Jump to content

Benzinde Çalışmama Problemi (90-94)

FATİH38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar aracımda uzun zamandır benzinde bınılmemiş eskı sahıbı söylemişti bende 30 tl benzin aldım dün benzıne cektım lpgden yok calışmıyor bide benzın göstergesi kıprdamamış yerınden halen lambası yanıyo ugraşmadım aracada baktım acaba benzın aktımı felan diye bı akıntı ve koku söz konusu degil evet simdi gelelım ne yapmamız gerekıyor şimdiden tsk ederım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Benzin otomatiğinin içindeki diyafram araç eğer uzun süre benzinde kullanılmazsa özelliğini yitiriyor ve benzini pompalayamıyor.Eski aracımda başıma gelmişti. Sistemi bi kontrol ettirin,benzin otomatiği,benzin filtresi ve borularda çatlak,yırtık oluşma ihtimali gibi genel bir kontrolden sonra sorunu muhtemelen çözersiniz,kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin hortumunda delik olursa sürekli hava alıyor benzin pompalanamayabiliyor,, uzun süre lpg kullanılan araçlarda benzin filtresi zift gibi kuruyup kalıyor ondan da yapar

birde yeni yetme ustalar aracın rolanti vidasını sonuna kadar kısıp lpg beğninden rolanti ayarı yapıyor

siz her ihtimale karşı benzin filtresini yenileyip rolanti ayarını yaptırın

gösterge çalışmıyorsa benzin saati arızalanmış yada benzin deposunun kablolarında bir sorun olabilir önce depoyu elektriçiye gösterin olmazsa göstergeyi sökersiniz

hadi geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

mrb arkdaşlar fikirlerinize ihtiyacım aracım benzinde çalışmıyor en son bir ay  kadar önce araba lpgde zor çalışınca benzine aldım sanayiye gittim usta lpg ye elektrik az geldiği için zor çalışıyor röle taktır düzelir dedi bende gittim röle taktırdım ve lpg sorunu halloldu ancak dün bir benzine geçeyim dedim ve birde baktım araba benzinde çalışımıyor acaba bu olayın röle ile ilgisi olabilir mi arabamda her zaman yarım depoya yakın benzin olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mrb arkdaşlar fikirlerinize ihtiyacım aracım benzinde çalışmıyor en son bir ay  kadar önce araba lpgde zor çalışınca benzine aldım sanayiye gittim usta lpg ye elektrik az geldiği için zor çalışıyor röle taktır düzelir dedi bende gittim röle taktırdım ve lpg sorunu halloldu ancak dün bir benzine geçeyim dedim ve birde baktım araba benzinde çalışımıyor acaba bu olayın röle ile ilgisi olabilir mi arabamda her zaman yarım depoya yakın benzin olur

aracın modelini belirtirmisiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın modelini belirtirmisiniz....

araba lpg düğmesini benzine geçirince çalışmıyor sonra düğmeyi ortaya alıyorum düzeliyor lpg ye geçince 1 2 saniye gaz yemeyip ( sanki benzinle karışmış gibi ) düzeliyor acaba benzine geçince röle devre dışı kalmayıp benzin pompasının çalışmasını engelliyor olabilir mi çünkü önceden araba benzine geçince ilk saniyeler sürücü koltuğunun altında benzin akışını hissediyordum bana  röle kapanmadığı için benzin gelmiyor gibi geldi tabi sizin fikirleriniz de benim için çok önemli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında arabanın o sırada benzinlemi lpg ilemi çalıştığını öğrenmek lazım. Karışıklık olabilir. Depodan vanaları bir kapat öyle dene benzinle çalıştırmayı. sonra gaza al lpg olmadığı için duracaktır. Yok lpg ve benzin karışıyorsa çalışmaya devam edecektir.  Karburtörlü aracımda ben böyle sorunu çözmeye çalışıyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

91 model 232 sedan

anladım öncelikle içerde bulunan lpg dügmesini kontrol ettir lpg ye geçince beyine ceyran veriyormu benzine geçince kesici valfe ceyran veriyorumu  bundan emin ol.

