Jump to content

Motor Stop Etmesi Hakkında (90-94)

FATİH38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mrb arkadaslar sabahları araca ılk marsta hemen calışıyor ve ayagımı gazdan cektıgımde stop edıyor ve ısınınca devır saatı ortaya gelınce normale dönüyor bu yenı oldu arac otomatık ve lpglı ne yapmam gerekıyor bujılerı kablolarını hava fıltresını yenı degıştırdım lpg ayarıda normal acil çözümlerinizi beklıyorum şımdıden tsk ler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sen kurcalama ayarları.

otomatik jiklen çalışmıyor anlaşılan.

motor ustasına götürüp aynen bu şekilde problemini anlat. ustan gerekeni yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

jikleniz çalışmıyor olma ihtimali yüksek ayarların kendi kendine bozulması çok zor . rölanti ayarını yükselterek durumu kurtarabilirsiniz ama kesin ve doğru çözüm olmaz araç ısınınca da devir çok yükselir 1000-1500 e kadar otomatik şanzumana zararı olabilir yüksek rölanti devrinin. bir bilene danışmalı :)kolay gelsin.(lpg regülatörüne yeteri kadar su gitmiyorsa oda sorun olur)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

?

sen kurcalama ayarları.

otomatik jiklen çalışmıyor anlaşılan.

motor ustasına götürüp aynen bu şekilde problemini anlat. ustan gerekeni yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben geçtiğimiz pazar günü bujileri ve hava filtresini değiştirdim. aracımda sorun yoktu şimdi bahsettiğin sorun var. gaza basmazsan stop ediyor. ısınınca gidiyor. gazı biraz açarsan araç ısınınca 1200 devire falan geliyor. ben eski ayarına getirdim, burada yanıtlar arasında var otomatik şanzımana zarar verir. hava filtreni kontrol etmeni tavsiye ederim. gaz ayarı yaparken yeni hava filtresi takıp yapman ikide bir gaz ayarı yaptırmaman açısından iyi olur.

otomatik jikle aracı gazla çalıştırdığın zaman devreye girmeyebilir. kontak açıkkken gaz pedalını pompalarsan yada gaza ayağın basılıyken çalıştırırsan otomatik jikle devreden çıkıyor. jiklede arıza var mı yok mu :

motor soğukken (sabah ilk çalıştırmada) benzinde gaz pedalına hiç basmadan çalıştır. eğer devri otomatik ayarlarsa jiklen sağlam. jikle devredeyken aracı gaza aldığında jiklenin devreden çıkmaması lazım. geçiş sırasında stop ettirmemen lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben aracımı benzinde çalıştırırken marşa en fazla 2 sn basıyorumdur. anında çalışıyor. jiklede çalıştıktan 3-5 sn sonra devreye giriyor. jikleyi bi göstereceksin artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...