Jump to content

LPG'de Problem Yaşayan Arkadaşlara Yardım

Dağ-Cey Lpg
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar umarım yaşamazsınız ama ola ki bir problem yaşadınız ve çözüm bulamıyorsunuz.

Buradan sorununuzu, aracınızın marka, model ve Kit bilgilerini yazarsanız,

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sayın Mehmet Bey

Benim 323 1.5 Mazda (2000) model aracım var tomasetto marka sıralı LPG kiti taktırdım fakat aracım 2700 ile 3000 devir arası tekliyor bunun sorunu nedir bana yardımcı olabilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bende mazda 323 sedan var 93 model aracım nerdeyse 300bin yakıyor lpg ayarı yaptırdım bişey değişmedi ustanın biri sbob ayarından dır dedi onuda yaptık yine aynı ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Sayın Mehmet Bey

Benim 323 1.5 Mazda (2000) model aracım var tomasetto marka sıralı LPG kiti taktırdım fakat aracım 2700 ile 3000 devir arası tekliyor bunun sorunu nedir bana yardımcı olabilirmisiniz.

Biraz geç oldu ama Özür dilerim,

Bu tarz problemi iki nedenden dolayı yapar

1.'si ateşleme

2.'si kalibrasyon'dur.

Ateşleme için mazda aracından anlayan iyi bir ustaya gösterilmeli,

Ama deneme yanılma yöntemine girmeden, problemin kalibrasyondan hatası var ise lpg ustasının yapması gereken belirli devirden sonraki fakirleştirme ayarını yol kalibrasyonu ile yaparak çözebilecektir.

Bayisi olduğumuz Romano marka sistemlerde Mazda'lar için özel olarak fakirleştirme konumları vardır ama taktırmış olduğunuz cihazın bu tarz özelliğinin olup olmadığını bilmiyorum. Sizin için programı inceleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende mazda 323 sedan var 93 model aracım nerdeyse 300bin yakıyor lpg ayarı yaptırdım bişey değişmedi ustanın biri sbob ayarından dır dedi onuda yaptık yine aynı ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Araçta ki problemin arıza kaynaklı olduğunu bulmak için benzinde ne yaktığını bilmek lazım. Eğer arabamız benzinde normal, lpg'de çok yakıyor ise gaz analiz cihazı ile araçtan çıkan çiğ gaz oranının ölçümünü yaptırmalısınız. Bir de detaylı bir kaçak kontrolü yapılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir makine cihaz ne kadar karmaşıklaşırsa bir o kadarda arıza yapma riski yükselir.arkadaşımda sıralı sistemli opel astra var beyin arızasından başlıyarak onlarca problem çıkardı bu arada lpg kiti çok ünlü bir italyan markası bir türlü randıman alamadı.benim aracım ise karbüratörlü mazda 323 92 model atiker marka 350 tl'ye 2 yıl önce taktırdığım lpg kitiyle ilgili bir kere bile sorun yaşamadım ve yakıtım km'de 140 krş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ne olur bana yardım edin 323hb 1992 glx araç kullanıcısıyım gazda 20tl ile şehir içi 54 km yapabiliyorum.bujileri deiştirdim lastikleri deiştirdim tüp beynini deiştirdim..bujileri orjinaliyle deiştirdim..beyni bilgisayarda ayarladılar ..motora her usta çok iyi olduğunu söledi araçta hiç bir arıza yok neden böyle çok yakıyor acaba yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüp beyni atiker..şehir dışıda 96 km yapıyor.bu arada lpg 1870 bulunduğum bölgede..benzinde binsem daha karlı..aracı alalı bir buçuk ay oldu üzerinde  önce mimgas beyin vardı onda da 66 km yapıyodu onun arızalı olduğunu sölediler bende atiker taktırdım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

performansta bi düşüklük yok performansından memnunum araca binen sanki benzinli gibi diyor...kaçakta yok yeni sızdırmazlık raporu aldım ruhsata işletmek için..bulunduğum yerde bu araçtan anlayan da yok tayin dolayısıyla  şanlıurfa nın ilçesindeyim fazlada karıştırtmak istemiyorum sizin sölediklerinize göre bi şeyler yaptırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım 1.6 90 model mazda 323 otomatik.

bujiler, buji kabloları, distribitör kapağı, hava filtresi, lpg mikseri, lpg düğme ve valfler değişti kontrol edildi. Gazda çalışmama ve tekleme kerkinme stop etme sorunum vardı. en son mikser değişti ve düzeldi... gaz ayarı yapıldı.

