Jump to content

Porsche 911 GT3 RS

Kado
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 11 yıl sonra ...

2022 Porsche 911 GT3 firmanın 911 platformunda ikinci en güçlü aracı.  Doğal aspirasyonlu sıralı 6 silindir 4.0 litre 502 hp motoru var.  Motor arka tekerleklere güç veriyor.  Kırmızı çizgi 9000 rpm'e kadar geliyor.  Karbon fiber koltuklar var.  Direksiyon sadece ön tekerlekler değil, arka tekerleklere de kumanda ediyor.  Six-speed manual vites (bence bu ideal) veya seven-speed dual-clutch vites var.  Başlangıç fiyatı $161,100.  Ivmelenme 0-90 km/h sadece 3.2 saniye.  Maksimum hız 197 mph (yaklaşık 300 km/h).  Muhtemelen bu araç Türkiye'ye gelmez.  Gelirse de devlet kullanır.

https://www.wsj.com/articles/2022-porsche-911-gt3-step-on-the-gas-while-it-lasts-11623951503?st=gibozetyhmtku6l&reflink=desktopwebshare_permalink

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siteye girince bir ücret falan talep etmesin diye ürkerek Porshce Türkiye sitesine baktım da bu model var görünüyor. Lakin satılmış mıdır ? Ya da kaç milyon baloncuk fiyatı vardır bilemedim 🤔😃

https://www.porsche.com.tr/modelStartAll/?modelrange=911

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

2023 Porsche 911 GT3 RS Wall Street Journal tarafından caddede kullanılabilen yarış otomobili olarak yorumlanmış.  Yukarıda bunun 2022 modelinden bahsetmişiz.  Doğal aspirasyonlu sıralı 6 silindir 4.0 litre DOHC 518 hp motor var.  Kırmızı çizgi 9000 rpm'ye kadar geliyor.  0 - 90 km/h ivmelenme süresi sadece 3 saniye.  Geçen seneye göre fiyat biraz (!) artmış ve $261,730 olmuş.

https://www.wsj.com/articles/2023-porsche-911-gt3-rs-review-a-street-legal-race-car-11665079520?st=l9ujy4sc65q1aer&reflink=desktopwebshare_permalink

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ülkemizde bazı belediyeler cenaze aracı olarak mercedes araç almışlar, amaç, hayatta rüyasında bile görmesi hayli masraflı olan bu araca hiç olmazsa karatoprağa konforlu gitsin, gözü açık kalmasın rahmetli demişler. Porsche için bir belediye gönüllü çıkarmı bilinmez. 

"MERCEDES’E BİNEMEDİLER CENAZELERİ BİNSİN

"Dedim ki, bu da yetmiyor. Bir adım daha atalım. Artık hayatlarında Mercedes otomobil kullanmayanlar, hiç olmazsa şu cenazelerini Mercedes araçlarla taşıyalım. Mercedes araçlardan cenaze araçları da yapmaya başladık" diyen Erdoğan, şimdi de onların türkiye’de üretilmesini istediklerini söyledi. "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, Renegade :

Ülkemizde bazı belediyeler cenaze aracı olarak mercedes araç almışlar, amaç, hayatta rüyasında bile görmesi hayli masraflı olan bu araca hiç olmazsa karatoprağa konforlu gitsin, gözü açık kalmasın rahmetli demişler. Porsche için bir belediye gönüllü çıkarmı bilinmez. 

"MERCEDES’E BİNEMEDİLER CENAZELERİ BİNSİN

"Dedim ki, bu da yetmiyor. Bir adım daha atalım. Artık hayatlarında Mercedes otomobil kullanmayanlar, hiç olmazsa şu cenazelerini Mercedes araçlarla taşıyalım. Mercedes araçlardan cenaze araçları da yapmaya başladık" diyen Erdoğan, şimdi de onların türkiye’de üretilmesini istediklerini söyledi. "

Tüm dünyada otomobil güvenilirliği (sorunsuzluğu) konusunda benim tanıdığım en bilinçli toplum ABD'dir.  Tüm ABD'de de otomobil güvenilirliği konusunda en uzman kurum Consumer Reports ismiyle bilinir.  Consumer Reports her sene yüzbinlerce (belki daha fazla) sürücüye detaylı online anket göndererek otomobil markalarına bir güvenilirlik sıralaması yapar.  Brand Report Cards (Marka Karneleri) da denen bu önemli listeyi Consumer Reports sadece üyeleriyle paylaşır.  Benim gibi bir Consumer Reports üyesi olmak için senelik sadece $39 bir ücret ödemek yeterlidir.

Consumer Reports 2021 Brand Report Cards birinci sırada Mazda, ikinci Toyota, üçüncü Lexus gösteriyor.  Mercedes-Benz 2021 CR listesinde tam 20. sırada yer alıyor.  Daha önce listeyi paylaşmıştım ama yeri geldi diye aşağıda tekrar paylaşıyorum.  Tüm bu açıklamalardan sonra o ilgili belediyelere "kolay gelsin" demek isterim.  🙁

CR Brand Report Cards 2021.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunsuzluğu konusunda bende 7. yılına, sıfırdan ise 10 yılına giren aracımdan onaylanmıştır.  Birde şu lpg işi olmasa, daha da sorunsuz olacak herşey. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Hani biz fiyatı $100,000. üzerindeki araçlar için "Abi bu çok pahalı, bu bize gelmez" diyoruz ya...  Bir de, sadece iki koltuklu spor araçlar için "Biz 3 kişi (veya 4 kişi) buna sığamayız, bu bizi almaz" deyip geçiyoruz ya...  Şimdi sıkı durun.

Porsche 911 GT3 R Rennsport sadece yarış pisti için üretiliyor.  Motor 4.2 litre, sıralı 6 silindir, 611 hp, takometre kırmızı çizgi 9,400 RPM.  Araç E25 bio-etanol yakıt kullanabiliyor.  Porsche bundan sadece 77 adet üretiyor ve fiyatı $1 milyon.  Bitmedi, araç sadece 1 kişi (sürücü) alabiliyor.

The Ultimate 911? Porsche Reveals Track-Only, $1M GT3 R Rennsport (forbes.com)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...