Jump to content

Ankara Mazda RX-8 servisi rezaleti

savasxxx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

coolfear tesekkür ederim.  :nea: 2007 model araba akü bitmesi ayrıca ilginç geldi.

60000 bakımı için meb basayardan (Tolga bey) fiyat listesi geldi. Fena değil gibi. Allta  yayınlıyorum. Muhtemelen gideceğim. Tecrübelerimi buradan paylaşırım.

İşte fiyat listesi:

"Merhabalar,

aracınızı yeni aldınız sanırım ,hayırlı olsun.Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.İstemiş olduğunuz malzemelerin KDV Hariç fiyatlarını aşağıda belirtiyorum.

Yağ Filtresi = 8,29 TL

Hava Filtresi = 41,42 TL

Polen Filtresi = 27,76 TL

Ön Fren Balatası = 135,34 TL

Arka Fren Balatası = 85,81 TL

Motor Yağı 4 Lt. Mineral = 53,20 TL

Bakım İşçiliği = 50 TL (KDV Dahil)

Ön Fren Balata Değ.İşç. = 25 TL (KDV Dahil)

Arka Fren Balata Değ.İşç. = 25 TL  (KDV Dahil)

Müsait bir zamanınızda beklerim.Ayrıntılı bilgi için istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Tolga KIRMACI

Meb Başayar Plaza

Servis Müdürü

0 312 278 78 68 - 1224"

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatlar abartılı gelmedi bana.

forumlarda rx8 ile ilgili yazıları okurken motorundan dolayı yağına çok dikkat etmek gerektiği yazıyordu, tamamen sentetik yağ kullanın diyordu galiba.Bu konu üzerinde de dur bence.yani birazdaha fazla verip en iyi ve uygun yağı al.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatlar abartılı gelmedi bana.

forumlarda rx8 ile ilgili yazıları okurken motorundan dolayı yağına çok dikkat etmek gerektiği yazıyordu, tamamen sentetik yağ kullanın diyordu galiba.Bu konu üzerinde de dur bence.yani birazdaha fazla verip en iyi ve uygun yağı al.

Yanlış bilgi.. Aksine tamamen mineral yağ kullanılması lazım ama bu tartışma bitti. Artık Mazda onaylı ve Mazda markalı Dexelia yağlar geldi RX-8 ler için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet yukarıda belirtilen orjinal marka yağ ya da muadili "mineral" yağ olabilir.

Sentetik yağ niye kullanılmıyor. Çünkü bu yağ motor parçalarını kaplıyor bir tabaka oluşturuyor ve  yanmıyor.

Rx8 motorunun özeliği itibariyle yağ yakıyor ve sentetik yağ yanmıyor ve nefes aldırmıyor.

Yani rx8 ucuz yağ seviyor. Kolay gelsin. O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatlar bi servis için banada çok abartılı gelmedi, bu sorunu da halletmiş olmanız sevindirici zaten memnun kalırsınızda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Yukarıda fiyatları belirttiğim servise gittim. memnun kaldım gercekten.

Bir de kampanya varmış işçilikte %70 indirim Yani işçilik 20-30 gibi tuttu.

Yağ değişimine yağ filtresi hediyeymiş. Birde arka  balatalara gerek yok dediler ve 60000 bakımını hallettik.

Bu arada benim isteğimle  "BOR" kondu arabaya ,

Depoyu doldurdum teste başladım. Burdan değişiklik olursa yakıt tüketimini ve performansını yazacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu okuyunca dikkatimi çekti . Bayraktar ile ilgili sıkıntı ve şikayetler nedir ?

Özellikle coolfear'ın yaşadığı sorunu merak ettim. RX8 ile bizim servisimize gelip benim görüşmediğim kişi sayısı çok azdır. Ama sanırım coolfear ile görüşmedik ya da görüştüm ben şu anda çıkartamıyorum.

Sıkıntıları benimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bor koyduktan sonra RX8 kabaca şehir içi 600 kuruş yakıyor. (Shell 97 oktan benzin son zamlı fiyattan) 135 TL lik benzinle tam 225 km gittim.  Hem şehir içi hem performans(basarak) kullandım.

Performansta ise ben fark hissedemedim.

BOR konusunda hata olup olmadığını motor yanmadan anlayamam. Yanınca bakarız.

Ancak ya bakımdan ya başka bir şeyden (Bor olabilir mi bilmem)  araç daha rahat çalışıyor(sabah ilk çalışması bu soğuklara rağmen) ve 10000 devire daha sorunsuz çıkıyor.

Ha bor koymadan önce kaç yakıyordu derseniz bilemiyorum ölçmemiştim.

Bu konuda diğer rx8 sahipleri fikir verirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BOR konusunda hata olup olmadığını motor yanmadan anlayamam. Yanınca bakarız.

benim bildiğim bor madeni yağları her araçta uygulanabiliyor ama tabiki mantık olarak denenmeyen birşeyi bende aracımda denemezdim, yinede sorunlarınızın bitmiş olması sevindirici güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

muğlada bor power satcısıyız. Ancak rx8 lere konup konamayacağı hakkında fikrim olumsuz...

rx8 yağı yanma odasına püskürtüp yakan bir makine. bor power yanınca geride tortu bırakıyorsa kesinlikle olmaz. deneme yanılma biraz pahalı bir deneyim olur...

konuyu da hortlattık galiba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 yıl sonra ...

Of bu konu Ocak 2010'da açılmış. Konuyu açan, çalışmayan motoru servise götürmüş motor calışmaya başlamış ancak bu sefer servis ücretine cok pahalı demiş ki kıl oldum. RX-8 bujisi pahalıdır heryerde bulunmaz, servis stoğunda bulunduruyor ve takıyor ki RX-8'de bujinin yeri ve takılma işlemi de farklıdır. Başka markaların y.servislerinde buji değiştirirken kırıp parçasını içeri düşürüyorlar, ancak motor açılarak düşen parçayı alıolar, bazı yerlerde bujiyi eğik takıp vida dişlerini sıyırıyorlar ve tüm bu hatalarını kullanıcıya fatura ediyorlar! O yüzden o kullanıcıyı haklı görmem imkansız. 600TL ödemiş, cokmuş, Şahin Doğan kullansın o zaman. Aynı kullanıcı sonradan RX-8'e bor uygulatmış ve sonra motor rahat çalışıyor demiş, borsuz da rahat calışıyor zaten! RX-8 motoru içine mineral yağ veya Mazda resmi onaylı sentetik yağ dışında hiçbir katkı maddesi konulmaz,konulan yağ 5000km'yi cok geçirmeden değiştirilir. Bu kişi bor koydu diye yağı uzun km değiştirmemiş te olabilir.

Ankara'da servis konusuna gelince, ing bilgin varsa

http://www.rx8club.com/new-member-forum-197/new-potential-owners-start-here-202454/

linkini başından sonuna kadar incele. Bunu Kaliforniya'da RX-7 döneminden bu yana RX kullanan ve RX motorları söküp revizyonunu yapan RIWWP rumuzlu tecrübeli biri açık ve iyi ingilizce ile yazmış, ben ilk Nisan 2013 gibi baktım ancak sonraki yıllarda RIWWP bunu güncelledi, bazı yerleri yeniden yazdı. Gideceğin usta RIWWP'in bu makalesine bakmamıştır :) Bursa'da RX-8 ustası var daha hiç gitmedim sadece bir kez telefonla arayıp önceki sahibi yaptırdığı bir bakımla ilg birşey sordum o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...