Jump to content

Tavan Döşemesi Onarımı (323 89-94)

Guest _Akhan_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bundan 1 sene önce tavan döşemesi sarktığı için ustanın birine emanet etmiştim aracı oda sağolsun döşemeyi sökerken kalıbını haşat etmişti yalan yanlış yapıştırıp yerine taktı sonuç olarak yaptığı iş 1 sene dayandı bizim tavan saldı gene kendini bende bir türlü fırsat bulamıyordum sonunda niyetlendim ve başladım kalıbı onarmaya benimle aynı durumu yaşayanlar olacaktır yaptığım işlemleri ekliyorum

kalıbın arkasından kenar kısımlarına polyester döktüm iç kısımları izalasyon köpüğü ile doldurdum fazlasını maket bıçağı ve taşlama ile alıp zımparaladım

Kullanılan Malzemeler

1-polyester (dondurucu ve hızlandırıcı ilacı ile birlikte) 1,5 litre

2-polyester elyafı

3-izalasyon köpüğü

4-zımpara

5-taşlama makinesi

6-boya fırçası,spatula,maket bıçağı

Not:

1-orta kısımlarda polyester elyafı kullanmadım tavanın iyice ağırlaşağını düşündüm o kısımlara sade olarak uyguladım

2-Bu uygulamayı yapacak arkadaşlar tavanı sökerken çok dikkat edin çok kırılgan bir malzeme

3-Polyester karışımı hazırlamak biraz zahmetli ve tehlikeli bilen birine sorarsanız iyi olur

post-0-141695279433_thumb.jpg

post-0-141695279452_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Harika paylaşım. Kolay gelsin. Benim tavanda arka koltuk tarafının orta kısmında kafa yemiş sanıyorum. Daha doğrusu kurduğum senaryo öyle. Çünkü başka bir şey gelmiyor aklıma. İhtiyacım olucak bu bilgilere.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynısı şu an benım aractada mevcut bende haftaya yaptırcam 100 tl ye inş bızımkıde o hale gelmez :krrsz:

daha önce sökmemiş bir ustaya götürürseniz büyük ihtimal kırarlar malzeme çok kırılgan hassas davranmak gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim arabamızda ıyı durumda kardeş sorun sadece tavan döşemesınde

takılıyorum kardeşim geçenlerde bende sunroof döşemesi anlımda gezmekten bıktım yenilettirdim, 1 yıl garanti verdiler, hadi bakalım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece bez sarktı ve dedıgın gıbı benım aractada yırtık var ufak tefek tavan döşemesınde 100 tl ye yaptırcam bende ama ıyı usta bulmamız lazım taban cok hassasmış zarar gormemesı lazım söküp takarlarken

ben zaten yaptıracak olursam başında bekleyeceğim ki sonra tavanda kırık oluşturup suçu bana atmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kırmızı şimşek sunrooftan su alırmış içeriye.zamanla tavan döşemesi sarktı.orjinali değilmiş zaten.kalıbı çıkarırken dağıldı.döşemeci 120 lira istedi.malzemeyi 40 liraya aldım.izolasyon için de 1cmlik ses yalıtım malzemesi kullandım.1 sene oldu,bozulma,sarkma yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya herşeyi göze alıp tavan döşemesini alacaksın dışarıya,ya da döşemeciye gideceksin.kendin yapmak istersen uğraş,yapamazsan döşemeciye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
seferihisarlı mazdacı

benimkindede tavanda yırtıklar var döşemeciye gittim adam 150 tl fiyat verdi hakatten adama iyi döşüyorlarmış... :D :D :tey: :tey: :tey: :tey: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim tavanda 2 adet ufak yanık vardı, sigara yanığı.. ilkini autoking yaptı 70tl aldı ve ne rengi tutturabildi ne de düzgün iş yaptı.. ikincisini ben yaptım, şekersiz falım aldım iyice çiğneyip ufacık bir parçasını ince tabaka halinde yanık yere yapıştırıp bastırıp yaydım.. üzerine yine tavandan nazikçe permatik yardımıyla traşladığım az miktardaki tüyleri-tiftikleri neyse artık adı :D yapıştırdım ve sonuç 10 numara 5 yıldız oldu aklınızda bulunsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

benim de kapı ve tavan döşemesi yenilenecek tavanda hafif tamir görmesi gereken yeri de var. ne kadara yapıyorlar nerde yapıyorlar. bilgisi olab var mı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

ben şimdi döşemenin üstündeki kılıfı anlıyamadım o  kumaş ı nerden buluruz ankarada 120 tl ye yapıyorlar bu işlemi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de benim aracın tavan döşemesini değiştirmiştim. kumaşın metresi 15 tl 2 metre almıştım fazla fazla yetmişti. yazın yapmıştım hala kullanıyorum herhangi bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...