Jump to content

Mazda 3 LPG den Dolayı Sübap Arızası ve Değişimi

muratgültekin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet arkadaşlar yarım saat önce marşa bastım subap değişim işlemi bitmiştir on numara oldu tek marşta çalıştı ne silkeleme ne stop etme her şey düzeldi 46000 de subaplar acayip bi şekilde incelmiş sökmesem nerdeyse eriycekmiş on numara oldu çeki bi felaket oldu.Güneş marka emme egzoz subap ve gaydı kullandım takımı 180tl motor takım conta 160 tl rektefeciye subap alıştırma taşlatma temizleme 150tl işçiliği söyleyemiyorum çünkü abim usta oyaptı para yok :) ama aracınızda dediğim gibi silkeleme stop etme çeki gibi problemler varsa sakın sağa sola bujiydi lpg ayarıydı falandı filandı diye para düşürmeyin he ben bide sökmeden önce öyle bi subap temizliği yaptırdım 60 tl yamuldum siz siz olun sakın boşuna öyle şeyler yaptırmayın on numara oldu he ben bide bujileride değiştirdim kafam rahat olsun diye iridyum denso marka şu anda kafam çok rahat.

hayırlısı olsun güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun arkadaşlar evt aynen servis çok kötü öpüyor dikkat etmek lazım

öncelikle geçmiş olsun. ve ardından hayırlı olsun. güvenli huzurlu sürüşler.

benim merak ettiğim işçilikte olsaydı nekadara mâl olurdu?

yani daha önce 1500 civarı fiyatlar geçiyordu. biz de aman bişey olacak diye biraz tedirgin oluyoruz. eğer makul fiyatlara halloluyorsa bu işler, içimiz biraz olsun rahatlayacak :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım serviste alınan işçiliğin bir kısmı dışarıya yaptırılan rektifiyeye verilen ücret 300 veya daha fazla olabilir gerisi de onların yaptığı ki bana çok da anormal gelmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parçanın 500 tutması birşey değiştirmez, tanıdık olmazsa ustan parçaya da birebir kar koyar olur sana 1000 Tl; e sonra da abi 500 işçilik yetmez der. Hikayeden araba bir hafta atölyede yatar arada elli tane arabay bakarlar senin tomofile bakmadan sonra da derki 1 abi 1 hafta çalıştık 500 lira işçilk mi vereceksin, ustamın yövmiyesi değil" der

Offff offffffff

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parçanın 500 tutması birşey değiştirmez, tanıdık olmazsa ustan parçaya da birebir kar koyar olur sana 1000 Tl; e sonra da abi 500 işçilik yetmez der. Hikayeden araba bir hafta atölyede yatar arada elli tane arabay bakarlar senin tomofile bakmadan sonra da derki 1 abi 1 hafta çalıştık 500 lira işçilk mi vereceksin, ustamın yövmiyesi değil" der

Offff offffffff

Vicdanina kalmissin artik adamin bilmiyosan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Offff offffffff

tecrube konuştu galiba :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadar olursa olsun ama 3 gün bu işi yapma süresi tabiki bu işin işciliğide 500 normal yani kolay değil ben birebir başında durdum yani he parçayıda ben dışardan aldım tanıdıgım falanda değildi .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işcilik konusunda sıkıntısı olan arbasındada böyle bi problem olan varsa gelsin düzceye malzemeyıde temin etsin ben 500 tl işcilikle artı 150 de rektefeci 3 günde kalcak gibi hesap etsin ben yaptırıyım burda kendımın yaptıdıgım gibi aynı şekılde olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işcilik konusunda sıkıntısı olan arbasındada böyle bi problem olan varsa gelsin düzceye malzemeyıde temin etsin ben 500 tl işcilikle artı 150 de rektefeci 3 günde kalcak gibi hesap etsin ben yaptırıyım burda kendımın yaptıdıgım gibi aynı şekılde olur.

İŞte budur, İnşallah ihtiyaç olmaz .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim mazda şuan 120.000 KM de,  LPG de yaklaşık 80.000 KM gitti. Bahsedilen LPG sorunları araçta yaşanmaya başlayınca Şaşmaz'daki ustamızın yolunu tuttuk. Geçen hafta itibariyle sübap değişimlerini yaptırdım, 500 işçilik, 300 rektefiye ve 500 civarında kullanılan malzemeler (yağ değişimi, filtre filan dahil) tuttu.  Değişim sonucunda araçtaki performans artışı-farklılığı  hemen hissediliyor. İnşallah bir dahaki problemlerin ortaya çıkışı kısa zamanda olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

80bin fena değil .

Yalnız bazı arkadaşlar sübap yataklarının bozulduğunu ve o yüzden değiştiğini söylüyordu . Siz sadece subapları mı değiştiniz (tüm degisim yapan arkadaslara hitaben) ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya umarim konu dagilmaz ama bu motor dodge ve focusta da ayni motor kullanilmiyormuydu? Eger oyleyse onlarda niye boyle bi olay yok, veya bu motoru kullanan baska arac vars onlardda varmi ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya umarim konu dagilmaz ama bu motor dodge ve focusta da ayni motor kullanilmiyormuydu? Eger oyleyse onlarda niye boyle bi olay yok, veya bu motoru kullanan baska arac vars onlardda varmi ??

honda da sene içerisinde shell firmasıyla mı tam aklımda kalmadı lpg konusunda bi anlaşma yaptı diye hatırlıyorum.ayrıca hyundai fabrikasyon brc marka lpg i montajı yapıp satıyor araçlarını.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda BRC ile anlaşma yaptı.

Onur, Ford'da da benzer problem var diye biliyorum ama taban aynı olsa da markalar motorları kendileri özelleştirebiliyorlar. Belki bu bir farklılık yaratıyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...