Jump to content

Çocuk için araç koltuğu

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar!çocuk koltuğu almayı düşünüyorum.bu konuda kullanıcı ve fikri olanların düşüncelerine ihtiyacım var.1 hazirandan itibaren yasa çıkacak.çıkmadan almak lazım gerek diye düşünüyorum.marka ve grup konusunda fikirlerinizi bekliyorum.saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Maxi-Cosi Priori XP yi kesinlikle öneririm. Kullanmadım ama aynı kategoriye Römer'in koltukları da girer. İkisi de oldukça güvenlikli ve kaliteli. Bendeki büyük oğlumdan sonra küçük oğlumu da taşıyor hala. 4 seneye yakındır sorunsuz kullanıyorum.

Farkı diğerlerinden ne dersen emniyet kemeri ek gergi sistemi. Koltuğun boşluk kalmadan sabitlenmesinde çok faydalı.

Haşim İşcan geçidindeki satıcılarla temasa geçersen daha uygun fiyata alabilirsin.

Eğer kararın bu olursa ben aldığım yerin adresini ve telefon bilgilerini bulmaya çalışırım.

KC04177_l.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet almayı düşünüyorum.isofix li olanlardan almayı düşünüyorum.iletişim bilgilerini bulabilirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet almayı düşünüyorum.isofix li olanlardan almayı düşünüyorum.iletişim bilgilerini bulabilirseniz memnun olurum.

Isofixli olanlar 2 kat pahalı.. 400-500 yerine 900-1000 TL vermeyi düşünür müsün ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

200 tl ye stork marka adında bi ürün buldum.ancak menşei hakkında terddütlerim var.350 tl civarında ise diğer bir ürün nania .fransız markası.araştırmaya devam ediyorum.isofixlerin daha güvenli ve montajının daha kolay olduğunu düşünürsek bence değer.herşey cocuklarımız için....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

200 tl ye stork marka adında bi ürün buldum.ancak menşei hakkında terddütlerim var.350 tl civarında ise diğer bir ürün nania .fransız markası.araştırmaya devam ediyorum.isofixlerin daha güvenli ve montajının daha kolay olduğunu düşünürsek bence değer.herşey cocuklarımız için....

Montajının kolaylığını bilemiyorum ama ben bu modeli de monte ederken zorlanmıyorum.. Eğer ISOFIX te kararlı isen o zaman bağlantı şekli veya sabitlenmesinden ziyade görünüş konfor v.s. yi araştıracaksın .. Römer ve Maxi-Cosi nin de ISOFIX li modelleri var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hacım gibi bende maxi cosi yi öneririm, kızım 5 sene kullandı şimdi de oğlum kullanıyor, biraz kumaş yıpranması haricinde herhangi bi sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hacım gibi bende maxi cosi yi öneririm, kızım 5 sene kullandı şimdi de oğlum kullanıyor, biraz kumaş yıpranması haricinde herhangi bi sorun yok.

bebeshop.com.tr de kılıfı satılıyor ;) Ben almıştım çok işe yarıyor üzerine birşey döküldü dökülmedi diye dert etmiyorsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim.marka olarak pek duyulmamış bir marka.ama fransız markası ve ferrari adını kullanan bir ürün olduğu için tereddüt etmeden aldım.inş pişman olmayız.web adresi de burda.

http://www.nania.com/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bebeshop.com.tr de kılıfı satılıyor ;) Ben almıştım çok işe yarıyor üzerine birşey döküldü dökülmedi diye dert etmiyorsun..

sağol Hacım.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Evet bu konuyu canlandıralım. Metin buğra 6 kilo sınırına yaklaştı, araştırıp alana kadar 8-9 kilo olur heralde :) Nedir bu işin püf noktakları vs vs. Haşim işcana bir uğrayayım önden olmadı..

Toranaga senin izlenimlerin nedir, bir süredir kullanıyor olmalısın...

Kadir ben de NANIA aldım, kemerde basınca alarm çalan bir düzenek var... çocuk açmaya kalkınca  dıt dıt ötüyo...  İsofix li, haşim işcan dan aldım bende... kumaşı yumuşak branda gibi değil, yıkanabiliyor, bir bak istersen... İsofix li olması ve rahat olması güzel, alarm da artısı, fiyat performans iyi yani...

Edit: 3 kademe yatıyor, 5 nokta emniyet kemeri.. isofix  + emniyet kemeri + kendi kemeri(kolduk arkasına bağlanıyor) 3 lü emniyet yapıyorsun... taması çok kolay isofix' i yanlız sözkmeyi öğrenemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Maxi-Cosi Priori XP yi kesinlikle öneririm. Kullanmadım ama aynı kategoriye Römer'in koltukları da girer. İkisi de oldukça güvenlikli ve kaliteli. Bendeki büyük oğlumdan sonra küçük oğlumu da taşıyor hala. 4 seneye yakındır sorunsuz kullanıyorum.

Farkı diğerlerinden ne dersen emniyet kemeri ek gergi sistemi. Koltuğun boşluk kalmadan sabitlenmesinde çok faydalı.

Haşim İşcan geçidindeki satıcılarla temasa geçersen daha uygun fiyata alabilirsin.

KC04177_l.jpg

bende kızım için aynı koltuğu kullanıyorum... kaliteli ve güvenli bir ürün. zaten almadan önce 16 gün araştırdım. hergün koltuk görmekten sıkılmıştım. britax römer ve maxi cosi bebek/çocuk koltuğunda güvenlik ve kalite yönünden en önde giden iki marka... araştırmalarım bu sonuca ulaştırdı beni... iki markadan birini düşünmeden alabilirsin, tavsiye ederim. isofix şart tabiki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben dediğim gibi nania almıştım.fransız malı çin değil.gayet de şık bir ürün.ben memnunum.kemer tokasında ikaz sesi var.kullanışlı bir ürün.tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Güncelliyelim bu konuyu, sitede çok soran olmaya başladı...:)

Benim torunlara kadar öyle bir derdim yok gerçi, iki çocuğum da koltuksuz büyüdü, hem de ne arabalarda, kelle koltukta, ama kemerlerini hep bağlattım bak, onu ihmal etmedim, o kadar da eşek değiliz...:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

http://www.bebeconfort.com/collection/UK/voiture_iseos_isofix_coloris.htm

Ben de bunu aldım,isofixli ve gayet güzel.En güzel tarafı da çocuğun oturma alanının genişletilip daraltılabilmesi.Benim çocuk şu anda 14 aylık ve koltuğu daralttığımızda daha rahat oturuyor.Çocuk büyüdükçe koltuğu genişleteceğim.Yani çocuğun ebatlarına göre koltuk ayarlanabiliyor,bu da bence çok güzel bir özellik.Ayrıca bu genişleme hikayesinin bir artısı da koltuk 9-18 kg grubu,yani tahminen 4 yaşına kadar kullanılacak.Koltuk en geniş haline getirildiğinde kullanım süresi olarak bir 6 ay ya da 1 sene ilave kullanım süresi olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...