Jump to content

Buji Kablosu

sTaRs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar...99 model 626 GLX aracım için buji kablosu arıyorum... Üzerindeki buji kablosunun adı YAZAKI...üzerinde öyle yazıyor...fiyatlar çok çeşitlilik gösteriyor...çin malıydı, yan sanayisiydi, orta kalitelisiydi, orjinaliydi derken hem nasıl bir şey alacağıma karar veremedim hemde fiyatları pek beğenmedim...Konyada ikamet ediyorum...burada çin malları var sanırım ve çin malı almak istemiyorum... beni hem fiyat olarak hemde kalite olarak üzmeyecek bir buji kablosu önerebilirmisiniz...şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çin kore vs alma. Bulabiliyorsa NGK, yoksa Zetex. Zetex yerlidir ama çinden koreden iyidir bence. İki sene önce 50tl gibi bir fiyata almıştım çokda değişmemiştir sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

99 model ile 92-97 nin buji kabloları farklıdır.NGK yada Doduco alabilirsiniz.Orda bulamazsanız bana ulaşın yardımcı olurum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabay uzun süre bineceksen orjinal al yada bi araçtan çıkma bul,mazda dışardan yan sanayi parçaya çok çabuk ve bazen abuk sabuk cevap veen bir araçtır bende 323 var 3 takım buji kabloso aldım yine en iisi çıkma orjinalindeki cevaptı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

uzun zamandır girmeye fırsatım olmuyordu...cevap yazmak şimdiye kısmetmiş...teşekkürler fikirleriniz için...eğer buralarda uygun bir parça bulamaz isem sizlerle irtibata geçmek isterim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Nedir son durum?

Bulabildiniz mi? bulduysanız fiyatı ve markasını öğrenebilir miyiz?

Benim motorda rölanti problemim var. Rölanti çok kötü oynuyor bazen stop ediyor. Bujileri ve buji kablosunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Nedir son durum?

Bulabildiniz mi? bulduysanız fiyatı ve markasını öğrenebilir miyiz?

Benim motorda rölanti problemim var. Rölanti çok kötü oynuyor bazen stop ediyor. Bujileri ve buji kablosunu değiştirmeyi düşünüyorum.

1 hafta önce ben familia için 50 liraya Doduco marka kablo aldım.

tanesi 20 liradan da Bosch marka buji aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi, siz buji bulmuşsunuz, ben bujiyi bile uygun fiyata bulamadım.

Benimkinin Denso nosu: PKJ16CR8, servis tanesine 30 TL çekiyor. Piyasada pek yok.

NGK olursa da PZFR6F onu da Kütahya'da satan yok, getirten tanesi 35 TL'den getirteyim diyor!

Bu arada benim orjinal bujiler Double Platinum diye geçen denso bujiler. Ama denso bi de İridyum Buji çıkarmış. Benim araç LPG'li ne dersiniz İridyum denemeye dener mi? Yoksa risk almayıp orjinal bujilerini mi takayım? Bujileri ABD'den getirtmeye uğraşıyorum, olursa iridyum ve platin buji arasında çok fiyat farkıda olmayacak.

Son olarak Mazda'nın orjinal ve yan sanayi parça numaralarının (Cross referance list diyorlar galiba) bulunduğu bi site falan bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrar merhabalar...buji kablosu işini şimdilik askıya aldım...bunun sebebide; sanırım buji kablosunda sıkıntının olmaması...teknik olarak tam tarifte bulanamayacağım şimdilik...ama, sanırım boğaz kelepçesinin oralarda bir yerlerde tornavidayla ayarlama yapınca titreme kesiliyor...bir süre sonra (1-2 hafta sonra) tekrar başlıyor.tornavidayla gene ayarlama yapınca düzeliyor...tam olarak anlamış değilim...hava akış filtresindende olabilir dedi usta...umarım oradan kaynaklanmıyordur...zira şuanda o kadar masrafın altından kalkacak kadar müsait değilim...ve martın 3 ünde sıralı LPG taktırdım aracıma...kesinlikle bir sıkıntım yok...gayet güzel gidiyor araç...titreme silkeleme vs.vs. olmuyor...performansıda çok iyi.tabi benzinin verdiği performans kadar olmuyor...LPG de tam ölçüm yaptım ve şehir içi kmde 170-175 kuruş kadar bir yakıt sarfiyatım olmuş.20 liralık gaz ve 115 km yol yapmışım.ben 200 kuruş falan yakar diye hesap ediyordum...beklediğimdende düşük çıktı...sanırım sakin kullanmamdan dolayı böyle bir rakam elde ettim...önümüzdeki günlerde afyona gideceğim...bakalım uzun yolda ne yakacak...tahminen ortalama 150 kuruş gibi bir rakam yakar sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Cuma kısmetse LPG işini bitireceğim. Buji ve kabloları değiştireyim mi acaba?

Usta, bir bakalım ihtiyaç olursa alırsın diyor ama bende alıp değiştireyim diyorum.

Kablo ömürü ne kadardır ki? Buji ve kablo yaklaşık 30bin km.dir takılı.

NGK marka 4 buji ve kablo 100 lira dedi Bursadaki parçacı. Yine de alıp takayım diyorum.

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Servisin buji kablosu tavsiye edilen ve asıl kullanılması gerekendir  ama  NGK bulabilirsen aracına uygun , kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kablosunun kesiklik yapmasından dolayı 5ooo km önce taktığım denso iridyum bujiler yanmış, yukarıdan aşağıya simsiyah olmuşlar. Adapazarı Atatürk sanayi de Bayraklar parçacı var, yahu benle beraber ustanın yanına geldi nedir ne değildir.? Amerikan marka buji kablosu bir de ngk buji taktık dün akşam şöyle 200 km civarı yol yaptım. Her şey yolunda.Keşke Bujileri değiştirirken kabloları da  değiştirseydim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tecrübe olmuş hocam hem size hem bize  ;) Geçmiş olsun ayrıca. Usta nın kabloyu kontrol etmesi lazım değil miydi bujiyi değiştirirken ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın. Bu arabanın benden önceki sahibini de aracın bakımlarını yapan kişiler tanıdığım insanlar. Yani lpg sisteminden tutunda somun sıkan adamı dahi tanıyordum. Triger değişimi yaparken üstünden süper bosch 4 tırnak buji çıktı. orjinal olsun diye denso pkj 16 cr8 iridyum taktım. Ben hiç buji kablosu değişmedim bu ilk oldu. (Hele bir üçkağıtçı elektrikçi var; bu araba niye tekliyor dedim? Abi bunun distribütör kapağı çatlak dedi :nea: bir fren yaptım ön cama yapışacaktı in bul distribütör kapağını arabayı sana verecem dedim. Kaputu açtı kapattı. ulan şunu bir ezssem diye içimden geçirmedim değil. sonra bıraktım onu yol ortasında.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...