Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Silecek Değişimi Yardım

nutcracker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben lastikleri 33 tl ye değiştirdim serviste orjinali ile, ama camda lekeler kalıyor. Acaba boya koruma yapılırken malzememi bulaştı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar 2010 model mazda 3 için silecek önerisi yapabilir misiniz? hangi modeller uyumlu bizim araba için,şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2010 model mazda 3 için silecek önerisi yapabilir misiniz? hangi modeller uyumlu bizim araba için,şimdiden teşekkürler

Forumda mevcut konu ile birleştirilmiştir. Birde bağlantısını paylaştığım konuları inceleyebilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/28661/silecek-boyutlari/msg471707/#msg471707

http://www.mazdaclubtr.com/15797/silecek-ebatlari/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim silecek konusunda kesin bir tecrübem olmuştur vede önerim orjinal servisten almanızdır, sebebi ise piyasadaki 3-5 tl lik sileceklerin çok dandik olduğudur, heleki soğuk iklimlerde çok çabuk donup işlevsizleşiyorlar, basit gibi mevzu gibi ama,  karda kışta donduğunda , sürekli inip temizlemek gerekiyor. Bazı modellerde süpürge olarak geçer vede bazen bu süpürgenin tümünü değil sadece lastiğini değiştirebiliyorsunuz, pekte yüksek bir maliyeti yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürhan beyin dediği gibi, ben sadece silecek lastiklerini değiştiriyorum. Mazda servis kampanyalarında indirimden faydalanıp, alıp atıyorum bagaja. İhtiyaç anında takıp kullanıyorum. En son aldığım ön silecek lastiklerim, 32.-Lira civarındaydı. Silecek koluyla aldığınız zaman daha maliyetli. O şekilde ki fiyatı da 60-70 Lira arasıydı sanırım.

Mevcut silecek lastiğinizi sökün. Lastiğin her iki yanında oluklar var, bu olukların içinde. İnce metal profiller var. Tek yapmanız gereken, bu metal profilleri söküp. Yeni aldığınız silecek lastiklerine takıp. Bu lastikleri de, silecek kollarına montajını yapacaksınız.

Şu an kampanya olmasa da 30-40 Lira arası bir tutara bu işi halledersiniz. Net bir görüş için, kaliteli veya orjinal silecek lastiği şart kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım arkadaşlar doğru söylüyorsunuz en temizi orjinal almak,sadece silecek lastiği alsam işimi görür o halde,peki orjinali netten nerden alabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım arkadaşlar doğru söylüyorsunuz en temizi orjinal almak,sadece silecek lastiği alsam işimi görür o halde,peki orjinali netten nerden alabilirim?

Burayı arayarak yada uğrayarak halledebilirsiniz sanırım.

https://www.mazda-tr.com/bayinizi-bulun/?step=2&dealerid=67537

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bosch Silecekler de Güzel Hocam, Kullanıyorum Gayet Memnunum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Forumdaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Aracımın silecek lastikleri yırtıldı malum yağışlı havalarda sıkıntı oluyor. Servise silecek sorduğumda ellerinde olmadığını sipariş verildiğini fiyatının 115 TL (takım olarak) olduğu söylendi. İnternette bu fiyatın 3te 1'ine silbak marka silecek takımı buldum ancak uyum ve performans konusunda bilgim yok bu konuda sizlerden fikir almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumdaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Aracımın silecek lastikleri yırtıldı malum yağışlı havalarda sıkıntı oluyor. Servise silecek sorduğumda ellerinde olmadığını sipariş verildiğini fiyatının 115 TL (takım olarak) olduğu söylendi. İnternette bu fiyatın 3te 1'ine silbak marka silecek takımı buldum ancak uyum ve performans konusunda bilgim yok bu konuda sizlerden fikir almak istiyorum.

Servisinize silecek kolunun değil. Sadece, silecek lastiğini değiştirmek istediğinizi belirtin. Onunda maliyeti size 35-45 lira arasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önceden de açılmış bir konuyla birleştirdim sizin açtığınız yeni konuyu.

Probleminize gelince;

115 TL çok para demişler. Sadece lastiklerin değişimiyle daha hesaplı çıkabilirsiniz bu işten. Sizin serviste yoksa başka servislere havale ile sipariş edip, kargoyla yollamalarını da rica edebilirsiniz. Yardımcı olacaklardır. Ön cam temizliği benim için çok önemli, siz de buna dikkat ediyorsanız, servisten sipariş etmenizde fayda var. Başka yerlerden alacağınız ürünlerin nasıl sonuçlar vereceğini bilemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önceden de açılmış bir konuyla birleştirdim sizin açtığınız yeni konuyu.

Probleminize gelince;

115 TL çok para demişler. Sadece lastiklerin değişimiyle daha hesaplı çıkabilirsiniz bu işten. Sizin serviste yoksa başka servislere havale ile sipariş edip, kargoyla yollamalarını da rica edebilirsiniz. Yardımcı olacaklardır. Ön cam temizliği benim için çok önemli, siz de buna dikkat ediyorsanız, servisten sipariş etmenizde fayda var. Başka yerlerden alacağınız ürünlerin nasıl sonuçlar vereceğini bilemezsiniz.

