Jump to content

Motor Sarsıntısı (2005 3.0L)

reispanyol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaslar , mazda 6 aracim var 3.0 - 6 silindir , 2005 model

yaklasik 2 ay once motor dan bi ses duymaya basladim, otomatik vites ve vitesi ileriye alirken veya geriye alirken tak tuk ses geliyor motordan , birde hendege girdigimde arac sekince ayni sesi aliyorum, motor kulaklarinda problem olabilirmi ? veya takozlarda ? bu ses neden kaynaklanir,

kanada montreal de ikamet ediyorum , burada aradim servisi boyle boyle aracta problem var diye 3 hafta sonraya randevu veriyorlar, en kiytirik bi garaj bile min. 3 hafta randevu veriyor, bu sesler artmaya basladi acaba 3 hafta daha gidermi ? turkiye de olsak cek tamirciye ne randevu ne bisey..

tskrler simdiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 6 araçların çoğunda ön sağ motor takozu kırık yada  takozun içerisindeki sıvı kalmamaıştır aracın kasasına titreşimi verdiğinden rahatsız edicidir.belirtmek isterim ki  bugün servise geliyorum deseniz bile servisler sizi boş göndermez .demekki TÜRKİYE yaşanılacak bir ülkedir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 6 araçların çoğunda ön sağ motor takozu kırık yada  takozun içerisindeki sıvı kalmamaıştır aracın kasasına titreşimi verdiğinden rahatsız edicidir.belirtmek isterim ki  bugün servise geliyorum deseniz bile servisler sizi boş göndermez .demekki TÜRKİYE yaşanılacak bir ülkedir

peki bu bir fabrika hatasimi ?

anlamadigim essek gibi motor koymuslar arabaya neden yuku tasiycak takoz felan koymamislar,

simdi ben bunu yaptircam bi  sekilde, ee sonra yine ayni arizayi vercekmi  , veya diger kulaklarda veya takozlarda bu sorun meydana gelcekmi ? ayda bir takozlami ugrascaz acaba ?

araba ucuz bu memlekette ama tamiri cok feci para arkadaslar, garanti disindaki tamirciler saat ucreti 99 $ dan calisiyorlar , ayrica parca parasi var tabi , bi tamirciye gir cik 500 $ pirrr ucuyor.. \

turkiye min gozunu sevim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sert kalkışlardan hoşlanıyorsanız motor veya şanzuman takozu olma ihtimali yüksek. detayını söylemeyeceğim çünkü 3.0v6 mazda6 ancak burda rüyalarımızda görebileceğimiz bir araç... düşük bir ihtimalle şanzuman yağı eksilmesi sebebiyle yağ azalmasına bağlı sarsıntılar da olabilir. siz buyrun gelin Türkiye'ye hem bi araba görelim, hem de çözelim probleminizi... :D para da istemez...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sert kalkışlardan hoşlanıyorsanız motor veya şanzuman takozu olma ihtimali yüksek. detayını söylemeyeceğim çünkü 3.0v6 mazda6 ancak burda rüyalarımızda görebileceğimiz bir araç... düşük bir ihtimalle şanzuman yağı eksilmesi sebebiyle yağ azalmasına bağlı sarsıntılar da olabilir. siz buyrun gelin Türkiye'ye hem bi araba görelim, hem de çözelim probleminizi... :D para da istemez...

acikcasi bu dedigin ani kalkis olayini bugun birisi daha bana dedi ,

az sert kalkislar yapiyorum ama bu takozlar eskiyecek diye yumusak yumusak mi kullancaz arabayi anlamadim :)

birde soyle bi durum var , burada arac cok dur kalk yapiyor , her stop da durmak zorundayiz yoksa polis amcalar 400 $ cik + 4 puan cik hemen yaziveriyorlar, herneyse sorun birazda buna bagli olabilir cok dur kalk yapiyoruz birazda sert kalkinca oluyor demekki

simdi merak ettigim bu araba bu haliyle basima is cikarirmi ariza buyurmu , yoksa 3 hafta daha dayanirmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anti parantez açıyorum "bu kanadaya gıcığım" memurum, davet mektubum var ve adamlar vize vermedi ya hrr gidrmişim dönmezmişim, .ok var sanki kanada da :)

reispanyolun yazdıklarından sonra hayatta gelmem sanıyorum :)

araca gelince ;kanımca yumuşak kullanmanız durumunda bir sorun çıkmayacaktır. ses yapar ama yerinden çıkması pek olası değil. uzman değilim yinede servis arkadaşlar daha ii bilirler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kanada da ne var sorusu bana bu fıkrayı hatırlattı. Paylaşayım dedim. :D

Sevgili Günlük

12 Agustos

Kanada'daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.

14 Ekim

Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm. Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmalı. Burayı çok seviyorum.

11 Kasım

Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olurda isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.

2 Aralık

Dün gece kar yağdı. Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım. Tıpkı karpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajin önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık(ben kazandım). Kar temizleme makinası (belediye'nin)gelince,garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum.

12 Aralık

Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinası ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.

19 Aralık

Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesine Lanet olsun!

22 Aralık.

Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar temizleme makinasının ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendiğini düşünüyorum. ********...

25 Aralık

S....ttiğimin yılbaşısı. Yine yağdı. Eğer kar temizleme makinasını kullanan ********i bir elime geçirirsem yemin ederim o puştu gebertecem. Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadiğını anlamıyorum.

27 Aralık

Allahın belası dün gece yine yağdı.Kar temizleme makinasının en son gelişinden beri 3 gündür karlari kürekle atamadığım için eve hapsoldum.Hiç bir yere gidemiyorum.Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini Biliyormusun ?

28 Aralık

Kuşbeyinli spiker yanılmış.83cm daha yağdı.Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oglu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.

4 Ocak

Nihayet evden çıkabildim.Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüste lanet geyiğin biri arabamın önüne atladi. Arabamda yaklaşık 3000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım.Lanet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayıs

Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm.Yollara dökülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş. Servis parasının burada saatte 100 dolar olduğunu nereden bileyim?

10 Mayıs

Türkiyeye kesin dönüş yaptım ve Mersin'e birdaha ayrılmamak üzere taşındım.

Bu kişi sen misin yoksa? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben gidemedim :) gitseydim haziran da gidecektim. kışın ortasında kutup bölgesine gidilmez dabi .  ama resispanyolun durumu ne olur bilmem :) bizim kuzenler 8 yıldır oradalar, kesin dönüş yapacaklar sanırım yakında :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gokhan77 Yok hocam o yaziyi ben yazmadim da kim yazdiysa guzel yazmis  :)))

ayrica eskidenmis o kar muhabbetleri felan bu sene adam akilli 4-5 kere kar yagdi , simdi duyuyorum tr de millet soba yakiyormus nisan da,  burada 28 dereceye ciktigi oldu kaloriferler kapali 1 aydir..

ha tabi kuzeye bakarsaniz iyice o ayri , kuzeykutbu adi ustunde :)

neyse konu sapti baya adminim kizmasin simdi :pp

cevablar icin tskrler arkadaslar, anlasilan hassas kullancaz.. tabi yaptiralim bi oncede.. yaptirabilirsek

yapilinca sonucu yazarim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

valla pek alaka kuramasam da , araca baktilar sonuc olarak motor kulaklari takozlari felan saglammis

transmission yagi degismesi gerekiyormus

iyi kotu degistirmeden yag eklettirdim ustune ama ses hala var

2 hafta sonra degiscek yag acaba ses bu yag ile alakasi varmi ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...