Jump to content

Mazda3 Dizel versiyonu Türkiye'de

okkko
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

MazdaClubTR_Mazda3-Dizel.jpgMazda’nın dünya çapında 92 ödül alarak kırılması zor bir rekorun sahibi olan ve başarılı bir satış grafiği yakalayan modeli Mazda3’ün dizel versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Mazda3’te yer alan 105 beygir gücündeki 1.6 litrelik benzinli motor, düz ve otomatik şanzıman seçeneklerine eklenen 1.6 litrelik 109 beygir gücündeki dizel motor, ekonomi ve performansı bir arada sunuyor.

109 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel motor, 5 vitesli düz şanzıman ile sunuluyor. Comfort ve Touring olmak üzere iki donanım paketiyle satışa sunulan Mazda3 1.6L dizel sedan versiyonu 47.035TL’den başlayan fiyatlarla Mazda showroom’larındaki yerini aldı.

Mazda3’te Comfort ve Touring donanım paketlerine bağlı olarak Çoklu Bilgi Ekranı (MID), Adaptif Arka Sinyal Sistemi (ESS), Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC), Elektronik Fren Basıncı Dağıtımına (EBD), Acil Fren Desteğine (EBA) sahip dört tekerlekten Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (4W-ABS),  Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), ön, yan ve perde hava yastıkları; aktif ön baş dayanakları, elektrikli yan aynalar ve MP3 okuma özelliğine sahip CD çalar gibi en son teknolojinin kullanıldığı özellikler yer alıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 68
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

4

• Gökhan

10

• M.E.G

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Volvo S40 1.6 D Dizel fiyatları:

DRIVe                     1.560 cc. 109 hp Düz 49.608

DRIVe R-design 1.560 cc. 109 hp Düz 57.584

DRIVe Start/Stop 1.560 cc. 109 hp Düz 51.301

Bildiğim kadarı ile Focus ve Mazda ile aynı motor kullanılıyor.

Tercihiniz??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.8l yakit fena degil acaba dizelde i-stop systemi varmi? eger varsa ozaman 3.8l olur ama eger i stop systemi yoksa zor gibime geliyor :) Tabiki kulanisada bagli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel yerleştirmişler fiyatı, bunu kurtarmak için yılda yüzbin yapmak lazım...:D

Dizel dizel diye yıllardır bağıranlar, göreceğiz bakalım kaç kişi alacak bu aracı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel yerleştirmişler fiyatı, bunu kurtarmak için yılda yüzbin yapmak lazım...:D

Dizel dizel diye yıllardır bağıranlar, göreceğiz bakalım kaç kişi alacak bu aracı...

bu fiyattan zor be abicim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wukill allah mı söyletti :) bemim sıfır mazda alma gibi bir durumum yok şuan ama satışlar patlarda senin bu lafının üstüne alabilecek olursam seni hediyelendiririm :) duaya ve iyi dileklere devam :)

Inş Allah nasip eder bi dizel mazda sana abi, ben yurdum insanını bilirim hevesle alır yav bu araba çok yakıyor diyip elinden çıkarmaya kalkar, bilmez mazdanın nazını sazını sözünü dinletemeyince bırakır :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu fiyattan zor alırız abi. İkinci bir dezavantaj ise benim açımdan, full versiyonunun şimdilik olmayacak olması. Gerçi olsa kim bilir ne kadar değer biçecekler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sonunda geldi helal olsun  :D

forumu takip ettiler heralde satışa sunup bakıcaklar; ulan isteyip duruyodunuz nerde hani bi tane bile dizel m3 sahibi yok satmıyorum kardeşim tripleri felam :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

i-stop'suz 3.8lt/100km. Ciddi düşük bir tüketim... sebep yaklaşık 1200kg olması...

PSA'nın 1.6 109 HP lik dizeli var araçta... Bu araçlar arasındaki tüketim farkı sürtünme ve kilodan çıkacak.... Hafif olan kazanır...

Otomatik veya otomatikleştirilmiş düz vites seçeneği yok....

i-stop yok...

Daha farklı donanımlar mutlaka ilerleyen dönemlerde gelecektir....

Benzer donanımlı benzinli mazda3'e göre %25 fiyat farkı var. Satış adetleri arttıkça fiyat farkı azalacaktır... İllaki dizel olsun diyenler için ilk etapta kısıtlı sayıda gelecek araçlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı artık, ne diyelim :)

Bu arada 6500. mesajım olmuş :)

ewet abi bende seni fazla fanatik gördüm :D

Eskiden ne olursa olsun getirsinler derdim hep... Önceden hayal olan bazı modeller geldi Türkiye'ye. Fiyat eksik yada fazla önemli değil. Var mı? Var mantığı ile getirilmiş olsalar bile ilerisi için bir umuttur mazda kullanıcıları adına. Rx-8, Mx-5, Cx-7, Mps kalburüstü modellerdi ve getirildi... Dizellerde geldiğine göre bundan sonrası fiyat iyileştirmesi ve 6 serisinin dizellerine kaldı...

zamanında konusmustuk mermercilerin mi yoksa japonya mazdanın mı oyunudur bilinmiz karburatörlü 323hb olaylarını, sanırım türkiyeye verdikleri önem artıyor yada mermerciler ilgi gösteriyor yeni modellerde kadir abinin dediği dizel seçeneklerini ve fiyat iyileştirmeleri gelicektir eger satmak istiyorsa :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Diğer aynı Platform markalarından Ford da Dizel otomatik yok sanırım artık.2008'e kadar olan modellerde sorun vardı.Ortağımın 2006 Focus Ghia dizel-oto garantisi bittikten sonra arıza yaptı. Servis garanti dahilinde onarımını yapmıştı bu yaz şanzımanla alakalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yol bilgisayarı, dijital hız göstergesi, yakıt göstergesi, su ve dış sıcaklık göstergelerini içeren Çoklu Bilgi Ekranı (MID) • • • •

bu araçlarda digital hız göstergesi yok yanlız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...