Jump to content

Ultrasonik buji

Guest behzat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

11

• M.E.G

4

• strtdriven

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ngk nın kataloğunda iki çeşit buji seçeneği varmış. platinyum ve iridyum olmak üzre. Yakıtın yanması için ideal olan iridyum muş diye yazılmış bir forumda, fakat honda ve bazı japon üreticiler bu bujileri tavsiye etmiyormuş, ayrıca bu bujileri kullananların motorlarıda garanti dışı kalıyormuş. Buraya linki koyucaktım ama hata ile kapamışım. Ne kadar doğru bilemiyorum. Herkes bişi yazıyor. Doğru bilgiye nasıl ulaşıcaz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda orijinal ve onaylı parça olarak NGK kullanıyor, bunu biliyoruz ( allmazda.net ). Öğreneceğimiz tek şey servislerde platin mi iridyum mu taktıkları..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu bujileri alınca arabamı ucar yoksa cepteki paramı belli değil :2funny: :2funny:

kesinlikle yani yanma artabilir ama araç buna uyumlu olarak dogru mu tepki verir yoksa o fazlalığı kendi içinde yer bizim cepten mi yer :sopa:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

69x4 = 276 TL 4 adet buji için çok fazla ( Ultrasonic buji için söylüyorum ) Biraz araştırıp yurtdışından getirtilebilirse uygun bir fiyata ,  bence denenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bosch Lpg için özel bujilerini tavsiye ediyorlar mazda 323hb için bulamadım araştırıyorum çok iyi olduğu söylenir 4-5Euro diye fiyatı var fakat modele uygun bulamadım oto-parça ya mail attım bakalım varmı ellerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bosch Lpg için özel bujilerini tavsiye ediyorlar mazda 323hb için bulamadım araştırıyorum çok iyi olduğu söylenir 4-5Euro diye fiyatı var fakat modele uygun bulamadım oto-parça ya mail attım bakalım varmı ellerinde.

Kesinlikle bosch tavsiye edilmez kendim ve mazda servis ile tecrübe sabittir.Orijinal olarak ngk marka harici kesinlikle dostum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis ile görüştüm arkadaşlar. Servislerde takılan bujilerden 60.000 kmlik olanı NGK - Iridyum. Fiyatı da yaklaşık Mustafa'nın dediği gibi 27 x 4 şeklinde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis ile görüştüm arkadaşlar. Servislerde takılan bujilerden 60.000 kmlik olanı NGK - Iridyum. Fiyatı da yaklaşık Mustafa'nın dediği gibi 27 x 4 şeklinde..

Alınık o zaman patron bu bujiler... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimki zaten sanırım bunlardan. İlk servise gittiğimde gelirsen bakarız beraber . 55.000 gibi değiştirtmiştim 110.000 e kadar yolu var eğer deformasyon olmazsa ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşin başında sen olduktan sonra ben her yere gelirim :) nasılsa bahsi geçen yer burnumun dibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Mazdalar normalda ngk platinium kullaniyorlar ve ömrü 100.000 km'dir, ben aracima denso iridium aldim oda japon mali hatta ngk iridium'dan daha iyi, ben kullaniyorum ve cok memnunum...

http://www.sparkplugs.co.uk/

Istediginiz bujileri burdan cok ucuza alabilirsiniz, ben bujilerimi burdan aliyorum hep....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

arkadaşlar ben bu bujiyi kullanıyorum..alalı yani takılalı 3 ay oldu fakat farkı yeni oldu,3 aya kadar bişi anlamadım, şimdi gayet memnunum ama yakıt için bişey diyemicem,arabam 93 626hb 4.viteste kafa kaldırıyo desem yeridir, çekişi baya farketti,klimadada fazla yormuyo sanki,ama dedim gibi yakıt işi henüz belirsiz..tavsiye edermiyim evet..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar konu açılalı çok uzun zaman olmuş ama yeni konu açmamak için buraya yazıyorum.

ulrasonik bujilerden sipariş ettim 149tl ye pazartesi taktıracagım ilk izlenimlerimi belirtirim.

149tl fazla diyenler için 89 ve 59 tl yede var benim araç lpg li olduğu için bunu seçtim.

hala bu konuyla ilğilenen ler varsa salı günü ayrıntılı bilgi burda.

incelemeniz için link :

http://urun.gittigidiyor.com/ULTRASONIC-PERFORMANS-IRIDYUM-BUJI_W0QQidZZ42101170

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...