Jump to content

Neden Direksiyonun Altında Ateşleme Düğmesi Var? 1,8 Familia

teccol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba

Bende 97 mode 1,8 familia var.

direksiyonun altında marş düğmesi var. Kontağı açınca oraya basınca çalışıyor. Acaba ne işe yarıyor bilen varmı. Bütün familialarda varmı yoksa benimkine özelmi konmuş. Peki neden konmuş fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Sizinkine özel bir durum.

2 sebebi olabilir. Kontakta problem olmuştur ve onun yerine düğme konulmuştur. Ya da gizli kontak mantığıyla hırsızlığa önlem olarak konulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bende 97 mode 1,8 familia var.

direksiyonun altında marş düğmesi var. Kontağı açınca oraya basınca çalışıyor. Acaba ne işe yarıyor bilen varmı. Bütün familialarda varmı yoksa benimkine özelmi konmuş. Peki neden konmuş fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

bence hiç kurcalamayın öyle kalsın, bu devirde ne olcagı belli olmaz hırsızlar için önlem olmuş olur kontak tamiriyle de fazla ugrasmassanız, engine start butonu :D bi pazar günü de ben yapıyım onlardan :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama hiç bir mantığı yok gibi geliyor anahtarı çevirip elektrik gelmeden zaten çalışmıyor niye böyle birşey yapsınlarki tek aklıma gelen kontak arızası sonradanda tamir olmuştur. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama hiç bir mantığı yok gibi geliyor anahtarı çevirip elektrik gelmeden zaten çalışmıyor niye böyle birşey yapsınlarki tek aklıma gelen kontak arızası sonradanda tamir olmuştur. ???

kullanmasını istemediği biri falan varsa direksiyonu ayarlıyorum ayagına düğmeden çalıştırıyordur. Hem +1 güvenliğin zararı olmaz, marşa bastıgınızda düğme olmadan çalışıyorsa tamir olmuştur değilse yapamicakları bi arıza oldugundan düğme konmuştur.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

başka bir familia bulup onun direksiyonunu incelemek lazım.

Fakat orda kapak varmışta sökmüşler gibi duruyor. Ayarlanabilir bir direksiyon değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Neyini inceleyeceksin anlamadım.

Bende 97 model familia var ve böyle bir düğme yok.

Sizinkine özel bir durum.

2 sebebi olabilir. Kontakta problem olmuştur ve onun yerine düğme konulmuştur. Ya da gizli kontak mantığıyla hırsızlığa önlem olarak konulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ozaman incelemeye gerek yok :) haybeden koymuşlar yada harbiden gerekli yaşayalım ve görelim :)

Yarın bir fotosunu çekip koyarım hep beraber inceleriz  :fiuw::D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ozaman incelemeye gerek yok :) haybeden koymuşlar yada harbiden gerekli yaşayalım ve görelim :)

Yarın bir fotosunu çekip koyarım hep beraber inceleriz  :fiuw::D

siz normal kontaktan çalışıyor mu bir deneyin önce :D eğer arıza varsa zorlamanıza gerek yok düğmeye parmaklamaya devam edin :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz normal kontaktan çalışıyor mu bir deneyin önce :D eğer arıza varsa zorlamanıza gerek yok düğmeye parmaklamaya devam edin :D

normal kontak çalışıyor.

Hatta arabayı ilk aldığımda şöyle çalışırken arabayı kurçalıyordum. Bu ne düğmesi dedim bastım bir çığlık duykimki sormayın marş motorunun sesi ile kendime geldim. Aldığım adama sordum bu ne için diye adam da ilk defa ben diyince farkına vardı bilmemki ilk defa görüyorum falan dedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

garip ama merak ettim neden kondugunu, fazla teknoloji göz çıkarmaz diyen abimin gözlerinden öpüp hiç elletmeyin derim 2nci bi kontagın zararı olmaz, olucagı tutar kontagınız arızalanır düğmeyi kullanırsınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Benim eski Manta'mda vardı öyle bir düğme. Kontak arızalandığı için marşa basma konumuna getirip düğmeye basmak gerekiyordu. Seninkinde de problem çıkmıştır, düğmeli yapmışlardır. Sonra bir ara problemi hallettirip düğmeyi de söktürmemişlerdir. En akla yatkın senaryo bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim eski Manta'mda vardı öyle bir düğme. Kontak arızalandığı için marşa basma konumuna getirip düğmeye basmak gerekiyordu. Seninkinde de problem çıkmıştır, düğmeli yapmışlardır. Sonra bir ara problemi hallettirip düğmeyi de söktürmemişlerdir. En akla yatkın senaryo bu.

kesinlikle katılıyorum, o düğmeyi kontrol panelinde bi yere güzel bi düğmeyle çevirin ve monte edin düğme bastıgınızda havanız olur :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mademki bir tek benim araçta var ozaman en mantıklı senaryoyu kabul etmek lazım

kesinlikle katılıyorum, o düğmeyi kontrol panelinde bi yere güzel bi düğmeyle çevirin ve monte edin düğme bastıgınızda havanız olur :D :D :D

anahtarı çevirmek olmasa süper olacakta :) kartlı bir sistemmi yapsam ne yapsam diye düşünyorum :)

benim familia dada böyle bişey yok.dolaısıyla incelenecek arac bulmanızda gerekmeyecek.saygılar.

zaten etrafa bakıyorumda pek yok bizim arabadan. ya şahın ya clio ortalık bu arabalardan kaynıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtarı çevirmek olmasa süper olacakta :) kartlı bir sistemmi yapsam ne yapsam diye düşünyorum :)

sanırım onların kitleri vardı 1000TL gibi bi rakama kartlı sistem sahibi olabilirsiniz ben araştırmıştım da tuzlu geldi :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...