Jump to content

93 Mazda 323 Uçak gibi yakıyo

Orgetmen
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

93 sedan bi 323üm var. Henüz alalı bir ay oldu. takriben 40-45 krş yakıyor  :'(. kilometre göstergesi bozuk olduğu için ölçemedim(Daha bugün yaptırdım), aldığım gaz ve aşağı yukarı yaptığım yoldan söylüyorum. Filtreler yeni, bujiler yeni.Motor biraz yağ eksiltiyor ama bu kadar etkisi olamaz. Biraz araştırdım.LPG beyninden, hortumda kaçaktan veya subap kapak contaları su kaçırıyor gibi bişiler dediler.

bu kadar yakmasının başka ne gibi sebebi olabilir? Lpg beyni aldesa, eğer ondan kaynaklanıyorsa hangi markayı önerirsiniz? Ve tabi ne kadara?Ama daha da önemlisi kime yaptırabilirim(Beykoz'da oturuyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 55
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• ugurince

11

• dogan_u

4

• Orgetmen

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

brc yada atiker tavsiye ederim ama parça parça değil set olarak değiştirin mutlaka farkeder, bagaja takılan tanklarda genelde sürtünmeden deforme olup delinebiliyor. Aldıgınız yakıt miktarı, birim fiyatı ve yaptıgınız km yi net olarak söylerseniz daha da yardımcı olabilirim belki. Örnek aracım, gaz 2.090TL 10TL gazla 40km şehir içi yapabiliyorum

ilave:subak conta gibi sorunlarınız varsa bu çok normaldir, motoru kucaklama ihtimaliniz oldukça yüksek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Lpg harici problemleriniz için Bostancı sanayi sitesinde Mazda İkiler - Taber ustaya gidebilirsiniz. Bu sayfanın hemen üst kısmında reklamı dönüyor sürekli, iletişim bilgilerini oradan da görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorun gazda ise lpg mikserinize bakın. lpg mikseri kirli ise uçak gibi yakar... ama contada vs hata varsa ilk önce onları yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Birkaç gündür uzak kaldım forumdan :(

km telini yaptırdım ve ilk ölçüm 128km 33 tl şehir içi, 26krş gibi. Ama bu rakamlara inanamadım. Acaba km telinde bi katakulli olabilir mi diye düşünüyorum.

Görüştüğüm usta önce daha az masraflı olan problemden başlayalım dedi. yani önce lpg beynine baktıracağım. Atiker tavsiye eder misiniz? 120 tl ye takan bir usta var. ama bana biraz yüksek gibi geldi.

daha sonra muhtemelen silindir kapak contası değişecekmiş. Motoru açtırmadığım için henüz net değil. Bakalım hafta sonu ilgileneceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atiker beğin zaten 100TL 20TL de işçilik alıyordur yada bana söyledikleri rakam 100TL, motora bi baktırın 260krş çok normal bi rakam bana sorarsanız üstelik bu kış kıyamette ama fazla geliyor olabilir. Bende de bi tuaflık var anlamadıgım araba 300krş yakmaya başladı. Hepsi bitsin lpg nin tekrar doldurup tekrar ölçücem, sanırım komple atiker tesisat taktırıcam 350TL montaj dahil rakam söylediler markaya görede uygun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atiker beğin zaten 100TL 20TL de işçilik alıyordur yada bana söyledikleri rakam 100TL, motora bi baktırın 260krş çok normal bi rakam bana sorarsanız üstelik bu kış kıyamette ama fazla geliyor olabilir. Bende de bi tuaflık var anlamadıgım araba 300krş yakmaya başladı. Hepsi bitsin lpg nin tekrar doldurup tekrar ölçücem, sanırım komple atiker tesisat taktırıcam 350TL montaj dahil rakam söylediler markaya görede uygun

Bende de aynı şey oluyor işte bi bakıyorum 260 yakıyor bi bakıyorum 300-330 oluyor. Lpg ci ustam gazın pis olmasın diyor... bütn ayarlar normal geriye ihtimal kalmıyor ki :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim usta atikere 80 dedi. devamlı gidip geldiğim için 10 tl de işçilik verirsin dedi. ben komple yenilemeyi düşünüyorum. benim tüp kaçak mallardan galiba imal tarihi vs yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim usta atikere 80 dedi. devamlı gidip geldiğim için 10 tl de işçilik verirsin dedi. ben komple yenilemeyi düşünüyorum. benim tüp kaçak mallardan galiba imal tarihi vs yok.

