Jump to content

Sabahları İlk Çalışmada Depodan Gelen Patlama (90-94)

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sabahları aracı çalıştırdığım zaman motor ısınana kadar arabadan ara ara patlama sesleri geliyor vuruntu cinsinden.Arka taraftan geliyor ya depodan yada egzoz olabilir tam bilmiyorum neden yaptığıyla ilgili bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depodan patlama sesi gelmez. gelirse zaten araba için çok yapacak birşey kalmaz :) depodan sadece elektirik motoru sesi gelir. oda bildiğin dönme sesi, oyuncak arabaların çıkardığı ses. o ses duyulursa pompa arızalıdır. bahsettiğin şey muhtemelen eksoz patlaması. eksozda ki kaçaklar bu sese neden olabilir. özellikle araç manifolttan kaçırıyorsa patlama yapar.

genelde en büyük sebebi eksoza gelen çiğ yakıttır. (pis yakıtta patlama yapar) ateşleme yeterli olmazsa odalarda yanmamış yakıt eksoz ile atılma aşamasında patlama yapar. başka bir ihtimalde ayarsız subaplardır. motorumuz 4 zamanlı bu zamanlar düzgün değilse yakıt yanmadan tahliye olabilir. acaba hangisinden ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

patlama mı yoksa egsozdan gelen pot pot pot sesi mi ? patlama ile ilgili fikrim yok ama pot pot ediyorsa ateşleme; tevzi makarası distribütör kapagı ve bujileri değiştirmen gerekir serkan abi hatta kablolarıda yenilesen tam olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm ilk çalıştırmada degil normalde motor ısındıgı zaman dahil arka tarafa geçip eksoz dan motor sesini dinleyin patlama sesini duyacaksınız bunun zebebi diger arkadaşımın dedi gibi ses ile iligili arızasaya sebebiyet veren parçalar

1.)bujileri kontrol ettirin

2.)tevzi makarasına baktırın

3.)distribütör kapagını kontrol edin

4.)buji kablolarını kontrol ettirin

5.)sübop ayarlarını kontrol ettirin

6.)distribütörün üstünde avans vakum hortumunun doru olduguna dikat edin  hortumu çektiginiz zaman emiş olan hortum üstte takılı olucak ..

7.)avans ayarına dikat edin olması gereken deger 0.9 olucak

8.)bobinde sorun olmasın kontrol ettirin

9.)modül sıkıntı yapıyor olmasın kontrol ettirin

10.)alt tan susturuculara vurarak içinin dagılıp dagılmadına baktırın ..

bunlar la ilgili  testler yaptırın arıza ile ilgili  yol bulucaksınız ...

sizin araçta elektirikli benzin motoru olmadıgı için depo ile ilgili bir durum degil benzin motor görevini yapan silindir kapak üzerinde mekanik çalışan benzin otomatigi vardır depoda sadece şamandıra vardır oda ses yapmaz sadece ibreyi yükseltir  yada benzin az oldugunu gösterir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm ilk çalıştırmada degil normalde motor ısındıgı zaman dahil arka tarafa geçip egzoz dan motor sesini dinleyin patlama sesini duyacaksınız bunun zebebi diger arkadaşımın dedi gibi ses ile iligili arızasaya sebebiyet veren parçalar

1.)bujileri kontrol ettirin

2.)tevzi makarasına baktırın

3.)distribütör kapagını kontrol edin

4.)buji kablolarını kontrol ettirin

5.)sübop ayarlarını kontrol ettirin

6.)distribütörün üstünde avans vakum hortumunun doru olduguna dikat edin  hortumu çektiginiz zaman emiş olan hortum üstte takılı olucak ..

7.)avans ayarına dikat edin olması gereken deger 0.9 olucak

8.)bobinde sorun olmasın kontrol ettirin

9.)modül sıkıntı yapıyor olmasın kontrol ettirin

10.)alt tan susturuculara vurarak içinin dagılıp dagılmadına baktırın ..

bunlar la ilgili  testler yaptırın arıza ile ilgili  yol bulucaksınız ...

sizin araçta elektirikli benzin motoru olmadıgı için depo ile ilgili bir durum degil benzin motor görevini yapan silindir kapak üzerinde mekanik çalışan benzin otomatigi vardır depoda sadece şamandıra vardır oda ses yapmaz sadece ibreyi yükseltir  yada benzin az oldugunu gösterir...

Adem abi merhaba nasılsın ben serkan hatırladınmı kuyumcu olan serkan geçen sene sübap ayarlarını falan sen yapmıştın ondan sonra elletmedim hiç önümüzdeki hafta mutlaka yanına uğramak istiyorum abicim ufak tefek problemlerim var bu arada telefonunu tekrar gönderi,rsen sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...