Jump to content

Mazda 3 hangi donanım iyi

captaingurkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkese merhabalar, kado sana ayrıca merhaba:) aranıza yeni katıldım, mazda 3 almayı planlıyorum ancak donanım seceneklerinde kafam karıstı,ayrıca mazdaya çok çok yabancıyım. 2009 mazda 3 almayı planlıyorum, son kasadan bir önceki. bu kasalarda touring ile dynamic in farkları nelerdir, hangisi daha donanımlıdır. linkteki aracın kasaları hosuma gidiyor. 2010 ların tipini pek sevemedim. bu kasaları daha cok sevdiğim için tercihim manuel vitesli, bu kasadan yana olacak.

http://www.sahibinden.com/2009_dopdolu_en_full_mazda_3-96WQQaXQQ20304875WQQpXQQdisplayitem

anladıgım ve ögrendiğim kadarıyla comfort < dynamic < touring şeklinde sıralama, dogrumudur? herkese kazasız cezasız günler dilerim...

bu arada kado, yardımların için çok teşekkürler, buradan devam edlim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 ve daha oncesi eski kasalar icin:

Sanirim 2009 a kadar comfort ve dynamic

2009 yilinda base ve touring oldu.

Burada base birebir comfort, dynamic de birebir dynamic, isim degisti sadece.

Yeni kasada ise touring ve impressive oldular. Ama yeni kasanin donanimlari farkli biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevabınız için teşekkürler. 2009 larda satılık ilanlarında dynamic ve touring var. touring 2010 da da var ve bir de impressive var,ancak onlarla ilgilenmiyorum ben. ilk mesajımda verdigim linkte ki 2009 kasalarla ilgileniyorum. ama dynamic mi donanımlı touring mi ve farkları neler onu ogrenmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece yeni kasa görünce touring alt model, impressive üst model diye düşün.

Eski kasalarda comfort(base) alt model, dynamic(touring) üst model diye düşün.

Yeni kasanın farkları mazda tr sitesinde, eski kasa farkları ise mermerlerin mazda.com.tr sitesinde sanırım. Bi gugıl yap :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim, şuan gemide oldugumdan zor şartlarda nete baglanıyorum, olabildigince araştırdım gugıldan oradan buradan:) ancak 2009 kasalarda touring ve dynamic in eşit olması konusunda kilitlenip kalıyorum? mazda nın ya da mermerlerin sitesinde touring ile dynamic arasında ki farklar yazmıyordu,comfort ve dynamic var. ben arastırırken dynamic ve touring karsıma cıkıyor, 2009 modellerde. hangisinin donanımlısı oldugunu anlayamadım halen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oh be:) çok teşekkürler cevap için. peki ilan verenler araçlarının dynamic mi touring mi olduguna nasıl karar veriyorlar? kimisi touring yazmış kimisi dynamic yazmış. neyse başınızı agrıtmayayım daha fazla touring alırım bi tane olur biter:) herkese kazasız cezasız gunler dilerim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlan veren bilmiyor tam ismini, aslında 2009 için dinamic yerine touring yazmalı ama önemsemiyor, ufak bir ayrıntı olarak görüyüor. Eski kasalar için sen dinamik ve touringi birbiriyle aynı diye düşün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasada üst donanımda yani Dynamic veya Touring de sis farı ve sunroof standart. Bir de jantlar 16 inch. Bunlar dışarıdan en ayırd edici özellikleri .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 oncesı dynamıc 2009 da tourıng olarak adlandırıldı donanım olarak kayda deger bır fark yok 2010 kasa mazda 3 lerın kasalarını ben de sevemedım eskı kasalar daha guzel sımdıden hayırlı olsun Allah gonlunuze gore versın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatına birşey diyemem ama araç hiç güven vermiyor.

1. Mazda3 te BOSE müzik sistemi orijinal değildir. Sonradan takıldıysa fotoğraflarını istemek lazım

2. Araç 105 bhp, nasıl ve neden 110 deniyor ?

3. Şanzıman ile oynanmış mı ? Kısa şanzıman dediği nedir ?

4. 18 jantlar o araca biraz fazla. Kimbilir nasıl sertleşmiştir araba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın iç fotograflarının olmaması dikkatimi çekmişti, içinin de fotograflarını koyarmısınız dedim, bekliyorum. bose yi özellikle sordum normalde olmaması lazım dedim, cd-mp3 çaları bose dedi. short shift olayını mazda 3 ün vites oranlarının kısa olmasına yordum ben.18 inch jant arabayı güzel göstermiş ama dedğiniz gibi sertleştirmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

başka bir araç bakın bence. güven veren bir ilan değil.

araç 110 değil 105 hp, tekno (ne demekse!) değil mzr motor, 1,6-1,8 arası değil, 1,3-1,6 arasıdır motor dilimi. short shift sanzıman olayı eğer gercekse, garantide olması imkansız, eğer garantideyse sanzımanda oynama olayı imkansız, yani her halukarda birisi yanlış.  Muhtemelen arabasına aşık, ama bir kek bulursam dayar geçerim tarzında ilana verilmiş. 32 çok iyi para teklif etmişsiniz, bence bayileri bir yoklayın, daha ucuza yada en azından daha güvenilir 5-15 bin kmlik araçlar oluyor onlarda. Alan kişi yeni almış oluyor, memnun olmuyor yada nakite cevırmek istiyor, bayiye haber bırakıyor... ben rastlamıstım bir kac kez...

kesinlikle katılıyorum ciddi bir çelişki var, sahibinden.com a sadece mazda alıp satan bir galerici görmüştüm

http://www.sahibinden.com/ayhanoto81WQQdXQQ541532WQQpXQQdisplayuser

düzce de ayhan otomotiv biraz uzak ama onlar mazdalarda bu konuda daha bilgilidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sahibiyle konuştum orjinalden short shift oldugu için garanti dahilinde oldugunu söyledi :D herkez akıllı da ben mi gerzeğim diye düşünüyorum bazen :D faça şahin & 323hb takasında şahinci üstüne para istedi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

normalde short shift oynanmış şanzumanlara yada corvette porshe ferrari gibi markaların şanzumanlarına denir. Ama bu arkadas arabasını fazla beğenmiş biri :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...