Jump to content

6 ay veya 10.000 Km Bakımı Ortak Konu

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet hatırlıyorum.

"lastik, kanat ön.." yazınca dedim herhalde çiftidir.

Bir de bildiğim kadarı ile HB lerde arka silecekleri dışarıdan kolay bulamıyorsun. Onun için servisten almak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

Silecek deyince aklıma geldi:

Demek ki Mazda 3'ün ön silecek fiyatı 19.59 TL. Bakım serviste yapıldığına göre bu silecek orijinal'dir, değil mi ?

Geçen hafta eşimin peugeot 308 aracının ön sileceklerini değiştirdim; orijinalinin tekine 35 TL dediler.  :o  :o :o

Bu eşşşek tepmesine benzeyen yaşadığım şokun ardından gidip yan sanayisini ancak 15 TL'ye alabildim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi silecekte orijinal olmaz, malum Mazda silecek üretmiyor. Olsa olsa Mazda'nın onayladığı bir markadır ki o da Avrupa menşeilidir diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 3 ay önce değiştirdim silecekleri; hem kutunun üzerinde hemde sileceklerde mazda yazısı ve amblemi var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece sol ön silecek fiyatıydı, kilitli bijon siparişi vermiştim ( teker çıkartma olayı duydum diye sipariş verdim, malum jant 400 küsür TL, lastikler 230 TL ) aynen yazdığım gibi fiyatı, servis müdürü serdar bey sistemden bakıp söylemişti, mazda sitesiyle aynı fiyatlar, kdv yi dahil edince.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kilitli bijonlar mazda marka, paketin içinde 4 adet bijon, 1 adet açma anahtarı var. her bir tekere bir kilitli bijon düşüyor. ben paketi görmeden 20 adet kilitli bijon olacağını düşünmüştüm :)

silecek markasını görmedim ama orjinal silecek lastiğinin markası mitsuba gibi birşeydi, hava filtresi ford marka olması düşünürücü. hava filtresi ford la aynı motor olduğundan uyar ama motor yağının servisler arasında farklı özelliklerde kullanılması soru işareti, benim araca 10w 40 konuldu, forumda okan bey servislerinde 10w 40 ı kamyonetlere, 5w 30 u da otomobillere koyduklarını yazmıştı. bunun bir standardı yok mudur acep?

ayrıca honda servis hizmeti var, hondanın motor yağlarının bulunduğu standı gördüm, ama dexelia diye bir bidon görmedim.

yahu bu mazda bizim memlekette niye üvey evlattır anlamadım gitti....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar arabam 90000'de,10000 bakımına gideceğim,ama ne yapacağımı bilmiyorum.Nasıl bir sıra izlemem gerekiyor?Yağı dışarıda değiştireceğim önce yağı değiştirip ondan sonra mı servise gideyim,lpg bakımına servisten önce mi sonra mı gideyim ve nelere dikkat etmeliyim?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar arabam 90000'de,10000 bakımına gideceğim,ama ne yapacağımı bilmiyorum.Nasıl bir sıra izlemem gerekiyor?Yağı dışarıda değiştireceğim önce yağı değiştirip ondan sonra mı servise gideyim,lpg bakımına servisten önce mi sonra mı gideyim ve nelere dikkat etmeliyim?Teşekkürler...

Şöyle bir konu var buraya bakabilirsin.

http://www.mazdaclubtr.com/22278/100-000-km-bakimi-ve-v-kayisi-gergi-bilyasi-vs-degisimi/msg421469/#msg421469

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba bende 2009 ford focus var çok fazla benzin yaktığı için dizel mazda3 almayı düşünüyorum ancak burada gördüğüm 6 ayda bir bakıma gitmesi olayı şaka gibi geldi, herkesten mazdanın ne kadar sorunsuz bir araba olduğu ile ilgili duyumlar alıyorum buna rağmen 6 ayda bir bakım başka hiçbir arabada görmedim, ben focusu 15 ayda bir götürüyorum servise hiç de sıkıntı yaşamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanmakta olduğum şirket Aracı Toyota 6 ay yada 10.000 Km'de bir bakıma giriyor. İlk hangisi önce dolarsa. Aynı şekilde bir önceki aracım Honda oda 6 ay 10.000 Km idi. Ve şu an Mazda'mda da aynı durum. Japon'lar bu şekilde yapıyorlarsa vardır bir bildikleri :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla üstadım 2 evvelki arabam olan golf4 te 15.000km/1sene idi bakım çokda iyiydi, sonra mazda3 te 10.000km/1sene idi, bu 6 ay olayı bana servislerin para tuzağı geliyor, nasıl olsa aman garanti gitmesin diye senede 2kere bakım parası mecburen verilecek, ben mazda3'ümü dolu dolu 6 sene kullandım 10.000de birde bakıma girdi, problem de olmadı, zaten mazda çok sağlam arabadır hiçbişeyde olmaz.Sadece para tuzağı...

Lafım size değil, sakın yanlış anlamayın, sadece konu hakkında fikrimi beyan ettim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisler bile inkar etmez bunun para tuzağı olduğunu sanırım, babamda hyundai accent vardı kalite olarak mazda ile karşılaştırılamaz ama 10.000km de bir bakım yaptırıyorduk ve 10 sene boyuncada arabada hiçbir problem yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar , Japonlar çalışması zor insanlardır ve kolay kolay fikirlerini değiştirmezler. Bu ülkeye dizel Mazda3'ün kaç senede geldiğini unutmayın.

Malesef bu Mazda Türkiye'nin insiyatifinde değil. Bunu defalarca konuştuk , Avrupa  veya Japonya'nın diretmesi bu. Bir önceki Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Cem Bey de bu konuda uğraştı, bildiğim kadarı ile Tamer Bey de bu konuya eğilecek ama ne tür bir sonuç çıkacağını bekleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar , Japonlar çalışması zor insanlardır ve kolay kolay fikirlerini değiştirmezler. Bu ülkeye dizel Mazda3'ün kaç senede geldiğini unutmayın.

Malesef bu Mazda Türkiye'nin insiyatifinde değil. Bunu defalarca konuştuk , Avrupa  veya Japonya'nın diretmesi bu. Bir önceki Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Cem Bey de bu konuda uğraştı, bildiğim kadarı ile Tamer Bey de bu konuya eğilecek ama ne tür bir sonuç çıkacağını bekleyip göreceğiz.

Daha çoooooooook ama çooook konuşuruz Burak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...