Konuyla ilgili yardımınız için teşekkür ederim. Silecek lastik değişimini kendim yapabilir miyim ? Bununla ilgili bir döküman resim video vs bulabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgili yardımınız için teşekkür ederim. Silecek lastik değişimini kendim yapabilir miyim ? Bununla ilgili bir döküman resim video vs bulabilir miyim ?

7 mesaj yukarıda anlatmıştım. Tekrardan buyrun. Silecek kollarını kaldırıyorsunuz, silecek lastiğini pimden kurtararak, kızaklı raydan kaydırarak çıkartıyorsunuz. Devamı da aşağıda :)

Gürhan beyin dediği gibi, ben sadece silecek lastiklerini değiştiriyorum. Mazda servis kampanyalarında indirimden faydalanıp, alıp atıyorum bagaja. İhtiyaç anında takıp kullanıyorum. En son aldığım ön silecek lastiklerim, 32.-Lira civarındaydı. Silecek koluyla aldığınız zaman daha maliyetli. O şekilde ki fiyatı da 60-70 Lira arasıydı sanırım.

Mevcut silecek lastiğinizi sökün. Lastiğin her iki yanında oluklar var, bu olukların içinde. İnce metal profiller var. Tek yapmanız gereken, bu metal profilleri söküp. Yeni aldığınız silecek lastiklerine takıp. Bu lastikleri de, silecek kollarına montajını yapacaksınız.

Şu an kampanya olmasa da 30-40 Lira arası bir tutara bu işi halledersiniz. Net bir görüş için, kaliteli veya orjinal silecek lastiği şart kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen gün şehirlerarası yolculuğum esnasında yolumun üstü diyerekten uğradığım mazda servisinde sileceklerimin lastikleri yırtıldı silecek lastiklerimi değiştirmek istiyorum dedim ancak servis yetkilileri ısrarla silecek lastiklerinin değişmediğini böyle birşeyin olmadığını silecek kollarıyla beraber değiştiğini söyledi. Bende ısrarla nasıl olmaz böyle bişi , lastik elinizde yoktur anlarım ancak lastik değişimini kar amaçlı düşünceyle inkar ediyorsanız yazık böyle servise diyerek ayrıldım. Bu nasıl bir servis anlayışıdır forumdaşlar. Böyle olayları şikayet edebileceğimiz üst merci var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence böyle bir opsiyonun olduğundan haberi yoktur servisin. Ben dahil birçok üyemiz sadece silecek llastiklerimizi değiştirerek yaptırdık bakımımızı. Şikayetlerinizi bildirmek için Mazda Türkiye'nin müşteri destek hattı var. Şu an aklımda değil numarası, Web sitesinden veya forumumuzda bir arama yaparak bulabilirsiniz. Öyle eften püften bir şey değil, gerçekten ilgileniyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence böyle bir opsiyonun olduğundan haberi yoktur servisin. Ben dahil birçok üyemiz sadece silecek llastiklerimizi değiştirerek yaptırdık bakımımızı. Şikayetlerinizi bildirmek için Mazda Türkiye'nin müşteri destek hattı var. Şu an aklımda değil numarası, Web sitesinden veya forumumuzda bir arama yaparak bulabilirsiniz. Öyle eften püften bir şey değil, gerçekten ilgileniyorlar.

Mazda Türkiye Müşteri Destek hattına ulaşıp konuyu aynen ilettim. Servisle bu konu için görüşüleceği belirtildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bende geçenlerde evo'dan lastikleri aldım 55 tl yanlız hiç beklediğim gibi çıkmadı 2 veya üç severde camı kaymak gibi yapması gerekiyorken kuruyana kadar şerit şeklinde iz bırakıyor bu normalmi anlamadım ben

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende geçenlerde evo'dan lastikleri aldım 55 tl yanlız hiç beklediğim gibi çıkmadı 2 veya üç severde camı kaymak gibi yapması gerekiyorken kuruyana kadar şerit şeklinde iz bırakıyor bu normalmi anlamadım ben

Silecek lastikleriniz kızağına tam oturmamış olabilir. Camınızda noktasal aşınmalardan kaynaklı pütürler olabilir. Bu iki durumuda bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 2011 yılından bu güne, her 6 ayda bir silecek lastiklerini değiştiririm Evo'da. Hiç bir sıkıntı yaşamadım bu güne kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• msuleme
      Yazan: msuleme
      Merhaba arkadaşlar, 
      Bizim araçlarda silecek deposu için seviye sensörü yok mu? Bir önceki aracında (mazda 3 impressive) seviye düşükse uyarı çıkıyordu, bunda çıkmıyor, normal mi? 
    • BurhanBatat
      Yazan: BurhanBatat
      Bizim ön siliceklerin ebatlarını bilen varmı acaba silecek alıcamda yeni artık...
    • thearchitect
      Yazan: thearchitect
      Merhaba,yeni mazda 3 sahiplerine bir sorum olacak,siz de silecek sesinden rahatsiz misiniz?yalniz bahsettigim ses ozellikle surucu tarafindaki silecek en dik konuma geldiginde cikan ses..

• Yeni Oluştur...