Jump to content

Hava Emiş Borusunun Ucundan Yağ Akıyor (90-94)

Guest ilkem07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımın karbüratör kapağının ucundan yağ akıyor , buda motorun sıcak kısımlarına gelince inanılmaz bir koku yapıyor , işin enteresan tarafı kapağın ucundan neden yağ akıyor benim tahminim resimde belirttiğim hortumun ucunda karbüratör kapağının içinde sünder var o mu kaçırıyor , sebeb ne olabilir bu kadar akıtması normalmi?

adszup.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımın karbüratör kapağının ucundan yağ akıyor , buda motorun sıcak kısımlarına gelince inanılmaz bir koku yapıyor , işin enteresan tarafı kapağın ucundan neden yağ akıyor benim tahminim resimde belirttiğim hortumun ucunda karbüratör kapağının içinde sünder var o mu kaçırıyor , sebeb ne olabilir bu kadar akıtması normalmi?

adszup.jpg

slm kolay gelsin .. sübop kapagının o bahsettiginiz hortum doru filitre takılıyor zaten resimdede görünüyor peki hava filitre kapagını çıkardıgınız zaman sünger olması gerekiyor o varmı  o na bir bakın birde sol tarafta yine sübop kapagının üstünde (pvc) valfi var onu yerinden çıkardıgınız zaman  emiş varmı valf çalışıyormu kontrol edin ..

motorda yag yakma varmı sabahları çalıştıgında arkada duman varmı bunlara bir bakın sonrasında karar veririz neden yaglama oluyor...

o hortumun filitreye takılan yer genelde kırık oluyor olmamasına dikat edelim montaj düzgün olsun  .....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca baktım , walften emiş var gayet iyi , ordaki süngerde bayağı bi pislenmiş yağlanmış değiştirdim , araca fazla yağ konulmuşsa o filtrenin ordanmı atıyor , çümkü sünger filtre bayağı bi yağlıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Gerçektenmi mustafa abi , üfleme ne oluyor , ciddi bişeymi?

Bu konuda yazabilecek en uzman kişi yazmış zaten. Onun yazdıklarının üstüne bişey yazmak istemem, sen direkt onu dinle. Beni boşver ;):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi dediklerinizin hepsine baktım sünger eskimiş değiştirdim, valften emiş var , sabah ilk çalıştırdığımda su buharı gibi duman çıkıyor sonra kayboluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selamlar aracım mazda 323 1992 sedan  230180 kmd'de benim kafama takılan sorun şu araç rolantide çalışırken motor yağ doldurma kapağını açtığım zaman tabiri caizse hor hor hor diye sesle birlikte hava üflüyor ve yağ sıçratıyor bu normalmidir ?.. bilgilendirirseniz sevinirim  saygılar ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

selamlar aracım mazda 323 1992 sedan  230180 kmd'de benim kafama takılan sorun şu araç rolantide çalışırken motor yağ doldurma kapağını açtığım zaman tabiri caizse hor hor hor diye sesle birlikte hava üflüyor ve yağ sıçratıyor bu normalmidir ?.. bilgilendirirseniz sevinirim  saygılar ...

üstten egzantrikli araba kullanıyorsunuz. normal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

slm kolay gelsin .. sübop kapagının o bahsettiginiz hortum doru filitre takılıyor zaten resimdede görünüyor peki hava filitre kapagını çıkardıgınız zaman sünger olması gerekiyor o varmı  o na bir bakın birde sol tarafta yine sübop kapagının üstünde (pvc) valfi var onu yerinden çıkardıgınız zaman  emiş varmı valf çalışıyormu kontrol edin ..

motorda yag yakma varmı sabahları çalıştıgında arkada duman varmı bunlara bir bakın sonrasında karar veririz neden yaglama oluyor...

o hortumun filitreye takılan yer genelde kırık oluyor olmamasına dikat edelim montaj düzgün olsun  .....

ben oradaki süngeri kendim bulasık süngerinden bir parça keserek koymustum şimdi cıkardım valla bi zararı varmıdır ustam sonuçta buradan hava geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sünger tam olarak nerde olması lazım benim arabadaki karbüratörde hiç görmedim  ???

Karbüratörde değil, hava filtresi kutusu içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...