aslında en iyisi yeniden yaptırmak, 350TL montaj dahil fiyatı, zaten 10 yıl ömürleri var ama o kadar dayanmıyor sanırım parça parça da 500e geliyor. Ben düşünüyorum ilerleyen zamanlarda; teknik destek ve sorunsuz bi çok kullanıcı da cabası..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uçaklar hiçde düşündüğünüz kadar yakmazlar,eğer otomobille bir uçağı yaptıkları iş,taşınan yolcu+yük ve gittikleri mesafe olarak karşılaştırırsanız daha düşük olduğunu(yakıt tüketiminin) görürsünüz. O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uçaklar konusunda haklısınız. Yanlış hatırlamıyorsam Boeing 737 100 km de kişi başına 3 lt yakıt tüketiyor. yani kişi 500 kişilik bu uçak km de 1,5 lt tüketiyor ki uçak yakıtı kerozen benzinden daha ucuz :) yarın silindir kapak contasını değiştirmeye götüreceğim. bakalım yakıtta ve çekişte ne kadar değişim olacak. sonuçları paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uçaklar konusunda haklısınız. Yanlış hatırlamıyorsam Boeing 737 100 km de kişi başına 3 lt yakıt tüketiyor. yani kişi 500 kişilik bu uçak km de 1,5 lt tüketiyor ki uçak yakıtı kerozen benzinden daha ucuz :) yarın silindir kapak contasını değiştirmeye götüreceğim. bakalım yakıtta ve çekişte ne kadar değişim olacak. sonuçları paylaşırım.

Fiyat ayrıntı ve başka bir yerinde sorun varsa onunla ilgili resim bekliyoruz :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada distribitör ve soldan 2. buji tarafından biraz yağ sızdırıyor. Sizin sorun böyle çözülürse bende değiştireyim :) ben gittim değiştireyim diye hiç masraf etme 2 aya kalmaz yeniden sızdırır dediler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada distribitör ve soldan 2. buji tarafından biraz yağ sızdırıyor. Sizin sorun böyle çözülürse bende değiştireyim :) ben gittim değiştireyim diye hiç masraf etme 2 aya kalmaz yeniden sızdırır dediler...

Benim 4 ayı geçti sorunsuz. Üst kapak contası(lastiği) nden kaçırıyordur. Ust kapak lastiği aracın uzun yıllar sonunda yaşlanmasından kaynaklanır sebebi sürekli başka marka yağ kullanımı, öyle eski sahiplerinin devirsiz kullanması bilmem motoru zorlaması değil. Motor çok sıcak yada soguk olabiliyor yıllar da onun özelliğini yitiriyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

silindirler su alıyor. silindir kapak contası değişecek. yarın almaya gidicem, bakalım çözülecek mi problem. Gerçi usta üst kapak iyi durumda, conta da yanmamış dedi.Ama yine de subaplar su almış. Başka su alma ihtimali olan bi yer var mı? Contayı değiştirip deneyelim dedi. Sonuçlar yarın belli olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

silindirler su alıyor. silindir kapak contası değişecek. yarın almaya gidicem, bakalım çözülecek mi problem. Gerçi usta üst kapak iyi durumda, conta da yanmamış dedi.Ama yine de subaplar su almış. Başka su alma ihtimali olan bi yer var mı? Contayı değiştirip deneyelim dedi. Sonuçlar yarın belli olur..

sorun subaplardaysa subapların değişmesi gerekmez mi ? ben öyle biliyorum ama daha iyi bilen birileri wardır mutlaka
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 yılllık atiker kullanıcısı olararak şu ana kadar bir sorun yaşamadım tavsiye ederim fakat montajı yapan ustada çok önemli.araçlarımızın karbüratörlü olması bir şans sıralı sistemde olduğu gibi çok arıza çıkarmıyor basit sistem.Bu arada araç 92 323 sedan yakıt uzun yolda 0.160 kuruş çekişi çok iyi benzini aratmıyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar epeydir vakit ayıramadım.

Sorun nispeten çözüldü.150 tl ye kapak contası değiştirdim. Gerçi kapağı tam sıkmamışlar 1-2 defa yolda bıraktı :) ama şu anda çekişi  eskiye oranla arttı. yakıt 24 krş gibi hala çok.lpg mikserini değiştirmek gerekiyor herhalde.ama arabadan soğudum, uzun süre elimde tutmam diye değiştirmicem galiba.

ufak tefek sorunları var hala ama biraz canımı sıkan tek şey kaldı.oda vites boştayken direksiyonu çevirince stop ediyor.sürekli olmasa da kavşaklarda virajlarda sıkıntı oluyor.

neden olabileceği konusunda bilgisi olan varsa ona göre hareket edeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...