Jump to content

2.Nesil Mazda 3 İçin Hangi Motor Yağını Kullanmalıyız ?

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

23.06.2019 at 14:57, quiteguide :

Kastedilen, Liqua Moly'nin Türk bor'u ile ürettiği boza kıvamında ki sıvı sanırım.

Farketmez, kullanmam. Kullanana da karışmam. Maksadım ürünü yada kullanıcıların iyi niyetini karalamak değil.

Ürün(markasını bilmiyorum) işe yaramasa, aşağıda ki mağduriyet yaşanmazdı. Siz de mağdur olmayın diye dostane bir uyarı benimkisi.

https://youtu.be/6HVtm2Uy8d4

@tansu87 

Aracı almadan yağ değişimi yaparak(yağ sümük gibiyse katkılı diyorlar) ve üst kapakta koruma yoksa(bizim araçlar gibi) yılan kamera salarak anlaşılabilir. 

Tekrar ediyorum, amacım burada art niyetli insanların uygulamasına dikkat çekmek. Sizin iyi niyetle sağlam olan motorunuzun ömrünü düşünerek yaptığınız uygulamaya birşey demiyorum.

youtube yayınlamış olduğunuz 250 bini geçmiş nasıl kullanıldığı belli olmayan, satış öncesinde yağ yaktığı belli olmasın diye olağanüstü kalın viskoziteli yağ konmuş veya kutu kutu ucuz katkı maddesi konmuş bir aracı kaliteli motor koruyucu ürünler böyledir diye bu videoyu yayınlamak konusuna ne diyebilirim ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir şey demeye gerek yok, yazdıklarım iyi okunur & anlaşılırsa. Heralde anlaşılmamış, son cümleyi yineliyeyim.

Tekrar ediyorum, amacım burada art niyetli insanların uygulamasına dikkat çekmek. Sizin iyi niyetle sağlam olan motorunuzun ömrünü düşünerek yaptığınız uygulamaya birşey demiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Kastedilen, Liqua Moly'nin Türk bor'u ile ürettiği boza kıvamında ki sıvı sanırım.

Farketmez, kullanmam. Kullanana da karışmam. Maksadım ürünü yada kullanıcıların iyi niyetini karalamak değil.

Ürün(markasını bilmiyorum) işe yaramasa, aşağıda ki mağduriyet yaşanmazdı. Siz de mağdur olmayın diye dostane bir uyarı benimkisi."

ilk olarak: konu teşkil eden ürün konusunda ön yargılı gibi hisle yaklaşımınızı okuduğumuz zaman, zaten direkt olarak bu ürünlerden uzak durun algısı oluşmakta.

ikinci olarak tecrübelerim: 2015 yılında mazdayı almadan önce, dacia logan 0 km den aldığım aracıma 50 bin km den sonra Würth vb.  marka her yağ değişiminde motor koruyucu koydum , aracımı çok meraklı genç bir arkadaşa sattım, satmadan önce genç aracı her türlü testten geçirtti, hem de ne titiz inceleme ile, 95 000 km olan, 82 beygir aracım 80 beygir çıktı. genç abi sen motormu yaptırdın dedi. dedim daha kapak açılmadı.

üçüncü olarak;kullandığım mazda 3 aracımı 53bin km de aldım, aldığım öğretmen aracı aldığı 1000 km de lpg taktırmış, halen kullanıyorum, aldığımdan beri sürekli benzin deposuna Würth veya Liqui Moly supap koruyucu kullanıyorum. (Liqui Moly motor koruyucu  konusunda ,bu firma türk malı bor falan kullanmıyor, molibden sülfür maddesi kullanıyor. https://inovatifkimyadergisi.com/molibden-disulfur) aracımda geçenlerde titreme sorunu oluşmuştu, doğal olarak ilk önce supaplardan şüphelendi, buradaki formda da  paylaşmıştım, daha sonra yapılan incelemede supaplarda sorun olmadığını, bir adet bobin sorunu olduğu tespit edildi, değişim sonrası araç normale döndü, 95 bin km olan lpg li aracım halen nazar değmesin supap sorunu yaşamıyor. Kısaca ben arkadaşlara bu gibi kaliteli katkı ürünlerini kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Renegade :

üçüncü olarak;kullandığım mazda 3 aracımı 53bin km de aldım, aldığım öğretmen aracı aldığı 1000 km de lpg taktırmış, halen kullanıyorum, aldığımdan beri sürekli benzin deposuna Würth veya Liqui Moly supap koruyucu kullanıyorum. (Liqui Moly ,ayrıca bu firma türk malı bor falan kullanmıyor, molibden sülfür maddesi kullanıyor.

