Jump to content

Aracım Hareket Halindeyken Stop Ediyor (89-94)

ugurince
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mrb arkdaşlar bir kaç gündür garip bir sorunum var hergün aracım aynı yokuşta ve günde bir defa gaz kesip stop ediyor evet günde bir defa yapıyor bu dediğimi ve daha dik yokuşlarda yapmıyor ilk yokuşta hafif zorlanınca teklemey başlıyor gaza basıyorum bazen tekleyerek birkaç metre gidip düzeliyor bazende ben ayağımı gazdan çekiyorum ve stop ediyor ustaya götürdüm o kullandı bişey yoktu zaten günde bir defa yapıyor sabah ilk zorlanmada yapıyor ve garip bir şekilde hep ilk yokuşta ve aynı yerde yaptı neyse usta baktı benzin kesici benzinle lpg yi ayırmıyor olabilir dedi bunu deneyelim düzelmezse lpg beyindendir dedi ama bana sanki bujiler yada elektrik sisteminden kaynaklanıyor gibi geldi  o da  bujiden olsa sürekli yapar dedi ama beyinden (lpg) olsa o da sürekli yapar gibi geliyor . acaba böyle bir sorunun nedeni ne olabilir bu arada arabayı aldığım arkdaşa sordum o bana 2 yıldır buji ve buji kablolarını hiç değiştirmediğini söyledi 2 yılda 80000 km yapmış ve benim araç karbüratörlü eski sistem tüplerden var lütfen anlayan varsa yazsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

sorun enteresan aslında :o

bende de aynı durum söz konusu ama önemsemedim. hergün işten çıkıp keçiören köprüsünün altına gelip ışıklarda durduğum zaman araba stop ediyor garip ??? durduğum yerden yüksek voltaj gerilim geçiyor manyetik alan falan mı acaba bende anlamadım. diğer zamanlarda motor saat gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

dispirötör kapağının altında yarım ay şeklinde bir parça var bende o sebep oluyordu aynı problem bende vardı degişince düzeldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum ben lpg mikserini değiştirdim olay çözüldü. Onu bir kontrol ettirip gaz ayarı yaptır. Selcuk_21'in bahsettiği Yarım ay şeklinde parça distribütör mödülüdür. O arıza yaptığı zaman aracın ateşlemeyi tamamen keser mümkün değil çalıştıramazsın. Eğer üzerindeki yan sanayi kalitesiz bir parça ise oda sorun olabilir ama sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet ustalarında gelmemişti ama ben bu olaydan sonra birşey anladım mazda çok sağlam bir araba çünkü radyatördeki problemden dolayı araç tam bir ay susuz gezmiş ve bana en ufk bir hararet belirtisi bile vermedi düşünüyorumda acaba aynı durumda şahin olsaydı ( şahin dedim çünkü ben aslında şahin yada broadvay gibi birşey alacaktım 5000 tl bütçem vardı bu arabayı tesadüfen aldım )... işin kısası ben bu aracı köye gidip gelmek için almıştım ama şimdiden mazda 3 alma planarım başladı helal olsun japonlara

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sonrada parçası pahalı binilmez mazda derler, şu koca forumda 1-2 kişi dışında memnun olmayan görmedim, onlarında şanssızlıkları aldıkları parçalarda v gittikleri ustalarda sorun vardı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karbüratör sisteminde arıza var çünkü ayağını gazdan çekince stop etmesi özellikle sabahları jikle sistemi devreye girmiyor ısınınca bu arıza düzeliyor istersen evin önünde arabanın motoru iyice ısıt ondan sonra dene yapacakmı  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır suyuna bakıyordum  radyatörün ucunda ve ilave su kabında su görünüyor alt taraftakş su akmış üst tarafta tıkanmış sanki radyatör suyla dolu gibi görünüyordu ama çok garipti gerçekten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de aynı sorun mu var acaba. gaz sistemi komple elden geçti araç çok yakıyor. bi kontrol ettiriyim:) forumun güzellikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. cebimiz paylaştıkça rahatlaşacak:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin sorun nedir

çok yakıyor. gazı köklememe rağmen hantal. önceden gaza dokunur dokunmaz atılıyordu. şimdi köküne kadar basıyorum bana mısın demiyor. elektirk aksamı komple elden geçti. subab ayarı yapılalı neredeyse 1 yıl olacak. radyatörün üst kısmından devamlı su kaçırıyor. acaba sıkıntı o mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilir benzer sorunlar ama benimki özellikle motor ısınana kadar yapıyordu radyatörü değiştirince  rölantisini baya artırmama rağmen yakıt aksine düştü istersen tüp beyninin etrafındaki boruları kontrol ettir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Arabam da gaz var  her zaman yapmıo Seyir halinde  birden stop  ediyor tum gösterge işiklari yanio saga cekip tekrar ilk marş ta alıyor  sorun neyde olabilir bu olay  bazen  beni korkutmuyo deil birden fren kitlenio direksiyon donmuo  bilgi edinip öle sanayi yoluna gitmek istıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tehlikeli bir durum yaratıyor.acilen servise yada tamircine git kötü birşey olmasın...ihmal etme.

Öle yapıcam biraz bilgi edinseydim hic fena olmazdı  şimdi olur olmaz bussuru parca degişiçek sonuc  gene  husran olucak başima bu tur olaylar geliyor saglam bi yer bulamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg anahtarı ateşlemeden etkilenip kendini kapatıyor, lpg anahtarına röle taktırın aksi taktirde lpg anahtarını bozarsınız, ben 3 tane bozdum 4ncu ye röle taktırdım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...