Jump to content

Sabahları Çalışmama Sorunu (Practica - Familia 1.5)

hilmican
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar aracım 97 model practica.araç sabahları kesinlikle çalışmıyor.çalışıyor ama 5 dk felan geçiyor.araçın çalışma sistemi ilk çalışmada benzinle çalışıyor.sonra gaza geçiyor.sıralı sistem değil ama.aracı çalıştırırken gaz pedalına basmassam hiç ama hiç çalışmıyor.ama gaz pedalının % 70 ine basarsan (yada daha fazlasına) öyle çalışıyor.böyle yaptığım halde bile yine de  cok geç çalışıyor.araç 235 binde.geçen hafta bir yere götürdüm.benzin pompası dediler.pompayı değiştirdik.sonuç yine aynı.değişen bişi yok.şimdi bende daha fazla masraf yapmadan burdan soruyum soruşturuyum dedim.....bujiler yeni.kablolar yeni..birde araç ısındıktan sonra yani motor sıcaksa tık marş alıyor araba.akü de yeni :) 75 amper.bi yardımcı olursanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir de araç da şöyle bi sorun var.araç benzindeyken tam gaz yapılmıyor.yani gaz pedalının %70 inden sonrasına basınca forul forul  ediyor araba.boğuluyor.bu sorunun sebebine de pompa demişlerdi ama pompa değişti yine aynı şekilde araç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. mesajınızdaki sorun çok çok büyük olasılıkla lpg mikseri denen illetten kaynaklanıyor ki nitekim bende de aynı sorun vardı mikser iptal olunca kesildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

2. mesajınızdaki sorun çok çok büyük olasılıkla lpg mikseri denen illetten kaynaklanıyor ki nitekim bende de aynı sorun vardı mikser iptal olunca kesildi

Mikser denilen illeti karbüratörlü sistemlerde kullanıyorlar Sezer. Sıralı sistemde yok o illetten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa abi  zaten benim sistem de sıralı değil.mikserde hava filtresinin borusunun içinde......bi çıkartıp denicem bugun sezer dediğin işi..inş olumlu olur.cvplar için saolun.

bide şu sabahları çalışma olayına da bi çözüm bulsak cok ii olur.kaç tane ustaya gittiysem hepsi ayrı ayrı bişi diyo.hangi birinin dediğini yaptırayımki.    zaten öyle bi durumum yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...