Jump to content

Aynalar Nasıl Kapanıyor

FTH_61
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 ay sonra ...

valla bencede kalacak zorlasamda kapanmıyo neyse gene zorlarım elinde fazla ayna olan varsa hazır bulundursun :)

beyler mazda 3 2010 aynaları elle kapanmıyor. elektirikli zorlamayın elinizde kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni kasa mazda3 lerin aynalarını elle kapatırsanız aracınızı çalıştıracağınız zaman kapalı olan aynayı otomatik açar. Elektrikli kapanan aynalar elle kapatıldığında tekrar elle açılmaz. ya kapama açma düğmesine 2 kez basarsınız, yada aracı stop eder çalıştırırsınız. eski kasa mazda3 lerin aynası tamamen mekanik. elle kapanır, elle açılır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 yıl sonra ...

Bizim aynalara ufak bi automatik yazısımı yaptırsak?

Yaklaşık on gün önce sol dikiz aynam otomatik kapama düğmesine basmama rağmen kapanmadı. Sağ taraftakinde sorun yoktu. Eve geldikten sonra birkaç deneme daha yaptım olmadı. Motor sesi gelmiyor. Belki takılmıştır deyip kapatma düğmesine bastıktan sonra elimle hafif destek olayım dedim. Motoru çalışmaya başladı ancak ayna yerinden kıpırdamadı hatta o andan sonra arabanın kontağı açıldığında çalışmaya başlayıp stop yaptıktan sonrada yaklaşık bir dakika daha çalıştı. Aynanın motoru yanmasın soketini bulup çıkarayım diye çok uğraştım olmadı en son direksiyonun sol tarafındaki sigortalar aklıma geldi sigortayı sökmek suretiyle aynayı katlayan motoru durdurdum.

Bir arkadaş vasıtasıyla çıkma dikiz aynası satan birinde motoru 80 tl ye değiştirebildim. İş arkadaşlarına muhabbet esnasında durumu anlatınca bana bir başka iş arkadaşımın benim mazdanın aynalar otomatikmi acaba merakıyla zorlayarak birkaç kez açıp kapattığını söylediler. Bir gün sonrada bu olaylar başıma geldi. Bizim araçlara yok nazar deyiyor yok sakındığınız için başına iş geliyor diyorlar. Araba yakışıklı merak eden çok oluyor bu durumda başına iş açıyor. Ben ucuz yırttığıma inanıyorum. Rabbim sizi ,ailenizi ,canınızı ve malınızı korusun. Hayırlı cumalar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nazar değdiği kesin... Dikkat çekiyor, çekemeyen oluyor vs. vs.

Allah; kem gözlerden, nazarlardan, kazalardan belalardan korusun cümle alemin guzularını... :nazar:

Bu arada konu çok güzel hortlatılmış... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

milletin işi gücü kalmamış da senin aynaları mı zorlamış bakalım otomatikmiymiş diye..ilginç valla..olsa ne olmasa ne..bir de sorsaydın anlamışlar mı otomatik olduğunu :) çok geçmiş olsun..demek ki her daim aynaları kapayıp inmek lazım arabadan..meraklıların merakını giderebilmesi için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

milletin işi gücü kalmamış da senin aynaları mı zorlamış bakalım otomatikmiymiş diye..ilginç valla..olsa ne olmasa ne..bir de sorsaydın anlamışlar mı otomatik olduğunu :) çok geçmiş olsun..demek ki her daim aynaları kapayıp inmek lazım arabadan..meraklıların merakını giderebilmesi için

İnsanın kafası çalışmadıktan sonra ne yapsan boş... Bu sefer; kapalı ayna nasıl açılıyor diye zorlayıp açacak... Değişen ne? Birisinde açık aynayı kapatmaya çalışacak, diğerinde kapalı aynayı açacak... Her şartta da araç sahibinin içi cız edecek, cebi yanacak... :)

Allah; kem gözlerden, gereksiz yere meraklanan insanlardan, hasetlenen hıyarlardan korusun... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abim kapalı aynayı açmaya çalışacak kadar ......... değildir heralde insan..  (noktalı yeri uygun kelimeyle tamamlayın)  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abim kapalı aynayı açmaya çalışacak kadar ......... değildir heralde insan..  (noktalı yeri uygun kelimeyle tamamlayın)  :D

Arabanın aynasına saldıracak kadar bilinçsiz birisi, kapalı aynayı da açmaya çalışacaktır... Yoksa durduk yere aracın aynasından insanoğlu ne ister ??

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni kasa mazda 3lerin aynaları kumandadan katlanmıyor değilmi sadece araçtan inmeden içeridei düğmeye basmak gerekiyor galiba

Kumandadan kapanmıyor, dikiz aynalarının yönünü ayarlayan kumanda tuşunu en üst konuma alınca kapanıyor. Araca yeniden bindiğinizde, bu anahtarı eski konumuna almanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kumandadan kapanmıyor, dikiz aynalarının yönünü ayarlayan kumanda tuşunu en üst konuma alınca kapanıyor. Araca yeniden bindiğinizde, bu anahtarı eski konumuna almanız gerekiyor.

Mesaj tarihini dikkate almışsındır umarım... Yoksa alıntı yaptığın mesajda geçen yeni kasa tabiri, şu anda orta kasa olan yani 2.nesil Mazda3 oluyor.

Senin almış olduğun yeni kasa ise 3.Nesil oluyor... Bilmem anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesaj tarihini dikkate almışsındır umarım... Yoksa alıntı yaptığın mesajda geçen yeni kasa tabiri, şu anda orta kasa olan yani 2.nesil Mazda3 oluyor.

Senin almış olduğun yeni kasa ise 3.Nesil oluyor... Bilmem anlatabildim mi?

ama her ikisi için de cevap doğru oluyor..hadi yırttın :):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...