Jump to content

Seyir Halindeyken Yanlışlıkla Geri Vitese Geçti (Lantis Otomatik)

Guest sinan53
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bundan 2 hafta önce 80 ile giderken arkadaşın kolu vitese değidi ve geriye takıldı. araç bir anda stop etti ve ufaktan dişli sesi geldi.Araba durduktan sonra marşa bastım ve devam ettim hala kullanıyorum eskisi gibi normal gözüküyor.Acaba bir sorun çıkar mı ?

Edit: Büyük harf yazımı son kez düzeltildi. tekrarında silinecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olmaz ya, şayet özel bir durum varda olmuşsa, yakında sizi bir sürpriz bekliyor demektir. Mazdanın otomatikleri çok ilginçtir. Ama yakında artan yakın sarfiyatı sonrası vuruntulu vites atmaları gelecektir. Eğer o ses gelmeseydi tamam eyvallah ama o dişli sesi, orintlerden gelmiştir. İnşallah bu dediklerim olmaz.

Not.: Geçen sene komple şanzımanı indirten biri olarak bu durumları hep sordum da ondan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzıman elektronik kontrollü olduğundan ve hız sensörü ile beraber hareket ettiğinden süratiniz 5 km/sa'tin üzerinde ise geri vitese taksanız dahi vitese geçmez ve bir sorun çıkmaz.

NOT:Eski araçlarda denemeyiniz şanzımanı parçalarsınız.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En az 400TL. tamir takımı (Orintler,keçeler vs. vs.) Maslaktan 626nınkini 400e almıştım geçen sene

Şanzımanı indirme parası 300 TL.(Pazarlık payına bağlı)

Şanzımancının da alacağı işçilik 300-500 arası.

Yağdı kıldı yündü derkeeeeeeeeeen, 1500TL. hazır tut derim sana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Şanzıman elektronik kontrollü olduğundan ve hız sensörü ile beraber hareket ettiğinden süratiniz 5 km/sa'tin üzerinde ise geri vitese taksanız dahi vitese geçmez ve bir sorun çıkmaz.

NOT:Eski araçlarda denemeyiniz şanzımanı parçalarsınız.. :)

3lerde geçmiyor yani öylemi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...