Jump to content

Mazda 3 Yazılım Versiyonunun Güncellenmesi (Gizli Özellik Var mı? )

derebeyi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese Merhaba;

Bu konuyu hangi başlığın altında açayım diye sitede bayağı dolaştım en sonunda buraya açıp sormak istedim. Yanlışsa kaydırılır artık :)

Bugün yetkili servise uğradım birşey sormak için o sırada ustaya sordum aracın yazılım versiyonunu yükselitiyormusunuz diye? Oda laptop'ı bağlayalım eskiyse zaten yenisiyle güncelleriz dediler. Neyse yazılım versiyonum (yani arabanın) eskiymiş. Yazılımı güncelleştirdiler. Ne gibi bir artısı var dedim yoğun olduklarından fazla detaya inmeden şanzıman geçişleri daha hissiyatsız olur dediler.Yani geçişler daha yumuşak olur dediler.

Sormak istediğim size bu yazılım güncelleştirmesi şanzıman geçişleri dışında etkilediği başka bir durum varmı?

Not: Şanzımanla ilgisi olduğu söylendiği için Yürüyen Aksam kısmında açtım...

Bu arada harbiden kalkış sırasında araç 2 ve 3. vitese geçişini gerçeken zor anlıyorsun ekrana bakmak gerekiyor. Geçiş sırasında bi yığılma yapmıyor.Araç Otomatik.

bide bu arabaların hani cep telefonlarında olduğu gibi numaralara basınca gizli özellikler çıkıor ya onun gibi birşeyi mevcutmu???  :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

araç güncellemeden sonra eve kendi dönebiliyor gittiğin yerden en büyük gizli özellik bu :D :D :D

Şaka bir yana sadece şanzıman için o güncelleme özellikle eski versiyon yazılımdaki vuruntulu vites geçişlerinden kurtarmak için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

araç güncellemeden sonra eve kendi dönebiliyor gittiğin yerden en büyük gizli özellik bu :D :D :D

bizim 2 tane ev var hangisine dönüyo acabaa :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendini hangisinde rahat hissediyorsa oraya dönecektir :):):)

bizim 2 tane ev var hangisine dönüyo acabaa :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest Exclusive

Gizli özellik derken benim bildiğim var ama pek gizli sayılmaz :)) 1.si Bmw lerdeki test2 nin Mazda versiyonu :)) Anahtarı kontağa tak -acc- konumuna getir , sonra kilometre sıfırlama butonuna 10 sn basılı tut bırakmadan -on- konumuna getir (kilometre sıfırlama butonuna hala basılı tutuyorsun) 4 - 5 sn sonra kilometre ekranında -test- yazacak sonra butondan parmağını çek , 1 kere bas bekle her ibrenin hareketinden sonra tekrar bas . umarım anlatabilmişimdir :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba düz viteslerde de bir işe yarıyor mu bu güncelleme?

valla benimki düz, yapmıilardı benimkine güncelleme.. o zamanlar psikolojik olarak yakıt tüketiminin iyileştiğini düşünüyordm..  ama gerçekten de iyileşti mi diye hiç öle ölçmedim tam net olarak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onu araba efsanelerine eklesinler bence :D benim ki hala yakıyor hala yakıyor pompacılarla akraba etti beni sağolsun :)) ( 100km/13.5lt)

Çok yakıyor sizin mzr3  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben geçen sene güncelletmiştim. Bi kere hiç yakıt tüketimini etkilemedi.

Vites geçişleri de ilk bi kaç hafta iyi gibi gelmişti ama psikolojik sanırsam. Bence gerek yok yeni yazılıma..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Exclusive

Çok yakıyor sizin mzr3  :)

100km/13.9 u bizzat görmüşüm benden önceki sahibinde (arkadaşım) bende de 13.5 ten aşağı düşmüyor . ama arabadan değil benden kaynaklanıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bu yazılım güncellemesi konusunda kulağıma çalınan bir iki husus var onları aktarayım; 1.) fabrika çıkışı yazılımlarda hata olabiliyormuş, mesela anahtarı çekmeden arabadan çıktın kapıyı kapattın aynen kilitlendi kaldın dışarda gibi  :D  2.) Bu yazılımlarda bir de sınırlamalar varmış, hatta bilgisayarla bağlanıp bu limitleri kaldırınca extradan güç elde ediliyormuş, bunu nerde okudum hatırlamıyorum belki de burada okumuşumdur yani forumda  :D

Uzun lafın kısası, eğer fabrika çıkışı bi hata varsa güncellemek daha mantıklı. O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...