Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Debriyaj Seti Değişimi

mmcay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2004 model 1.6 motor Mazda 3 aracımın baskı balatasını değiştireceğim. Fiyat ve kalite olarak hangi markayı önerirsininz. Bu konudaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütceniz uygunsa orjinal servis malı balata tavsiye ederim.Bunun yanında Mazda 3 için sachs luk ve valeo üretimi olan debraj setleride var. luk ve sachs kaliteli valeo orta seviye diyebilirim. Verilecek işçilik ve sarf malzemesi fiyatlarına bakarsak bu işi tekrar tekrar yaptırmamak için orjinal balata kullanmanız uzun vadede avantajlı olucak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Ömer Yildir. Yetkili servislerle görüştüm baskı balata setleri şu an yetkili servislerde azımsanmayacak kadar düşmüş. Baskı balata set 200 TL. gibi dış piyasadaki parçalarla aynı... Bakalım duruma göre serviste değiştirmesem de yedek parçayı oradan alacağım. Yalnız anlayamadığım bazı durumlar var. Baskı balata setinde hangi parçalar oluyor?... debriyaj seti dedikleri de aynı mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Arkadaşlar merhabalar,

Bende 2009 model 33 binde mazda 3 var. Benden önceki sahibi ve benim acemi olmamdan dolayı debriyajı bitirmişiz.

Araç zor vites değiştiriyor. Yetkili servisi debriyaj setini değiştirmek için 900 TL istiyor, Japon arabalarına parça satan bir yerde orjinal debriyaj setinin 350 TL olduğunu söyledi. Sizce hangisini yaptırmak daha iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam 3-4 tane yetkili servisi aradım 1040 TL - 900- 600-650 TL fiyat verenler var yetkili serviste. Garantisi devam ediyor hala arabının. 33 binde debriyajı bitebilirmi arabanın? Benim acemilikde çok fazla sürmedi en fazla 2-3 hafta anca sürmüştür. Ondada 300-400 km falan yapmışımdır abartı sayılabilecek şekilde  debriyajada basmadım. Bir defa debriyajdan koku geldi ondada yokuş aşağı inerken frenle birlikte debriyaja basılmasına gerek yokmuş onuda o gün öğrendim bir dahada öğle bir şey olmadı. Ondan sonra yaptığım 1500 km de falanda zaten acemilik kalmadı her şeyine alıştık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi bu orjinal tabi edilen debriyaj setinin 2 çeşidi var...

1- orjinal japonyadan avrupaya giden, made in japan olan, fabrikada araçlara takılan set. fiyatı nispeten pahalı.

2-yine orjinal olan fakat mazda'nın avrupadaki organizasyonunun OEM tedarikçilerden temin ettiği made in EU set var. bu malzemeyi de yine mazda ithal ediyor ve avrupadaki servislerinde kullanıyor. bunun fiyatı belirgin bir şekilde ucuz. 300-350tl civarında.

bazı servisler eski numara ile getirmeye devam ettiklerinden pahalıya geliyor bu japon malı set. bazı servisler ise bu durumu farketmişler ve avrupanın tedarik ettiği setlerden sipariş ediyorlar. buralara yakın biryerlerde olsaydın tahminimce maksimum 500-600TL'ye ben orjinal seti takıverirdim.

buna benzer fiyat farklılıkları balata, filtre ve diğer sarf gruplarında da karşımıza çıkar oldu son günlerde...

bir de çok akıllı servisler var. OEM getirip japon fiyatına satıyorlar. ama yatsıdan önce...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı bizim başa böyle bir iş gelirse hemşerimize gideceğiz. Bu yaz baktım daha vardı balatalar. Yoksa frenler için uğrayacaktım Muğlaya. Kaledeydim (Denizli) Temmuz boyunca. İnşallah seneye mutlaka uğrayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı bizim başa böyle bir iş gelirse hemşerimize gideceğiz. Bu yaz baktım daha vardı balatalar. Yoksa frenler için uğrayacaktım Muğlaya. Kaledeydim (Denizli) Temmuz boyunca. İnşallah seneye mutlaka uğrayacağım.

yoksa galelimisiniz. kesin agraba çıkarız bak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Galeliyim hemşerim. Daha önce de yazışmıştık ama ben o zaman Siirt'de görev yapıyordum. Kaç kere niyet çevirdim yazın ama bir türlü olmadı. Hatta 2-3 kere de geçtim Bodruma giderken ama çoluk çocuk araba doluydu ve bekletmek istemedim onları. Tabi bir de frenlerin durumunun daha idare eder olması falan.

Şimdi tayin İstanbul Silivriye çıktı. Hatırlıyorum, senin kocaman (Baban) bizim oradandı. Kal sağlıcakla şimdilik...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Galeliyim hemşerim. Daha önce de yazışmıştık ama ben o zaman Siirt'de görev yapıyordum. Kaç kere niyet çevirdim yazın ama bir türlü olmadı. Hatta 2-3 kere de geçtim Bodruma giderken ama çoluk çocuk araba doluydu ve bekletmek istemedim onları. Tabi bir de frenlerin durumunun daha idare eder olması falan.

Şimdi tayin İstanbul Silivriye çıktı. Hatırlıyorum, senin kocaman (Baban) bizim oradandı. Kal sağlıcakla şimdilik...

Hatırladım şimdi...

mutlaka beklerim yolunuz düştüğünde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi bu konu sanırım artık eskidi yeni başlık altında açabilirmiyiz.baskı balatam bitti.marka ve fiyat konusunda bilgiye ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orijinal debriyaj seti (baskı, balata, bilya, çatal ve pim den olaşan set) 178 TL (KDV hariç) fiyatı olup, çoğu yetkili serviste bulunmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Exedy-daikin alabilirsiniz. Oem ürüdür. Valeo katalogda gözüküyor ama bir sormak lazım Tr ye girmişmi. Ben 121 için 60 liraya komple valeo set aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daikin 90'lı modellerde kullanıldı diye biliyorum.hala mazda3 için varmı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen abi bende tam emin değildim ama sen doğruladın.işin gaip yanı google.denmazda 3 baskı balata yazıyorum.sadece tek konu olarak bu forum çıkıyor.ne satılık ne çıkma hiçbir konu yok.şaşırdım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yedek parça konusunda,bütçeniz müsaitse orjinal parçadan şaşmayın derim...

aynen dediğn gibi.bunu çok tecrübe ettim zaten.yan saniyi kullanıp senede bir değiştirdiğim bir çok parça oldu önceki arabalarda.halbuki orjinali çok pahalı dediğim parçanın iki katınıda ödemişimdir.astarı yüzünü geçiyor yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen dediğn gibi.bunu çok tecrübe ettim zaten.yan saniyi kullanıp senede bir değiştirdiğim bir çok parça oldu önceki arabalarda.halbuki orjinali çok pahalı dediğim parçanın iki katınıda ödemişimdir.astarı yüzünü geçiyor yani.

aynen katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...