Jump to content

LPG de Ne Kadar Yakıyorsunuz?

_PrenS_
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

valla bilmiyorum ama sanki 90 üstüne çıkıncafazlayakıyor.

Ayart yaptırmadım bir ayar yaptırayım şu silkelemebeni deli ediyor :)

Atiker var bende. İstanbul şehir içi 222 kötü benzinemi geçsem acaba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bilmiyorum ama sanki 90 üstüne çıkıncafazlayakıyor.

Ayart yaptırmadım bir ayar yaptırayım şu silkelemebeni deli ediyor :)

Atiker var bende. İstanbul şehir içi 222 kötü benzinemi geçsem acaba :)

o silkeleme beni de deli ediyor, 1000km yi geçince ayara yaptırmaya gittim, sonuç nafile:( ama buji ve buji kablolarından kaynaklanma ihtimali varmış gidip bi baktırcam bujilere, en son ne zaman değişmiş bilgim yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

99 kasa 323 serisinde bu silkeleme genellikle yaşabiliyor ve çoğunlukla buji kablolarından ve bujilerinden değil ayar probleminden olur. Maalesef lpg servisleri ne ufak bir sıkıntıda "buji kablosu ve bujidendir" derler hemen... Siz şunu sorun "eğer değilse ne olacak, o kablo ve buji parası bende mi patlayacak ? " :D

şu ayar konusunu biraz açsanız, eleman ayar yaparken bende başındaydım bilgisayardan bişiler yazdı, sanırsam her devir aralığındaki enjeksiyon basıncını yazdı (hepsini 3 yazdı) tamam filan dedi sadece, yapılcak bişi varsa olmadı elemandan bilgisayarı alıp iki dakka ben yazarım ne gerekiyosa..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

92 model 1.6 16V sedan aracımda brc marka lpg sistemi vardı cok yaktıgı vede tankın süresinin doldugu için komple sistemi değiştirdim zavoli taktırdım subap ve avans ayarları yapıldı buji ve buji kablosu değişti yag ve filtreler değişti lastikler sıfır şu an şehir icinde 18kr yakıyo daha önce 24kr yakıyodu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar değişikliği eski sisteme hiç denedinizmi.belki o da bu kadar bakıma az yakabilirdi.çünki brc iyi bir msrks.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar değişikliği eski sisteme hiç denedinizmi.belki o da bu kadar bakıma az yakabilirdi.çünki brc iyi bir msrks.

zaten eski sistem varken yapıldı saydıklarım ama cok fark etmedi cünki üzerindeki brc beyin 10 yıllıkdı diyaframı filan bozulmuş üretimi durdurulduğu için tamir takımıda bulunmuyodu o yüzden komple degiştirdim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Özet:

Sarfiyat konusunda Ördek resmen uçtu gitti dün :D

70 liralık gazla 295 km yol gidebildi.

Ayrıntı: 8 saat sürekli motor çalıştı. Bunun 6 saati ise tamamen duble duble sıkışık trafikte geçti. 2 metre ilerle dur şeklinde. Geri kalan zamandaysa ortalama 120km hızla gidildi :D

sonuç: 100km de 11,8 litre yani diğer bir deyişle 23,7 kuruş. lpg litresi 1,99 lira

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enjektörleri değiştirdikten sonra araç 260 yaktı. Gerçi biraz ayarlar falan yapıldı çok boşa gaz verildi ama olsa olsa  250 olur. Bana çok geldi ama olsun teklemeden rahat rahat kullanıyoruz. Çok da yol kat etmediğim için katlanacağız galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest recepbilgin

bugun 240 km yaptım sılıvrı ıstanbul 50 tl aldı 1.99 seel den hep alıyorum 323 hb 91 model 130 bınde sızce nasıl acele cevap

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

ya daha önce mesaj atmıştım ilk sayfada sanki fiyat iyiydi fakat artık arabada bir sorun var (Oto. Vites 323 hb 1.6)! Depo fulledim ve depo bittiğinde ş.içi karışık kullanımda 25.5kr yaktı! Gittim yine fulledim kalkışları biraz abarttım ve hep 90+ gittim(Hatta cezada yedim :P) yine depo bittiğinde 31kr yakmış!!! Benzine çok kısa süreli dikkat ettim depo olarak bakamadım ama o sanki aldğm istasyona göre değişiyor! ama onda bile abartı kullanımda 35-37kr yaktı! Tabiki lpgye göre olan performansı siz tahmin edin!! Kafayı yiycem bu gazda ne var!! Beyni değiştirdim 2 kere ayar yapıldı yok! Aldığım fiyatı tutmuyor araba! :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çarşamba günü E5'ten 80-90 km ile 2500-3000 devir arasında sabırla bize 155 km olan maltepe'ye gittim ve yine 155 km geldim. Depoda eminim ki 35 TL'den az yakıt vardı çok yoktuç Eve 15 km kala gaz bitti. Yani 295 km'yi 35 TL'lik gazla katettim. 11,87 kurus. Eski tabirler 118 binlira yaktı km'de...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çarşamba günü E5'ten 80-90 km ile 2500-3000 devir arasında sabırla bize 155 km olan maltepe'ye gittim ve yine 155 km geldim. Depoda eminim ki 35 TL'den az yakıt vardı çok yoktuç Eve 15 km kala gaz bitti. Yani 295 km'yi 35 TL'lik gazla katettim. 11,87 kurus. Eski tabirler 118 binlira yaktı km'de...