sonrasında  hava filitresini komple sökün ve benzin otomatiginden karbiratör girişine benzin geliyormu buna bir bak  sonrasında benzin filitre  benzin giriş hortumunu çıkar ve arka kotugu sök şamandıranın iki hortumunu sök  hortuma bir  baştan hava tut bu araçların çogu eskidigi için depolarda çamur ve benzin pompasının zamanla bastıgı içerde biriken pas ve korozyon olabilir bunun içinde deponun altta 17 anahtarlık benzin boşaltma tapası var onu aç temiz bir tavaya biraz benzin al ve içindeki benzini gör bak bakalım nasıl temiz mi sonrasında zaten izlenilcek bir yol bulursunuz geçmiş olsun başarılar .....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım öncelikle içerde bulunan lpg dügmesini kontrol ettir lpg ye geçince beyine ceyran veriyormu benzine geçince kesici valfe ceyran veriyorumu  bundan emin ol.

sonrasında  hava filitresini komple sökün ve benzin otomatiginden karbiratör girişine benzin geliyormu buna bir bak  sonrasında benzin filitre  benzin giriş hortumunu çıkar ve arka kotugu sök şamandıranın iki hortumunu sök  hortuma bir  baştan hava tut bu araçların çogu eskidigi için depolarda çamur ve benzin pompasının zamanla bastıgı içerde biriken pas ve korozyon olabilir bunun içinde deponun altta 17 anahtarlık benzin boşaltma tapası var onu aç temiz bir tavaya biraz benzin al ve içindeki benzini gör bak bakalım nasıl temiz mi sonrasında zaten izlenilcek bir yol bulursunuz geçmiş olsun başarılar .....

peki rölenin devreden çıkmayıp benzin pompasının çalışmasını engelliyor olma ihtimali varmı daha doğrusu benzin valfine elektrik gitmesini engelliyor olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz aracınızın da bg kasa b6 motor yakıt  elektirikli yakıt poması yok mekanik çalışan benzin oto matigi var yanlız bunun arasında lpg  sitemi takılırken ayrı bir kesici takılıyor otomatikl ila karbiratörün girişi arsına o valfin fişini çekin kontrol lanbası ile kontak aç kapat yapın kontrol edin dügme benzinde iken ceyran geliyormu sonrasında geliyor ise oto matik arızalı olabilir daha sonrasında valfe ceyran gelite vanası kapalı olabilir bunlara bir bakın ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkesin ilgisi için teşekkürler bugün ustamı aradım benzin otomatiği olabilir  getir bakalım dedi neyse gittim oraya lpg deydi benzine geçeyim dedim benzine geçtim araba çalışıyor kontağı kapattım bir daha denedim yine çalışıyor dün neden çalışmadı bir türlü anlamadım tabi bir iki kilometre benzinde kullandım sonra tekrar lpgye aldım lpg rölantisi düşmüştü gittim ustaya rölanti ayarını ayarladı ama neden lpg rölantisi düştü bunu anlamadım ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

ilk önce benzin kesiciyi kontrol etmeni tavsiye ederim. hortumunu rahatlıkla sökebilirsin.  aracın yürürken mesela birinci viteste 5 bin devirdeyken benzine çek. stop edene kadar viteste devam. sonra hortumu sök bak. olmadı 1-2 kere marşa bas toplam 10-15 sn. hala gelmiyorsa yukarıda arkadaşların bahsettiği işlemlere başlarsın. bahsettiğim aksiyondan sonra benzin geliyorsa ya kesici yada düğmen arızalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence benzin otomatiğini değiştirmeden önce bir kaç defa çalıştırmaya çalış uzun süre kullanmayınca benzin geç geliyor bende ve birkaç arkdaşta oldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin uzun süre kullanılmadıgında benzin saati arıza yapıyor tecrubeyle sabittir bir oto elektrikçisine gösterin saatinizi + benzin filtresini değiştirin derim defalarca forum içindeki konularda tekrarladım yukarıdada yazmışım filtre diyorum başka bişi demiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...