Jump to content

Mazda 3 Yazılım Versiyonunun Güncellenmesi (Gizli Özellik Var mı? )

derebeyi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dostum, benim araç 5 yıldır(2014 Ağustos/Eylül gibi almıştım) güncelleme görmedi. 50k almıştım şu an 182k. Böyle bir durumla karşılaşmadım.

Yine de sor soruştur bakalım, şanzımana en son ne zaman güncelleme gelmiş.

Bu ggg sesi değil de, 1. nesillerde meydana gelen rodeo effect dedikleri 1-2 sarsıntılı geçiş için bir güncelleme geldiğini biliyorum. 2. nesille ilgili bilgim yok.

Bir de bu sesin şanzımandan geldiğine emin misin?

Ateşleme sistemi, LPG ayarı, bobin, buji alakalı olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, quiteguide :

Dostum, benim araç 5 yıldır(2014 Ağustos/Eylül gibi almıştım) güncelleme görmedi. 50k almıştım şu an 182k. Böyle bir durumla karşılaşmadım.

Yine de sor soruştur bakalım, şanzımana en son ne zaman güncelleme gelmiş.

Bu ggg sesi değil de, 1. nesillerde meydana gelen rodeo effect dedikleri 1-2 sarsıntılı geçiş için bir güncelleme geldiğini biliyorum. 2. nesille ilgili bilgim yok.

Bir de bu sesin şanzımandan geldiğine emin misin?

Ateşleme sistemi, LPG ayarı, bobin, buji alakalı olmasın?

Yok değil. Video çekiyorum o anlarda ama ses belli olmuyor videoda. Ses kesinlikle şanzıman. 3’ten 2’ye düşüşte biraz yüklenince vites düşürmede gecikme ve ğğğ sesi. Bazen çok az yapıyor bazen uzun. Uzun dediğim de 1 saniyedir en fazla. O an araç hızlanmıyor zaten  vitesin geçmesini bekliyor.

Bi soracam servise. Sonra da anadolu yakasında atco diye bi yer buldum. Profesyonel çalışıyorlar. Olmazsa salih şanzıman var. Artık bi uğrayacam. Yağ değişimi için gidecem buna da baktıracam. En kötü temizlik yaparlar 3-5 parçaya. Yoksa vites geçişlerinde sorun yok yani. Hatta öner usta’ya da bi gösterecem. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...