Jump to content

Mazda 323 Practica için spor amortisör

Dude
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

spor amortisör almaktansa monreo marka alıp amortisörden alçaltma yapabilirsin, mustafa abinin ördek bu işlemle yapıldı ve hem alçak hemde istediği konfora sahip diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

spor amortisör almaktansa monreo marka alıp amortisörden alçaltma yapabilirsin, mustafa abinin ördek bu işlemle yapıldı ve hem alçak hemde istediği konfora sahip diye biliyorum

Monreo marka yay mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

monreo amortisör, yay arıyosan eiback marka olucak, yay diyince kafam karıştı yay mı arıyosun amortisör mü ?

amortisör arıyorum benim de kafam karıştı senin "spor amortisör almaktansa monreo almak..." diyince kafam basmadı :D

http://www.citygarage.com.tr/63-monroe-amortisor

bunlar uyar mı acaba 98-00 arası diyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

spor amortisör: daha sert oldugundan virajlarda daha az esner savrulmayı azaltır tek fark bu benim bildiğim, sizin spor amortisör almanızdaki amacı kavrasam net bi yönlendirme yapıcam

diyosanızki aracımın amortisörleri bitik değiştirmişken spor olsun monreo marka almanızı tavsiye ederim fiyatı 90-130TL arasındadaır memnun da kalıcaksınız

ha yok arabamın yol tutuşu performansı için spor arıyorum derseniz yaydan alçaltma ile benzer bi sonuç elde edilebilir, yere daha yakın ve yaylanma azaldıgı için araba virajda daha az kasası oynar (öyle söyliyim anlayan anlar zaten) aracın altından geçen hava miktarı azalır(aerodinamik ayar) yol tutuşundan kazanç sağlanır.

hatalıysam sayın çok muhterem yetkililer düzeltirseniz sevinirim

gelelim ilana, ben olsam netten değilde parçacıdan isterim ki parçacının listeside link A

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,8966.0/topicseen.html

tercih size kalıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amortisörler bitik yenilemem lazım almışken spor alayım dedim ama Monreo öneriyorsan kardeşim. Ona bakarım. Teşekkür ederim. Spor amortisörlerin filan ne iş yaradığı ne biliyorum =D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D yok amacım genel bilgilendirme sadece siz değildiniz, mazdalar için kolay kolay spor amortisör bulunmuyor farketmişsinizdir o yüzden istediğinize en yakın özellik monreo olur sağlamdırda :) içiniz rahat olsun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D yok amacım genel bilgilendirme sadece siz değildiniz, mazdalar için kolay kolay spor amortisör bulunmuyor farketmişsinizdir o yüzden istediğinize en yakın özellik monreo olur sağlamdırda :) içiniz rahat olsun

Eyvallah =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest fragrance

selamlar

ben de arabamın amortisör ve yaylarını değiştireceğim ama yay bulmak çok zor. hatayda yaşıyorum ve sanayideki parçacılar yay bulamadılar. nereden bulabiliriz paylaşırsanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar

ben de arabamın amortisör ve yaylarını değiştireceğim ama yay bulmak çok zor. hatayda yaşıyorum ve sanayideki parçacılar yay bulamadılar. nereden bulabiliriz paylaşırsanız sevinirim..

net üstünden bakabilirsiniz, orjinal yay için yedek parçacı listesine bir bakın spor yay için bi süre beklerseniz istanbuldan 1-2 mazda için yay almıştım onlarla görüşür bildiririm
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Spor amortisör arıyosanız yani sert olsun diyosanız gidin kyb gazlı alın odun gibi olur emin olun.alçaltmaz ama sert olur tecrübeyle sabit.ben aldım aracımın konforu artsın daha tatlı sürüşü olsun diye tam odun oldu.kesinlikle tavsiye edrim sert olması adına.

öbür yanda sert amortisörün yol tutuşunu iyileştirmesi ise ancak düzgün asfaltlarda olur.böyle bir asfaltta araç kullanıyorsanız alın deriml.malum türkiyenin yolları hep ezik delik.virajda sert amortisör esnemediği için arac yollardaki eziklerde zıplıyo ve sizi her zıpladığında biraz daha virajın dışına alıyo.yoldaki ezikleri ve çukurları absorbe etmiyo yolun şekline ayak uydurmuyo eziklere tekerlerin girip cıkmasını ve yolu tutmasını engelliyo ,ezikten ve çukurdan direkt değmeden geçiyor.sert bence türkiyede iyi yol tutuş demek değildir.ama orta sertlikte olsa olabilir.söylediklerimi hepsini kendi aracımda tecrübe ettim.ama alcaltırsanız o zaman daha iyi olur sanırım.

şimki keşke eski amortisörlerimi yaptırsaydım diyorum ama artık geçti başka yollar deneyecez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest fragrance

net üstünden bakabilirsiniz, orjinal yay için yedek parçacı listesine bir bakın spor yay için bi süre beklerseniz istanbuldan 1-2 mazda için yay almıştım onlarla görüşür bildiririm

spor yay değil normal yay arıyorum ama ne yazık ki bulamadık. yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Otomobillerin ülkenin arazi ve yol şartlarına uygun amortisörlere ihtiyaçları vardır.mesela bugün japonyadakı yol şartları ile amerikadaki yol şartları farklılık gösterdiğinden farklı amortisörlere ihtiyacı vardır .amerikada yollar cok geniş ve düz otoban yollar dolayısıyla yol tutuştan ziyade konforu artıracak yumuşak tarzda amortisörlere ihtiyaç vardır.japonyada ise coğrafyasından kaynaklanan nedenlerden dolayı yollar cok virajlı.dolayısıyla virajlarda sağlam bir yol tutuş sağlayacak amortisöre ihtiyac var ve bu amortisörde mecburen sert olmak zorunda oluyor çünki adamların en önemli amacı virajlara sağlam girebilmek.zati bakıldığında japon araçlarının yüzde 90 ı viraj canavarı.2000 yılı öncesi japon araçları genelde daha sert süspansiyonlu sonrası nispeten daha yumuşak buda belkide japonların yollarının birazda düzleştiğinden olabilir  :).bu nedenle japon üretimi amortisörler cok sağlam ve daha sert sürüş karakteri sunacak şekilde imal ediliyolar.bugun 'özellikle gazlı  modellerinde' kyb ve tocico da olduğu gibi.kyb yi kendim kullanıyorum cok yakından biliyorum.buna karşılık monreo nun tekirdağ corludaki fabrikasında üretilen amortisörler türkiyenin yol şartlarına daha iyi uyum sağlayacak kıvamda üretildiğinden daha memnuniyet verici sonuçlar elde edilebiliyor.monreo buna bir örnek sadece.tabi sağlamlık ve dayanıklılıkta farklı sonuçlar elde edilebilir.bu ayrı bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...