Jump to content

Hidrolik(mi) Direksiyon ve Yağı

dogan_u
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2nci resimdeki yere yağdanlık kabı oturtuluyor dediğin gibi 2 noktadan vidalıyorsun, 3ncu resimdede hortumların gidiyor olması gerek tabi bağlandıgı yerlerde ne eksik var onuda usta anlar ancak, yada bi 323hb daha bulup yan yana koyup farklılıkların listesi çıkarılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum eline koluna sağlık bu fotograflar herşeyi anlatıyor. Benimkini sökmüşler. bana da alıp takmak kalıyor artık  :kafa:  :kafa:  :kafa:

fark.jpg

En sonunda fotografları yükleyebiliyorum. 3 gündür çeşitli sebeplerden dolayı yapamıştım.

[img width=570 height=427]http://img.fotoambar.com/img/00003/58dbd8576e6161c053b1ef19f72f4909.jpg

Hocam alenen belli senin hidroliği sökmüşler.  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yan yana koyacak HB aranıyor :)

doğan kardeşim şimdi ustalarla görüştüm, direksiyon kutusunu değiştirip hortumlarını ve yağdanlıgını tamamlarsa eskisi gibi olur dedi ancak şu kasnak yağ pompalama olayı hakkında birşey söyleyemedi görüp kurcalamak gerek o kasnağın ne işe yaradıgını dedi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sandığım kadar ucuza malolmayacak anlaşılan. 100 tl malzeme parası ile kurtarırım diye düşünüyordum. direksiyon kutusu+yağdanlık ve kasnağı+hortumlar. direksiyon kutusu hidrolik yada değil gibi farkediyor mu bilmiyorum ama tıkırtı gibi ses geliyor kontrol ettirmem gerekiyor. sıfırı yoktur bunların muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sandığım kadar ucuza malolmayacak anlaşılan. 100 tl malzeme parası ile kurtarırım diye düşünüyordum. direksiyon kutusu+yağdanlık ve kasnağı+hortumlar. direksiyon kutusu hidrolik yada değil gibi farkediyor mu bilmiyorum ama tıkırtı gibi ses geliyor kontrol ettirmem gerekiyor. sıfırı yoktur bunların muhtemelen.

yoo sanırım sizin direksiyon kutusu yağsızlıktan bitmiştir o yüzden ses geliyordur, yürüyen teknik aksam parçaları hep bulunur sizinde bulabilceğinize eminim, direksiyon kutusu 200TL civarındadır 50TL işçilik ve 100TL de yağdanlık hortumlar vs diyebiliriz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maşallah :D ön takımı yaparken yaptırsam daha iyi olur sanırım işçiliği düşürürüm.

olabilirde ama ön takım bozuksa fazla gezme lastikleri yersin aracada zarar verirsin
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilirde ama ön takım bozuksa fazla gezme lastikleri yersin aracada zarar verirsin

viraj demirimin yarısı yok :) aks rot vs tam takım baktırmam lazım. aracı aldığımda üzerinde kışlık lastik vardı, birisi yarıldı rahmetli oldu. onun yerine bir kabak taktırdım. yaz ayında da kışlıklarla kullandım arabayı. kısaca lastikler berbatov. mümkün olduğu kadar 80 km yi geçmiyorum. bi aklım yaptır tertemiz bin diyor, diğeri ya askere gidersen diyor. sonuç olarak diğer dediğim aklım hep üstün çıkıyor ve acil gerekli bakım haricinde hiçbirşey yapmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Konunun üzerinden bayağı bir zaman geçti. Askerliği tecil ettirme hakkım varmış. Askere gitmiyorum arabayı toplamaya karar verdim ve ufaktan başladım. Şimdi tavan döşemesi, halı, kapı döşemeleri ni yaptırıyorum. Direksiyonuda hidroliğe çeviricem. Power Pump(hidrolik yağ pompası) alacağım. Hurdacılar 250 tl gibi uçuk bir fiyat veriyor. Ebaydan 30$ a shipping dahil alabiliyorum. Geçen cumartesi hurdacı abinin birisinden bilgi aldım. Direksiyon kutusununda hidrolik olması gerekiyormuş. power pump tan çıkan 2 hortum direksiyon kutusuna giriyormuş.

acaba neresine giriyor. ibo bi yardımcı olsan kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Valla doğan kardeşim o kadar ayrıntılı bilgilere sahip değilim, sende olmayan yağdanlık kutusunu, ve 2 hatlık uzun hortum hattının yerlerini biliyorum sadece, pompalamayı yapan kasnak diye biliyorum sanırım sende 1 kasnak ve 1 kayış eksik, hurdacılar 250TL gibi bir fiyat verdiyse ben hortum yağdanlık kasnak vb eksiklerini daha uygun bir fiyattan karşılamaya çalışırım ama yine neticede bir mantıgını öğreniyim sonra seni bilgilendiriyim haftaya motoru bakıma sokucam gittiğimde bi gösterir öğrenirim ne eksik ne fazla,

tabi senin daha direksiyon kutusunuda yenilemen gerek aklında olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte o konuda net bişi söyleyemicem araç yanımda değil, tahminen firen hidroliği döktüğümüz yere yakın bi yere gidiyordu nereye takıldıgı sorusunun cevabı ise direksiyon kutusu olucak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 yıl sonra ...

Arkadaşlar benim direksiyon yağını değiştircem bi video izledim direksiyonunuz ağırlaşıyorsa yağını değiştirin diyor.alttaki hortumun mu kelepçesini söküyoruz? Yada hangisi..?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eczaneden 50 lik çam uçlu enjektör alıyoruz. 10fr aspirasyon sondası alıyoruz.

Kutuyu şırıngayla boşaltıyoruz yeni yağı dolduruyoruz.

Aracı çalıştırıp tam sağ tam sol yaparak hava boşluklarını alıyoruz. 

Sonra aynı işlemi 2. ve dilersek 3. kez tekrarlıyoruz. 

Bu şekilde direksiyon yağının büyük kısmı değişmiş oluyor. sökme takma olmuyor araca zarar verme ihtimali olmuyor. Mitsubishi lancerde bu işlem işe yaramamıştı çünkü kutunun dibinde süzgeç vardı. ben de kutuyu söküp boruları içini bile çektirmiştim. Sonra kutunun içini balata spreyiyle yıkayıp taktım. Her zaman işe yaramıyor yani. 

Kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...