Jump to content

Kapı Kolonu Bölgesi 323 Hb

AntonioMontana
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Mazda Dostları,

Malum Aracı Aldık Teknik Aksamdan sonra artık ses sistemine gecme zamanının geldigini dusundugumden ön kapılara 13 cm kolon takacağım lakin kapıyı sökmekten korktuğum için  kapıdaki ıvır zıvır koyma bölgesini  (resimde kırmızı çizgi ile belirttiğim kısmı) sökmeye çalıştım. kapı lambasının olduğu yerde tek bir vida var onu söktum yarıya kadar açıldı ama noktalamalarla belirttiğim yerlerde tırnak var sanırım bi türlü sökülmedi kırılacak gibi oldu acımadan sökeyimmi yoksa kapı pandizotunu komple sökmek mi lazım 13 cm lik bi kolon için. kapıyı kendim sökebilirmiyim sökersem takabilirmiyim yardımlarınıza ihtiyacım var..

13 cm lik kolonları takmam şart:)

156cxvk.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hay aksi yav gercekten uzuldum simdi demekki biraz daha ugrassaydim kıracaktım. kapıyı söktüm diyelim takarkan bi islem yapmak gerekiyomu kilit yeri veya başka bi yerine. yani basitce söküp takabilirmiyim. alet edevat olarak ekstra gerekli bir nesne var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hay aksi yav gercekten uzuldum simdi demekki biraz daha ugrassaydim kıracaktım. kapıyı söktüm diyelim takarkan bi islem yapmak gerekiyomu kilit yeri veya başka bi yerine. yani basitce söküp takabilirmiyim. alet edevat olarak ekstra gerekli bir nesne var mıdır.

Kapı pandizotunu sökebilmen için toplamda 4 tane vida çıkarman lazım dikkat et.Ondan sonra klipsli yerlerinden asıl korkma kolayca çıkacaktır.Aaah ah dünyada benden daha iyi 323 kapı pandizotunu sökebilen mazda fabrikasıdır herhalde :):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

kapıyı komple sökmelisiniz... parça parça ayrılmıyor diye hatırılıyorum benim 323ten...

evet böyle.

yani basitce söküp takabilirmiyim.

en azından 1 kez sökme takmayı görsen iyi olur. takarken dikiz aynası tarafından itibaren önce üst kısmı takmalısın. sonra kilit kolunu yerine geçirip alt taraftaki klipsleri yuvalarına geçirmelisin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendin yapabilirsin ama klips yerlerine çok dikkat et. yalama olur yada gevşek kalırsa sonra ses yapar. oturtuyum diye bi iki defa daha sökersin sonra kapıyı açıp kapatırken takılma yapabilir. mesele benim şöfor kapısı mahvoldu, en az 10 kere söktüler camlar açılmıyor alarm takılacak vs diye.kapı iç döşemesini komple söktükten sonra bahsettiğin kısmı rahatlıkla sökebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlız kendiniz takmayın çok fazla zırıltı yapar yerine tam oturmaz, bir marangozun orda kapı pandizotunu söktükten sonra elinizdeki kolonu oturtmak için altına çerçeve yapmasını isteyin güzel tutkallanır yapıştırılı bir çerçeveye oturtulur. Birde ordaki çerçeve yerine fiberden pandizot yapanlar var çifti 30TL gibi bir fiyata 2 kapı için 1er adet oraya göre kalıp yapıyorlar onlardan yaptırırsanız kapı pandizotu şişmez daha hoş bi görüntü olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapı pandizotunu sökebilmen için toplamda 4 tane vida çıkarman lazım dikkat et.Ondan sonra klipsli yerlerinden asıl korkma kolayca çıkacaktır.Aaah ah dünyada benden daha iyi 323 kapı pandizotunu sökebilen mazda fabrikasıdır herhalde :):)

4 vidanın yerini tarif edebilirmisin :) sanırım brisi kapı açma mandalının orda diğer üçü nerede:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok Sağolun.Allah Razı Olsun.

Cevap yazan tüm Mazda Severlere de teşekkür ederim.

Şimdi Faaliyete Koyulma zamanı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapıyı tutup yukarı dogru kaldırınca elinizde kalması gerek :D önemli değil :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapı pandizotunu sökmeden cam kıumandasını çıkartmayı unutma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1m uzunlugunda kablo gelicektir elini arkadan atıp soketi sökmen gerek, yanlışım varsa düzelt serkan abi :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki.

bayağı alengirli bi iş ama halledicem:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1m uzunlugunda kablo gelicektir elini arkadan atıp soketi sökmen gerek, yanlışım varsa düzelt serkan abi :)

doğru ibo'm sen yanlış bişey söylemessin:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğru ibo'm sen yanlış bişey söylemessin:))

eywallah abi, o kadarda değil benimde takıldıgım yanıldıgım yerler oluyor iltifat için teşekkürler :):hi: :hi:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...