Jump to content

Yakıt Deposu Hakkında (55LT)

dttafo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010 yeni kasa mazda 3 sahibiyim iki kez uzun yol denemesi yaptım her yolculuk sonrasında yol bilgisayarı gidebilecek mesafe 20 km'yi gösterirken depoyu fulledim her ikisindede 40 lt benzin aldı hadi dedim zorlanarak 5 lt daha alsa eder 45 bu depo bence 55 lt deil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 45
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• M.E.G

6

• S.Halilduru

5

• murat_dem

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

53.5 LT benzin aldığınızda yol bilgisayarı kaç km daha gidebileceğinizi gösteriyordu merak ettim,2010 mazda 3lerde digital gösterge var ve 12 birimden oluşuyor ve en son birime geldiğinde sarı ışık yanıyor sizin araç yeni kasamı ?eğer öyleyse ve siz 110 km gittiyseniz,bir depoyla çok rahat 1000km görürsünüz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de yeni mazda3 var.Araç 55 litre. İlk arabayı aldığımda hemen benzin aldım full ve 55 litre civarı aldı yanlış hatırlamıyorsam..40-45 litre benzini tabii ki sonradan aldığınızda çok normal bir hacim çünkü arbanın yedek deposunda benzin var.Bu yüzden de 40-45 den fazla zaten alamazsınız.Benzini tam bitirirseniz,ki bu muhtemelen ışık yandıktan sonra 40-60 km arası daha gitmenize tekabül eder.Sonrasında depoyu doldurduğunuzda göreceksiniz ki depo 55 lt.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest nemutudi

53.5 LT benzin aldığınızda yol bilgisayarı kaç km daha gidebileceğinizi gösteriyordu merak ettim,2010 mazda 3lerde digital gösterge var ve 12 birimden oluşuyor ve en son birime geldiğinde sarı ışık yanıyor sizin araç yeni kasamı ?eğer öyleyse ve siz 110 km gittiyseniz,bir depoyla çok rahat 1000km görürsünüz

yeni araçta dijital olduğunu bilmiyordum.

ben analog ibreye bakarak kullanmıştım.

bilgisayar hep 0 gösteriyordu.

ortalama 7.5 lt/100 km yakarak ~710 km gitmistim sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar az önce işe gelirken benzin ışığım yandı,muhabbetin üstüne gelmesi de tam oldu ve bilgisayarda tam olarak 54 km yazıyordu gdebileceğim mesafe.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

yolbilgisayarında 0 yazdıktan sonra yaklaşık 80-90 km gidebiliyorsun. (NŞA ' da :D )

Selamlar,

ben de bir yaklasik 1 haftadir m3 sahibiyim. Benzin isigi yandi sonra 0 kmye kadar dustu menzil bugun. dedim allah simdi tik edecek :) 0 yazdiktan sonra 80-90 km daha gidiyor mu cidden ? yedek depodan mi harciyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

ben de bir yaklasik 1 haftadir m3 sahibiyim. Benzin isigi yandi sonra 0 kmye kadar dustu menzil bugun. dedim allah simdi tik edecek :) 0 yazdiktan sonra 80-90 km daha gidiyor mu cidden ? yedek depodan mi harciyor ?

80-90 km gittim ben hala bitmemişti daha fazla da gidebilir tecrübeyle sabittir :) Yanınıza 5 lt benzin alın deneyin isterseniz :D

Yedek depo yok.Depodaki benzini yol bilgisayarı bir kaç litre eksik gösteriyor.Bir çok sebebi var mesela yokuş yukarı durduğunda araç çalışmayabiliyor.Siz yinede 0 göstermeden benzin almaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 650 km gidiyorum 1 depo ile, bilgisayar 0'ı gösterdiğinde 100km daha gidiyorsa 750 km yapar buda çok iyi bir rakam şehir içinde benim için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Savaş Abi zaten senin bu araba kullanma olayın beni bitirdi. Ben de sana özendim nasıl sakin gidiyorum buluştuğumuzdan beri anlatamam. İyi ki tanışmışız yahu :) Hedefim benim de 650 km.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selam,

Cesaret edip deneyemedim, deneyen varsa bilgi verebilir mi?

Benzin göstergesi 1 çizgi kaldığında benzin göstergesi yanıyor. Ondan sonra tek çizgi de bittiğinde yol bilgisayarı sesli yada görsel olarak ikinci bir ikaz veriyor mu? (Örn. el freni çekili unutulursa yada hava 4dereceden soğuk olursa verdiği uyarılar gibi) Bundan sonra yedek depoya mı geçiyor yoksa 45 lt bitince ışığını yaktığı 55lt ye kadar olan kalan benzini mi harcıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yedek depo diye tabir ettiğiniz bir depo mevcut değil.Yaklaşık 12 litre civarında depoda benzin kaldığında ışık yanıyor ve yol bilgisayarı herhangi bir uyarı vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce yakıt azaldığına dair sarı ışık yandı. Yaklaşık 70 km daha gittim. Yol bilgisayarı 20 km daha gidebileceğimi söylüyordu. Sonra 22,5 litre benzim aldım. Yakıt göstergesi yarım depodan bir kare fazla gösterdi.

Anladığım kadarı ile sarı ışık çok erken yanıyor... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...