araç ne acaba? Bu kadar az nasıl yakabilir?? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

323f glx 1.5 99 model. bujiler yeni, hava filtresi yeni. Yağ değişimi yaklaştı. 1. viteste anlamadığım hafif bir tekleme var. Bu araç motoru küçük olduğu için 2bin-3bin devir arası az yakıyor. Ben de yolculuk boyunca terazi gibi 2500 de tutmaya çalıştım. 80-90 ile yol biter mi? Ama tasarruf söz konusu olunca, otobüs veya trenden iyidir diye düşününce sabırla gidiliyor... Bugün bir daha gidecem. Yine hhesaplar yazarım. Yanlıs varsa düzelmiş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben hiç birşey anlamadım .

Bugün bursadan istanbula geldim depoyu fulledim. 150 km sonra bir daha fulledim 17.13 tl yakıt aldı. yani şehir dışı kmde 0.11 kuruş yakmış oluyor. :)

Şehir içi depoyu fullemiyor 20 tl dolduruyor bitene kadar gidiyordum. Acababdepoda gaz varken basınç az olduğu için benzine geçip depoda gaz varkenmi bitti gösteriyoru hiç birşey anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben hiç birşey anlamadım .

Bugün bursadan istanbula geldim depoyu fulledim. 150 km sonra bir daha fulledim 17.13 tl yakıt aldı. yani şehir dışı kmde 0.11 kuruş yakmış oluyor. :)

Şehir içi depoyu fullemiyor 20 tl dolduruyor bitene kadar gidiyordum. Acababdepoda gaz varken basınç az olduğu için benzine geçip depoda gaz varkenmi bitti gösteriyoru hiç birşey anlamadım

Benzin ve mazot gibi o şekilde LPG'yi anlayabileceğimizi zannetmiyorum. Mesela bugün benim LPG tamamen bitti ve benzine geçti. Petrolde fulleyelim dedim 30 litre aldı ve doldu. Ben aynı petrolde bitik depo ile 38 litre yakıt aldığımı biliyorum.40 litrelik tan var benim. Anlayacağın ya şamandıra ya da basıncı gören pompa bi şekilde kesiyor gazı. Ve tamamen gerçek dışı bilgi çıkıyor ortaya. En temizi aldığın yakıtı bitene kadar kullan. Bitir ve öyle km ölç.

Bugün sabahleyin depom tamamen bitti. 30 liralık LPG aldım. Adapazarı Maltepe arasında gidiş geliş 250 km yaptım ve LPG bitti benzine geçti. Kilometrede 0,12 TL yakmış oldu. Bir iki defa tekrar tüpe geçirdimse de yine olmadı ve benzine geri döndü. Demek tamamen bitti. Petrolde fulleyeyim dedim 30 litre ancak alabildi.  Fulleme yöntemiyle ölçseydim çok yanlış çıkacaktı. Dediğim gibi depo boşken 38 litre aldığımı iyi bildiğim petrolden bu aksam 30 litre zor alabildim bos depoya... Ufak bir basınc gördümü kesiyor hemen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben aynı benzinciden aynı pompada sürekli alıyorum Mazda 3 A\T  Şehir içi 11.6-12.8 Lt. yakıyorum. Kuruş olarakta 1.99 Tl. Litresi .23 krş - 25,4 krş.  bu değerin 1-2 kuruş altına inebiliyor bazen. Çok sakin kullandığımda da bunun çok altına düşemiyorum. tabş üstüne çıkabiliyorum. Gidilen yolun eğimi , arabadaki kişi sayısı, klimanın açık oluşu,lastiklerin basıncı, havanın sıcaklığı vs. vs.. Onun için çıkan değerler kişiden kişiye çok değişiyor. Ortak bi değer bulmak zor. (tabi aynı özellikteki araçlar için ).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bizim ki bu aralar uçuyor.

Depo boşken 50 liralık gaz aldım. Tamamı ş.içi 180 km de araba benzine geçti. Sabahları arabanın yaktığı benzini de hesaplarsam araba 30 kuruştan fazla yakıyor. :kafa: :kafa:

Acaba sorun atiker de mi? Yeni bobin almıştım. Acaba tekrar ayar yaptırmam gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı yeni aldım, 1991 mod. 323 hb. otomatik vites,  lpg'de mevcut, araci iki defa denedim,

ilkinde 60 tl ye 220 km yaptı,  ikincisinde'de 30 tl 92 km de bitti..  benzine gectim..

sanırım fazla yakıyor, sizinkileri okuyunca benmki ucuk gibi biraz.

ayar yaptırmakmı gerekiyor,  fazla bir bilgimde yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...