Jump to content

Bagaj Kapısı Kilidi Sorunu

Guest demiofan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

Benim Mazda 2 kullanıcılarına bir sorum olacaktı. 2009 model Mazda 2 1.3L aracımız var. Geçen hafta bir yerde durup bagaja eşya yükleme ihtiyacımız oldu. Araç çalışır vaziyetteydi ve kapıları kilitli değildi. Ancak bagaj kapısı kendiliğinden kilitlenmişti. Anahtar kontakta olduğundan üzerindeki tuşlarla da kilidi açamadık (Kontaktaki anahtarın üstündeki tuşlarla kapılar kilitlenip açılamıyor :eek:). Mecburen motoru durdurup anahtarı kontaktan çıkardıktan sonra uzaktan kumanda ile bagaj kilidini açabildik.

Acaba bu durum normal mi? Normalse de bagaja 2 dakikalığına eşya yükleyip/indirirken illa da motoru durdurup uzaktan kumandalı anahtarı kontaktan çıkarıp kilidi öyle mi açmamız gerek? Ya da içeriden bagaj kilidini açmak için bir düğme var da ben henüz bulamadım mı  :)

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle bu problem marketlerin kapalı otoparklarına girerken, güvenlik görevlisinin bagaj kapağını açmaya çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Ancak ben şunu keşfettim; şöför kapısını açtığınızda motoru stop etmenize gerek kalmıyor, bagaj ancak o zaman açılıyor. Tabii manuellerde bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle bu problem marketlerin kapalı otoparklarına girerken, güvenlik görevlisinin bagaj kapağını açmaya çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Ancak ben şunu keşfettim; şöför kapısını açtığınızda motoru stop etmenize gerek kalmıyor, bagaj ancak o zaman açılıyor. Tabii manuellerde bu şekilde.

Evet muhtemelen çözüm böyle bende el freni çekip kapıyı açıyordum ama hiç test etmedim hangisi işe yarıyor diye :) o yüzden el freni dedim direk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Benim Mazda 2, otomatik vites. Benim için de özellikle avm girişlerinde sorun oluyordu. Birkaç denemeden sonra, aracı stop etmeden, park'a aldığımda bagajın da açıldığını gördüm. Vitesi P'ye getirmek yetiyor benimkinde yani. Aracın kapısını açmak yeterli olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...