Jump to content

Lantise Sekman Mı Peugeot 406'ya LPG Mi ?

canozcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar.

98 model klima + lpg sistemli bir lantisim var. rolantide düşük devirde vs. sorun yok ancak aracım yüksek devirlerde çok fazla mavimsi bir duman atıyor. 2000 kmde ortalama yarım litre yağ eksiliyor.araç. 165000km de. kompresor olcumleri normal degerin üstünde ve hepsi eşit çıktı. aracıma bu halini bilen biri 10 milyara talip.

şimdi aracımın bu duman atma huyu beni fazlasıyla rahatsız etti. ya bu sorunu kısadan halledip kullanma yada satıp, yine 10 milyara 98 model 2.0 benzinli full 210000km de 406 satın alma durumu var. lantisimin masrafı sizce ne olur ihtimaller nelerdir yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lantisi düzeltmekle diğer araca lpg taktırmak aşağı yukarı aynı paralara gelir.en fazla1500+ tl civarı olur diye tahmin ediyorum. tabi diğer araçta başka masraf çıkmazsa.

Bu durumda siz hangi araca binmeyi istediğinize karar verin. 406 lantise göre size uçak gibi gelebilir tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

406 yı kullandım dediğiniz gibi sınıfları çok farklı kıyaslanamaz bence. lantis çok daha seri atak, 406 daha agır ara hızlanmaları zayıf lantise göre. vites geçişleri sanki şahin gibi ne bilim bi boşluk var sanki kolda gibi acaba arabada sorun vardı yoksa ben lantise çok alıştıgımdanmı ?? lantisin vites geçişleri ayrı bi zevkli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 milyara km si az olan ne var sizce ?

Büyük ihtimal birşey yoktur.Yanlış anlama ,ben kendime göre düşündüm.Bu arada bende eski bir Lantis kullanıcısıyım.Fakat araba bir sorun çıkarmaya başladı mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor.Yine diyorum ben olsam biraz daha para ekler daha düşük Km bir araba alırım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maslakta merser servisinde segman yaptırmayı düşünüyorum 1.5 milyara olur dediler. dumanı keser inşallah. tamirden sonra çekiş performans durumu sizce ne olur? ilk defa böyle bir işe girişiyıorum zaten bu da 2. arabam. bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyaacım var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ve Toyota gibi japonları ayrı tutarak, 200bin km. aracı alıp binmek pek mantıklı gelmiyor bana.Hele ki Peugeot...1000 adım uzak dursun. Benim düşüncem :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maslakta merser servisinde segman yaptırmayı düşünüyorum 1.5 milyara olur dediler. dumanı keser inşallah. tamirden sonra çekiş performans durumu sizce ne olur? ilk defa böyle bir işe girişiyıorum zaten bu da 2. arabam. bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyaacım var

Benim tavsiyem başka bir yere götürün aracı. hatta bildik bir ustanın tamirhanesine. 1500 tl çok yüksek bir fiyat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende öncelikle kilometreye bakardım, peugeot'un km lantise göre çok, daha çok parça değişimi yapabilirsin.en mantıklısı yukarıda da yazıldığı gibi km'si düşük bir araç almak ama tabi bütçeyle de ilgili bir durum.Lantis aldığından beri sendeyse ve temiz kullandıysan bence de onu yaptır ve bin derim.Diğer araçta neler yapılmış bilmiyorsun.Ayrıca spor görünümlü bir araç 406'ya göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peugeot 307 var yakın bir arkadaşımda onu gördükten sonra aman dedim pecodan uzak durmak lazım her an yolda bırakma tehlikesi olan bir araba ve anlamadım servısı pahalı ve ıstedıgınız cozumde olmıyabılıyor ve bu lanet pecolar hala bu kadar satıyor :) bence lantıs derım 1500 1 kere harcarsınız omurluk gıder pecoda 1500 3 ayda 4 ayda harcatıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üstad bu kadar denk gelir çok şanslısın aha sana tavsiyenin kralı.3 gün önce 97 model lantisim sanayiden çıktı.165 binde aracım segman attırdım beraberinde hazır el değmişkn triger setini değiştiridim.ben  böle bi performans görmedim yaw ben bu arabayı eski haliyle performanslı zannederken meğer bu bambaşka bişeymiş.kaça maolduğuna gelince bütün parçaları internetten site ismi söylemek serbestse parcatreni.com dan 5 taksite aldım.hepsi 650 civarı tuttu ustayada 700 verdim rektefiyeci dahil.sen daha ucuza maledersin bende tiriger ve yürüyende bi kaç lastik aks körükleri felan değişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üstad bu kadar denk gelir çok şanslısın aha sana tavsiyenin kralı.3 gün önce 97 model lantisim sanayiden çıktı.165 binde aracım segman attırdım beraberinde hazır el değmişkn triger setini değiştiridim.ben  böle bi performans görmedim yaw ben bu arabayı eski haliyle performanslı zannederken meğer bu bambaşka bişeymiş.kaça maolduğuna gelince bütün parçaları internetten site ismi söylemek serbestse parcatreni.com dan 5 taksite aldım.hepsi 650 civarı tuttu ustayada 700 verdim rektefiyeci dahil.sen daha ucuza maledersin bende tiriger ve yürüyende bi kaç lastik aks körükleri felan değişti

edirne de mi yaptırdınız ve tam olarak ne yaptirdiniz neden işçilik okadar fazla tutmuş anlamadım da? eğer kısmet olursa bende sizin yaptırdıgınız yerde yaptırayım ozaman kırklarelindeyim bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1500 yüksek rakam nerdeyse bu fiyata rektefe yaptırılır .piyasa değişken,bir yere bağlı kalmayın. pejoya gelince  masraflı hantal bir araba hiç tavsiye etmem.Lantisten şaşmayın,dedikleri gibi bakımla lantis canavar gibi olur,çevreme bakıyorum da nerde dandik marka araba var Türkiye de çok satıyor.Mazda dan şaşmayın derim.Gaza basınca fırlayacak mazdaya benzer bir araba yok.Japonlar bu arabaları özel yapmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam edirnede yaptırdım mekatronik diplomalı bi ustam var ona yaptırdım.neler yaptırdım tam olarak açıklayım.komple triger seti değişti devirdaim su pompasına kadar,edirnede doğalgaz çalışması var onun yüzünden aks köruklerim patlamıştı onlar değişti viraj demir lastikleri değişti bide segman atıldı rektefiyeci 200 tl alıyo zaten üst kapak taşlama dahil .motorda değişenlerde subablar kol yataklar yağ pompası kapak contaları felan.ben araştırdım en ucuza burda mal oldu bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...