sport kasada bulunuyor.

Detaylara şu linkteki pdf dosyasından bakabilirsiniz. http://web.archive.org/web/20060411125148/http://www.mazda.com.tr/images/mazda3/brosur/mazda_3.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

konuyu tekrardan hortlatıcam ama merak ediyorum..:))

arabam 2007 model makyajlı ve ruhsatında sport dynamic yazıyor..

Eski kasasına bakıyorum bakıyorum cant ve gostergeler haricinde bir fark goremedim başka varsa bunlar neler acaba ogrenmek isterim?:)

Bir de şu sport dynamiclerin dynamicten farkı neler? size zahmet tecrubeli ve ya bilgisi olanlar aydınlatailir mi beni?

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyu tekrardan hortlatıcam ama merak ediyorum..:))

arabam 2007 model makyajlı ve ruhsatında sport dynamic yazıyor..

Eski kasasına bakıyorum bakıyorum cant ve gostergeler haricinde bir fark goremedim başka varsa bunlar neler acaba ogrenmek isterim?:)

Bir de şu sport dynamiclerin dynamicten farkı neler? size zahmet tecrubeli ve ya bilgisi olanlar aydınlatailir mi beni?

saygılar..

Sport, HB anlamına geliyor. Sport Comfort ve Sport Dynamic, HB kasalar.

2007 makyajında çok küçük detaylar değişmiş. sis farı yuvaları, arka tampondaki reflektörler, ön ızgara ve stop lambaları. iç döşeme ile vites topuzu da değişik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sport, HB anlamına geliyor. Sport Comfort ve Sport Dynamic, HB kasalar.

2007 makyajında çok küçük detaylar değişmiş. sis farı yuvaları, arka tampondaki reflektörler, ön ızgara ve stop lambaları. iç döşeme ile vites topuzu da değişik.

eyw saolasın..

benm arabanın satış kağıdına yanlış yazılmış muhtemelen.

sport olunca sanki motoru suspansiyonları filan daha farklı birşey bekliyodum fakat HBmiş demek öğrenmiş olduk:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...

Bende 2009 touring var.aldığım zaman aldığım kişi makyajlı kasa demişti.benim araba o zaman satılan mazdaların en fulümü oluyor yoksa impresive de varmıydı.hemen hemen bütün özellikler var hız sabitleme ve yağmur sensörü hariç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar,

Bu iki donanım arasında ki farklılıklar kafamı karıştırdı.

Aracımın ruhsatında std yazıyor.

Mazda teknik destek ekibine şasi numarasını mail olarak gönderdim ve bana geri dönüş yaptılar az önce,

6 adet hava yastığı, ABS,DSC , TCS ve EBD gibi fren denge kontrol sistemlerinin mevcut olduğu yazılı olarak belirtildi.

Aracımda sunroof yok klima manuel, jantlar alüminyum alaşım, lastik ebatları 195/65/15, dört cam otomatik, sustalı anahtar, ısıtmalı aynalar, 6lı cd çalar,  ön arka kapılarda hoparlör, sürücü yolcu ön ve yan hava yastıkları (benim görebildiğim)

Merak ettiğim aracımın tam modeli nedir. ?

örnek: linkteki aracın siyahı 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-erenay-otomotiv-den-2006-mazda-3-1.6-lpg-li-comfort-otomatik-192096037/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer ön sis farları da varsa Sport Comforttur . Kapak jant ve sis farları da yoksa Comfort oluyor. Ruhsatta yazan STD Sport Dynamic ama yanlış yazılmış demek ki .  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sport hb modellerine deniliyor. ilan kalkmış göremedim aracı 1. nesil ise sis farlatı yoksa sunroof yoksa manuel klima ise comfort ( Dsc de yok). Lastik ebadı 195-65-15 tir.

Dynamic ise dijital klima, sis farı, sunroof, direksiyondan kumanda edilebilen teyp, sis farı, DSC vardır. Orjinal lastik ebadı 205-55-16 dır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-sahibinden-258901535/detay

genelde sahibindende tek baktıgım mazda grubu mazda 3 2006 2007 dynamicti almayı düşündüğüm için bugun sport dynamic lere girdim çoğu hb di hb sevmiyorum 1 tane sedan çarptı gözüme sanki sport dynamicler daha uygun fiyatlı daha düşük km li geldi fark var mı 2 si arasından binici için alırken hb de 1 tane deri döşeme nadir ithalat denk geldi o da düşünülebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Mustafa Şan :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-sahibinden-258901535/detay

genelde sahibindende tek baktıgım mazda grubu mazda 3 2006 2007 dynamicti almayı düşündüğüm için bugun sport dynamic lere girdim çoğu hb di hb sevmiyorum 1 tane sedan çarptı gözüme sanki sport dynamicler daha uygun fiyatlı daha düşük km li geldi fark var mı 2 si arasından binici için alırken hb de 1 tane deri döşeme nadir ithalat denk geldi o da düşünülebilir. 

Sport Dynamic aslında Dynamic donanımın HB olanlarına deniyor . Araç sahibi yanlış kategorilendirmiş ilanı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Burak :

Sport Dynamic aslında Dynamic donanımın HB olanlarına deniyor . Araç sahibi yanlış kategorilendirmiş ilanı.

abi koltuk döşemesi dynamicler gibi değil sanki bana öyle geldi bir de renk siyaha benzemiyor siz ne dersiniz. ben o zaman hiç sport bakmayayım dynamic devam :) siyah gri arası bir renk var bir de 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-doktordan-mazda-3-2007-dynamic-sedan-257427374/pasif-ilan 

şu ilandı satılmış bu renkten başka var mı ben 1 kere denk geldim de 

11 dakika önce, Mehmet Özdemir :

konunuzu daha önce de bilgiler verilmiş bir başka bir konuyla birleştirdim. umarım yardımı olur.

teşekkürler bu konuyu görmemiştim benim için de iyi olur 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Mustafa Şan :

abi koltuk döşemesi dynamicler gibi değil sanki bana öyle geldi bir de renk siyaha benzemiyor siz ne dersiniz. ben o zaman hiç sport bakmayayım dynamic devam :) siyah gri arası bir renk var bir de 

Dediğin gibi bu araç Dynamic de değil. Jant, Sis lambası felan onları Dynamic'e benzetmiş ama klimalar manuel.. Topyekün hatalı ilan.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...