Jump to content

Mazda 323 İçin Sis Farı

burak71
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm arkadaşlar 94 model mazda 323 hb aracım var. Sis farı bi türlü bulamıyorum yardımcı olabilirmsiniz?

Ya aksaraydaki parçacılar yada uydurmasyon ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

slm arkadaşlar 94 model mazda 323 hb aracım var. Sis farı bi türlü bulamıyorum yardımcı olabilirmsiniz?

Uydurma kaydırma birşeyler yapacaksın. Çünkü sağ tarafta sis farı yuvası gibi görünen yer aslında çeki halatı takma yuvası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

saçma gelebilir ama ön tamponun alt kısmını kestirip fiberden istediğin sis farına göre kalıbını yaptırıp cuk diye oturtabilirsin tabi maliyetli olur, onun dışında dikdörtgen 10TL lik bi sis lambası gece görüntüsü için yeterli benim gözümde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaslar kıymetli 323 meraklıları ben arabama sis farı olarak 93-98 toyota corolların tamponlarına uyan şu bir kenarı yarım daire olan farlardan kullandım tam olarak ceki demırırnın baglandıgı bolumlere süper uyuyor ama bir ayrıntı var takarken bir şey farkettik tam o boşlukta tampon bağlantı vidaları var bizde hemen o vidaları actık birer güzel civata uydurduk sislambasının baglantı demırının tam ortasından oraya tamponu filan delmeye gerek kalmadan bagladık süper oturdu vidayı uzun tuttuk hem tampon hemde sis kolaylık bağlandı çok orjinal oldu bence bilginize sunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar ne zamandır aklımdaki projeyi canlandırmak istiyorum ama ufak bir sıkıntı içersindeyim. Onun içinde yardıma ihtiyacım var.

Efsane kasa Toyota Corolla araçlarına sonradan takılan sis farlarını bilenleriniz varsa bilirler. Genellikle şu şekilde oluyorlar:

7794sis_farii.jpg

Bugün aracımla gezerken girdim bi-otoelektrikçiye. Sordun fiyatına 25 TL dedi. Deneme amaçlı kutusundan çıkartıp tam olarak buralara uydular:

1769IMG_2479.JPG

Kafam takılan asıl soru ise; sis farları gösterdiğim yerlerden sagdan 10 cm - soldan 10 cm toplamda 20 cm kadar yer kapatacak. Radyatörün tam önüne takılacağı için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Sıkıntıdan kastım ise suyu soğutmasını bir-miktar engellemiş olur muyum? Zararı olur mu?

Bunun yanında iç döşemeler değiştirilecek ve paspaslar yenilenicekler. Toplam bize olan masrafı: 200 TL

İç döşeme 100 TL - Sis farı 25 TL - Paspaslar 25 TL - İşçilik 50 TL - Toplam: 200 TL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis farlarını belirttiğin yere taktırırsan bencede yakışmayabilir çünkü çok büyük duruyor takacağın farlar.

Japon araçlarının döşemeleri kolay kolay eskimiyor. Döşeme derken nereleri yaptıracaksın. Tavan ve kapı döşemeleri ise fiyat uygun gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Besili guzumu aldığımda tam olarak bu sis farlarından vardı, söktüm attım... Orijinal sis farı aradım piyasada bulamadım, servis Belçika'dan getirtiriz ancak bu sana 600 liraya patlar demişti de kaçacak delik aramıştım... :D

Sis farlarının olduğu yere cuk diye oturan gündüz ledlerinden taktırmıştım.

Özet geçeyim; o sis farlarını veya başka bir sis farı uygulamasını unut, o arabaya olmaz. (bence)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sisfarlarını yakıştıramadım. Aracın ön güzelliği bozulacak. Döşeme işide sana kalmış :)

Bugün tekrar gittim elektrikçiye abi. Emaneten sis farını tanpona yerleştirip birkaç metreden baktım. Farlar birbirine çok yakın olduğundan güzel görüntü vermedi. Bizde vazgeçtik. Onun yerine;

İç döşemeler açık mavili güzel kılıf beğendim. Onu taktırtacağım... Aracın dıştan tavana komple karbon folyo kaplattırmayı düşünüyorum. Bugün benim aracından aynı renkte olanından gördüm. Eleman aracın tavanına karbon folyo yaptırmış ve çok tatlı durmuş.

Oğuzhan abi forumda biraz gezinirken senin eski 323 yaptığın tavan döşemesini onarımı ile ilgili bir konu okudum. Benim aracımın tavan döşemesinin sadece arka kısımlar yavaş yavaş kendini bırakmaya başlamış. Oto döşemecilere göstersem yapma ihtimalleri var mı acaba?

Sis farlarını belirttiğin yere taktırırsan bencede yakışmayabilir çünkü çok büyük duruyor takacağın farlar.

Japon araçlarının döşemeleri kolay kolay eskimiyor. Döşeme derken nereleri yaptıracaksın. Tavan ve kapı döşemeleri ise fiyat uygun gibi.

Taktırmaktan vazgeçtim abi.

Aracımın orijinal döşemeleri halen pırıl pırıl duruyor abi. Tek söküğü dahi yok... Amacım:

Hem orijinal döşemeler zarar görmesin hem de alacağım döşemeler iç mekanı daha güzel yapıyor. ;)

Besili guzumu aldığımda tam olarak bu sis farlarından vardı, söktüm attım... Orijinal sis farı aradım piyasada bulamadım, servis Belçika'dan getirtiriz ancak bu sana 600 liraya patlar demişti de kaçacak delik aramıştım... :D

Sis farlarının olduğu yere cuk diye oturan gündüz ledlerinden taktırmıştım.

Özet geçeyim; o sis farlarını veya başka bir sis farı uygulamasını unut, o arabaya olmaz. (bence)

Vazgeçtim gitti Veli abi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi gördüm forumda arkadaşlar. Bir arkadaş kararsız kalmış sis farı mı yoksa led mi diye?

http://www.mazdaclubtr.com/31748/sis-fari-mi-gunduz-ledi-mi/dlattach/attach/45154/image//

Kararımı tekrar değiştiğini hissediyorum. ;D

Bana göre resimdeki sisler sarı olduğu için yakışmamış. Veli abininde dediği gibi zevk senin kardeşim. Takarsan bi zahmet resimlerinide paylaş  :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zevk senin, hoşuna gittikten sonra bize kokoreç yemek düşer... :D

:2funny: :2funny: :2funny:

Taktırırsam mutlaka fotosu gelir abi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...