Jump to content

Mazda 323 -1990-1994

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

http://www.sahibinden.com/323_meraklisina_bakmadan_gecme-21WQQaXQQ18767186WQQpXQQdisplayitem

ilandaki aracta motorun sıfır yapıldığı ve cam kırang kullanılarak motor gücünün 120 ye cıkarıldığını beirtiyor. bu aracın motoruna böyle bir işlem yapaak gücünü yükseltmek mümkün mü

veya ne gibi işlemler yapılarak motor gücü artırılabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu tarz şeylere itibar etmeyin fazla... sadece krankla 33 hp alınmaz :) bunu kendi aracına uygulamak için araştırıyorsan, kesin cevap :)  sat ve 1.8 familia yada lantis astina falan al gerek kalmaz boyle seylere :)

yok ilanda kendinden öyle emin olarak yazmıski ilanları dolasırken 2-3 araçta ta aynı ibareyi görünce böyle birşeyin gerçekten bu kadar güç verirmi diye bilenlere sormak istedim.

bir de bir soru daha sormak istiyorum.

1.8 familia ile lantisin motoru aynı mıdır .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sade krankla okadar guc alma ihtimalı war ama kac km dayanır yada ilk marsta kırar ... soledii sekilde bir guc almak icin cok yuksek derecelerde bi egzantrik mili yanı sıra guclendirilmiş saplamalardan celık pistonlara kadar bilimum bi cok parcanın değişmesi gerekır ...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 19 yaşında oldugum için daha çok eski araçlara yapılabilcek performanslar beni daha çok sarıyor,, dediğiniz gibi çelik piston subap değişimi daha mantıklı geliyor ve yaptıgım ortalama 6 aylık performans araştırmasının sonucunda farkına vardım ki dökülen paraya en iyi karşılık veren turbo & intercooler uygulaması hatta buna bağlı mecburi çelik piston değişimi sonrada mecburi subap, açıkcası motora bi girdikmi çıkışımız mecburi istikamette zor :D:kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 19 yaşında oldugum için daha çok eski araçlara yapılabilcek performanslar beni daha çok sarıyor,, dediğiniz gibi çelik piston subap değişimi daha mantıklı geliyor ve yaptıgım ortalama 6 aylık performans araştırmasının sonucunda farkına vardım ki dökülen paraya en iyi karşılık veren turbo & intercooler uygulaması hatta buna bağlı mecburi çelik piston değişimi sonrada mecburi subap, açıkcası motora bi girdikmi çıkışımız mecburi istikamette zor :D:kafa:

veya bunlar yerine direk bir lantisin motorunu alıp 323 sedan a koymak mümkün olurmuydu sizce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) bende okudugumda şaşırmıştım bi 5-10 saniye,, ama hiçbişey beni şu kadar heycanlandıramadı: bir perşembe gecesi tamirhaneye 131 şahin geldi avans ayarı bozuk oldugu için garip bi motor sesi geliyor sanmıştım elimde fenerle arabanın yanına gittim kaputu kaldırıp feneri yaktıgımda= İSUZU yazıyodur ve bi 20sn kadar kendi kendime"ulan araba ne 131 motor isuzu araba 131 motor isuzu" diye tekrarladım :D o geceyi asla unutmicam :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...