Subap yağlama sistemi olan bir LPG kiti mi vardı aracınızda? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımda landi renzo marka yağlama sistemli lpg kiti mevcut, fakat sistemin haznesine yağ koydurduğum zaman çok hızlı tükettiği ve aşırı yağ kullandığı için iki seferden fazla kullanmadım ve boş bıraktım, onun yerine yukarıda bahsettiğim marka lpg li araçlarda supap koruyucu ürünleri düzenli olarak benzim depomda kullandım. zaman zaman da özellikle uygun yol şartlarında aracımı benzinle kullandım , zaten ilk çalıştırma ve motor ısınana kadar benzin de kalıyor, özellikle kışın bu süre daha uzun, supapların üzerinde koruyucu film oluşturduğu için supap ömrünü uzatıyor doğal olarak.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ eksiltme konusu biraz değişken, sürekli şehir içi kısa mesafe veya uzun yolmu kullanıyorsunuz ve kaç km de ne kadar eksiliyor gibi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence normal, tüm araçlarda bu kadar sürede bu kadar eksiltme gayet normal. hatta mazda 3 kullanım klavuzunda daha fazla eksiltme olabilir kontrol edin diyor. bence sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Renegade :

bence normal, tüm araçlarda bu kadar sürede bu kadar eksiltme gayet normal. hatta mazda 3 kullanım klavuzunda daha fazla eksiltme olabilir kontrol edin diyor. bence sorun yok.

Çok teşekkür ederim sağolun 😊

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Renegade :

"Kastedilen, Liqua Moly'nin Türk bor'u ile ürettiği boza kıvamında ki sıvı sanırım.

Ürün(markasını bilmiyorum) işe yaramasa, aşağıda ki mağduriyet yaşanmazdı. Siz de mağdur olmayın diye dostane bir uyarı benimkisi."

ilk olarak: konu teşkil eden ürün konusunda ön yargılı gibi hisle yaklaşımınızı okuduğumuz zaman, zaten direkt olarak bu ürünlerden uzak durun algısı oluşmakta.

ikinci olarak tecrübelerim: 2015 yılında mazdayı almadan önce, dacia logan 0 km den aldığım aracıma 50 bin km den sonra Würth vb.  marka her yağ değişiminde motor koruyucu koydum , aracımı çok meraklı genç bir arkadaşa sattım, satmadan önce genç aracı her türlü testten geçirtti, hem de ne titiz inceleme ile, 95 000 km olan, 82 beygir aracım 80 beygir çıktı. genç abi sen motormu yaptırdın dedi. dedim daha kapak açılmadı.

üçüncü olarak;kullandığım mazda 3 aracımı 53bin km de aldım, aldığım öğretmen aracı aldığı 1000 km de lpg taktırmış, halen kullanıyorum, aldığımdan beri sürekli benzin deposuna Würth veya Liqui Moly supap koruyucu kullanıyorum. (Liqui Moly ,ayrıca bu firma türk malı bor falan kullanmıyor, molibden sülfür maddesi kullanıyor. https://inovatifkimyadergisi.com/molibden-disulfur) aracımda geçenlerde titreme sorunu oluşmuştu, doğal olarak ilk önce supaplardan şüphelendi, buradaki formda da  paylaşmıştım, daha sonra yapılan incelemede supaplarda sorun olmadığını, bir adet bobin sorunu olduğu tespit edildi, değişim sonrası araç normale döndü, 95 bin km olan lpg li aracım halen nazar değmesin supap sorunu yaşamıyor. Kısaca ben arkadaşlara bu gibi kaliteli katkı ürünlerini kullanmalarını tavsiye ediyorum.

Aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.

