Jump to content

Bagajdan Gelen Ses

hakan07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

servise uğradığınızda şikayetinizi bildirin bir kaç vida sıkarak halledebiliyorlar. tabi sesin nereden geldiğini neye benzediğini bilmememiz bizim içinde dezavantaj....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tok bi ses alıosan ve her cukurda deilde hafif hızdaki ara sokaklardaki cukurlarda kut kut die sağ veya sol herhangi bi köşeden gelen bi sesse arka aksamdaki askı rotun patlamıştır, ben o sesi bulmak icin en az 15 yer gezdım ve bulamadılar sonunda yetkılı servis buldu :) o yuzden hıc ugrsma servıste deıstır muhtemelen cok sert cukura gırmıosan dedıgım parca sorunludur servıs fıyatı 130 lira falan ıscılık dahil , dısardada var ford focusunda var ama hıc tavsıye etmem bıdaha deısırsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hanı eskıden bır oyuncak vardı zıplatınca cik cik diye bir ses cıkartırdı dolmuların aynasına falan takarlardı  :) o şekilde cıkıyor ses ve ıyıce gıcık etmeye basladı anladıgım kadarıyla bırcok mazdada oluyomus bu ses araştırdım.senın dedıgın sekılde dıyenlerde var ama baska şeyler soyleyenlerde,servise goturup arıza tespıt ıcınde aslında yuklu para vermekte ııstemıyorumama yapacak bıseyde yok gıbı gorunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben servislerin arıza tesbit için yüklü para aldıklarına hiç şahit olmadım. Sana neyin problem olduğunu , toplam maliyeti söylerler istersen yaptırırsın.

Antalya Bayisi Mepaz tanıdığımızdır. Bir problem çıkacağını sanmıyorum.

Bir de bu bagaj ile alakalı bir problem vardı Mazda3 lerde. Ses yapıyordu onu tarif edebilir mi birisi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bende de aynı sorun vardı. ilk kontağı açtığımda oluyordu araba yola çıkınca kayboluyordu. bazende durmaya yakın tok bir ses duyuluyordu hız iyice azalınca kayboluyordu. Kasislerde, çukurlarda gelmiyordu...

1 ay dinledim arabayı. Yoğun çabalardan sonra bagajda Mangal sonrası poşetlerin içinde unuttuğum Çaydanlık çıktı :) Allahtan servise götürüpte rezil olmadım :) Ses diyince hep aklıma gelirde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de var illet sesten.çukura girince sağ arka tekerden geliyor.z rotu olabilir dedi servis.ama ben araç altından baktım (aracın üstüne basarak zıplattım) balata kısmından geliyor ne olabilir????bu aralar servise gidecek vaktimde yok yardım....

bu arada bu z rotu ne pahalı yaw.120 tl civarı (serviste)..internette yan sanai 25 tl.bu ne fark...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 120bınde degistirdim, arac suan 150bin olmus sattığım arkadaşta. O 20liralıklardan taktım, hala gidiyor bir ses yok... bence değmez 125lira

siz aracınızı (mercedes) yenimi aldınız??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç olayları karışık :) Son aracım Mercedes :) ondan önce opel vardı iş nedeniyle... öncesinde 323, lantis, astina mazda3 vs vs :D

şunun için  sordum benim aracı aldığım arkadaş istanbuldan 2009 mazda 3 aldı onun aldığı kişide mercedes almış.

o siz misiniz diye sordum.belki akraba çıkardık. :fiuw:

bu arada z rotlarınızı değiştirmeden önce bariz ses yapıyormuydu..zor soru heralde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

2011 mazda3 bagaj kilidinde kavrama yapan parça plastikmiş ve bu tam kavrama yapamadıgı için lıkırtı bazında bir ses veriyor içeriye gres yagıyla çözülüyor sorun ama kısa süreli yag eriyince tekrar başlıyor.servis bu konuyla ilgileniyor sonucu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

aracınız kaç model.. ses daha çok iki metalin birbirine vurması gibi ama daha tokça.. ???

Bende de aynı sorun vardı. ilk kontağı açtığımda oluyordu araba yola çıkınca kayboluyordu. bazende durmaya yakın tok bir ses duyuluyordu hız iyice azalınca kayboluyordu. Kasislerde, çukurlarda gelmiyordu...

1 ay dinledim arabayı. Yoğun çabalardan sonra bagajda Mangal sonrası poşetlerin içinde unuttuğum Çaydanlık çıktı :) Allahtan servise götürüpte rezil olmadım :) Ses diyince hep aklıma gelirde...

sizdeki ses ne kıvamdaydı ?

garantiye girer mi aceba ?

Bende link kollarını 25.000 km'de gıcırtı şikayetiyle değiştirmiştim. :)

murat bey bu link kolu dediğiniz nedir.başka bir adı varmıdır.

bende gıcırtı sesinden dolayı link kolunu değiştireyim dedim ancak yedek parçacılar

bu link kolu diye kayıtlı bir şey bulamıyorlar.

acaba bu parça başka bir isimlemi adlandırılıyor anlamadım.

z rot uda değiştireyim diyorum.33,00 tl fiyat veriyorlar tanesine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...