Ama kilometrede 30-33 kr arası yakıyor. Beyinden şüpheleniyorum ama düşük bir ihtimal. 1 litresini 1.60Tl den alıyorum 10 tl ile max 35km yapıyorum. daha önceden 20-22 kr yakıyordu. Derdime Derman:(  BRC marka

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mrwtgn  abim bende aynı sorunu yaşıyorum yalnız benim araç manuel eğer  sorunu çözerseniz banada haber verin ben bu gün yine sanayideydim  bi şey denediler bakalım düzelirse haberdar ederim sizi..daha burdan sorunumuzla ilgilenen bi semavi abimiz ilgilendi bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ne olur bana yardım edin 323hb 1992 glx araç kullanıcısıyım gazda 20tl ile şehir içi 54 km yapabiliyorum.bujileri deiştirdim lastikleri deiştirdim tüp beynini deiştirdim..bujileri orjinaliyle deiştirdim..beyni bilgisayarda ayarladılar ..motora her usta çok iyi olduğunu söledi araçta hiç bir arıza yok neden böyle çok yakıyor acaba yardımcı olurmusunuz

Merhaba,

Kış aylarında 10 ile 20 lt alarak yapılan ölçümlerde hata olasılığı çok yüksek olabilir. Deponuzu fulleyerek ölçüm yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Bir de araç yolda iken hararet göstergesine dikkat edin, eğer hararet düşüyor ise gaz lpg(Likit Petrol Gazı) yeterince buharlaşamıyacağından zengin karışımlı yakıt ortaya çıkacaktır, bu yüzden de fazla yakabilir. Bunun için de devir daim veya termostat'a baktırmak gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şehir içi dediğim gibi motorla ilgili hiç bi sorunum yok buji lastikler tüp beyni deiştirdim..beyin atiker..bu günde miksere baktırdım bi sorun yok dediler.20 tl benzinle daha fazla km yapıyorum..sistemde kaçakta yok...çıldıracam ya..ruhsata işletcez diye bin sürü masraf ettik..benzinde daha az yakıyo 40litre depom

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

artı bide arabanın lpg ile bi alakası yok sanki benzinli gibi gidiyo artık lpg en son ayarda kıstılar..bide arabayı çok yüksek devirlerdede kullansam  sakinde kullansam lpg de yakıt aynı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba

98 lantis sahiyim. araçta hiçbir sorunum yok. (1 senedir sorunsuz kullandım lpg yi ) yağ eksiltmesinden dolayı motor yaptırmaya karar verdim ve yaptırdım. sorun hala yoktu ama gideyim birde lpg ayarı da yaptırıyım tam olsun herşey dedim. aracı bir götürdüm şimdi 1 ay oldu hala yapamadılar. tartarini yetkili servisi birde... bulundugum yer kırklareli.

1 -araç sabah çalışmalarda benzinden tüpe geçerken stop ediyor. 10dk kadar benzinde kullandıktan sonra düzeliyor.

2 - rolanti 0 ile 1000 devir arasında sürekli gidip geliyor. giderkende hafif gazda sirkeleme yaptırıyor tabi.

3 - son olarak 6500 devirden sonra kendini benzine atıyor ama bu durum dünkü kurcalamadan sonra 4500 devirden sonra oldu. gazı bırakınca tekrar lpg ye geri dönüyor.

can sıkıcı olan durum bunların hiç biri yokken bunları yaşamak ve 1 ay içinde en az 15 kez gitmeme rağmen yaşamak. ben utanıyorum oraya gitmeye adamlar halletcez tamam abi demeye utanmıyorlar. şimdi son bahaneleri yazılımdan mış. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...