2. el otomatik bir araç alacak olursam ekpertizden önce yapacağım ilk şey motor/şanzıman yağını kontrol etmek/değiştirmek + kompresyon testi olur, sonuçta herkes sizin gibi dürüst değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 Mazda 6 için Motul 5w-30 kullanıyorum . Hiçbir fark olmadı diyebilirim . Bir sonraki bakımda 0w-30 a geçeceğim. 2017 Golf aracımda lm yağa geçtim ondada yağ sıcaklığı dışında bir fark görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, abcsefa :

Yeni bakımda Motul ya da liqui moly kullanmayı düşünüyorum hangi serisini tavsiye edersiniz? Aracım LPG’li 

1 aydır araştırıyorum. Bütün yağlara baktım. Lpg’li 95 bindeki 2.nesile motul nergy 5-30 koymaya karar verdim. Hem mazda uyumlu. Hem gerekli ştandartları sağlıyor. Hem lpg uyumlu ve hths değeri yüksek hem de viskosite değerleri mazdanın istediği gibi düşük. İlk çalıştırma için bu önemli. Ben de sürekli şehir içinde kullanıyorum. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

n11.com’dan MOTUL 8100 ECO-NERGY 5W30 4 LİTRE seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi’nde milyonlarca ürün, harika fiyatlarla!
https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-nergy-5w30-4-litre-P112347655

kastettiğiniz yağ bu mu acaba? Birde yağ filtresi değiştiğinde 4 litre mi yoksa 4,2 litre mi koyulmalı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, abcsefa :

n11.com’dan MOTUL 8100 ECO-NERGY 5W30 4 LİTRE seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi’nde milyonlarca ürün, harika fiyatlarla!
https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-nergy-5w30-4-litre-P112347655

kastettiğiniz yağ bu mu acaba? Birde yağ filtresi değiştiğinde 4 litre mi yoksa 4,2 litre mi koyulmalı? 

Bu. Teknik verilere girince mazda yazmıyor ama yağ bulucundan mazda 1.6 için seçince bu yağı çıkarıyor. Seçenekler arasında sunuyor. Ben teknik verilerine göre karar verdim. 4 litre yeterli. Filtre değişseniz de yeterli. 

İnternetten yağ almıyorum artık. Çok sahte ürün var. Bölge şehir distribütörünü arayıp kime ürün veriyorlarsa ona gidiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

Bu. Teknik verilere girince mazda yazmıyor ama yağ bulucundan mazda 1.6 için seçince bu yağı çıkarıyor. Seçenekler arasında sunuyor. Ben teknik verilerine göre karar verdim. 4 litre yeterli. Filtre değişseniz de yeterli. 

İnternetten yağ almıyorum artık. Çok sahte ürün var. Bölge şehir distribütörünü arayıp kime ürün veriyorlarsa ona gidiyorum

Peki çok teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
26.06.2019 at 00:04, abcsefa :

Yaklaşık 8 bin km oldu net olmamakla birlikte takriben 250 ml gibi bir eksiltme var gibi. Km’nin büyük kısmı uzun yolda yapıldı

Uzun yolda yapılıp eksiltme olduysa demek ki artık yetmiyor 30 numara. km de 100bin i geçti diye hatırlıyorum senin aracının. o nedenle 5-40 a geçmeni öneririm.

18.06.2019 at 10:02, tansu87 :

Bu kadar kastırmaya gerek yok ya. :D Al birini gitsin işte. Kafamın sakin olduğu bir gün bakarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Mutlu Tekir :

Uzun yolda yapılıp eksiltme olduysa demek ki artık yetmiyor 30 numara. km de 100bin i geçti diye hatırlıyorum senin aracının. o nedenle 5-40 a geçmeni öneririm.

Bu kadar kastırmaya gerek yok ya. :D Al birini gitsin işte. Kafamın sakin olduğu bir gün bakarım.

Yok hakkiten. Total koyacam. Düşünmüyorum artık :) şanzımanı da total koydum. Şanzıman kendine geldi. O değil de nerelerdesin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, tansu87 :

Yok hakkiten. Total koyacam. Düşünmüyorum artık :) şanzımanı da total koydum. Şanzıman kendine geldi. O değil de nerelerdesin

askerdeydim geldim.

valla 3 büyükler varken total bana güven vermiyor. :) total petrol çıkarsın benzin motorin üretsin. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...