Jump to content

Servis bakım süreleri hakkında şikayet

Arman-1999
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

kesinlikle katılıyorum. Kimseden bedava hizmet beklemiyoruz, ama yolunmakta istemiyoruz :)

bence forum yönetimi kendini arada kalmış hissetmemeli. Neticede satılan mazdalardan, kar payı almıyorsunuz. Yapılacak bişey varsa , bence burada üyelerin haklarında iyileştirmeye yönelik olanlara destek vermeniz gerekiyor. Araçların 6 ayda yada yaz girişi , kış girişinde kontrol edilmesinin mantıklı cevabını bulabilirsiniz mesela. Bulamıyorsanız bundan rahatsız olunmasını doğal karşılamalı ve destek olmalısınız.

şahsen benim bir sorunum yok, çünkü bana 10bin de gelmem söylendi. 6 ay mevzusu geçmedi. 6 ayı burada duydum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 101
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

14

• Arman-1999

10

• ercan_wrc

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

forumun değişik köşelerini gezerken fark ettim ''architect'' rumuzlu üye  ''mazda 3 bakım fiyatları''isimli bir konu başlatmış ve muhtelif yazılar cevaplar gelmiş ilginç bulacağınızı ümit ettiğim bir yazıyı aynen aktarıyorum ''hüseyinmow'' dan

''Her 1 yıl dolduğunda veya her 15.000 km.de imiş. Eğer zamanında yetişemezsek garanti dışı kalıyormuş benimki gibi''

neden türkiyede böyle anlamış değilim ki rusya ve ukraynayı da gördüm yollarını bilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arman ( bu arada ismini belirtmemişsin tanışma mesajında Arman mı gerçekten? ) ,

Söylediklerinde haklısın ama merak etme burada yazılanlar da bir yere uçmuyor ve muhattapları yakından takip ediyor.

Ayrıca belirtmek isterim ki kendimizi arada kalmış hissetmiyoruz, aksine sizden aldığım bu ve benzeri yorum / şikayet / istekleri gerek şahsen gerekse sizin de aktarabileceğiniz koşulları oluşturmaya çalışıyoruz. Toplantılarımızı incelerseniz 2008 başından beri yapılan tüm toplantılara Mazda yetkililerinin katıldığını görürsünüz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elazığlı kardeşimin cevabı daha da ilginç... ona 1 yılda gelmesi söylenmiş servisten servise değişen bir keyfiyet mi bu yani alınan ölçüt ne?? elazığ yolları hamburg-bern arası gibi asfalt kalınlığı 70 cm mi??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ismim kamil

yavaş yavaş siteyi tanımaya başladım sanırım burak admin liğin dışında mazda ile ilgili bir iş yapıyor konuşmalardan çıkardığım sonuç bu (olumsuz anlama toplantılarda iletiyoruz gibi bir sözün var da)

eee madem durum böyle iletişim kurduğumuz kanal doğru kanal senden daha iyi bizi, bizim hallerimizi anlatacak aktaracak biri mi var??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahminin yanlış maalesef :) Mazda ile hiç alakası olmayan bir işim var :) ama bu siteyi sevdiğim için fazlasıyla ilgili olduğum doğru.

Toplantılarda iletiyoruz sözü doğru çünkü Mazda yetkilileri toplantılarımıza katılıyorlar biz de onlarla yüzyüze gelme fırsatı olmayan üyelerimizin şikayet, öneri ve taleplerini iletiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elazığlı kardeşimin cevabı daha da ilginç... ona 1 yılda gelmesi söylenmiş servisten servise değişen bir keyfiyet mi bu yani alınan ölçüt ne?? elazığ yolları hamburg-bern arası gibi asfalt kalınlığı 70 cm mi??

:2funny: hocam bizde doğalkaz çalışması var , heryeri doğal şekillerde kazdılar, sonra bir yama yaptılar ki, o yamalar da çöktü . tam köstebek yuvası bazı yerler  :kafa: mazda3 ün sert amortisörü yüzünden ş.içine pek girmiyorum .. Ama ev-iş arasında sorunum yok  :)

birde 1 yıl değil, 10.000km düzelteyim  :)

bu arada arabamın dijital servis kaydını henüz almadım. Araç 500 km de şuan, 1000 de gideceğim. gittiğimde servisten farklı yanıt alırsam buraya yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakım aralıkları ve periyodları markalara göre değişiklik gösteriyor. VW ve Audi (Seat, Skoda dahil) 15000 km veya 1 yıl olarak verilir. Buraada önemli olan bence kullanılan yağın özellikleri... Eğer yetkili servisler tam sentetik yag kullanıyorsa bakım aralığı bu kmlere çekilebilir...

Mazda gibi 10000 veya 6 ayda bir yapılan yag değişimin diğer araçlara daha sık aralıkla olduğu doğru ancak bununda şöyle bir yanı var daha sık yağ değiştirirsiniz dolayısı ile aracınız her zaman daha taze yag ile yağlanır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence bazı servisler işlerine geleni söylüyor. neden birisine 1 yıl diğerine 6 ay denmiş olabilirki?

Orada bir yanlış anlama olabilir. Benim bildiğim herkese söylenen tarih 6 ay / 10.000 km.  Başta da belirttik zaten bunu servisler değil Avrupa takip ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamil, toplantıya katılırsan bu şikayetlerini birinci ağızdan Mazda ya iletebilirsin. Mazda Satış Sonrası Direktörü Cem Bey büyük ihtimalle katılacak toplantıya ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Banada  6 ay veya 10 000 km dendi mazda iletişimi aradım biz size döneceğiz dediler aynı gün içinde aradılar 1 yıl veya 10 000 km dediler. 1,5 ay sonra aradılar  tekrar 6aya döndüler  bende şaka yapıyorsunuz herhalde dedim 15-20 gün sonra tekrar arayıp merkezle konuşuldu aracınızın bakımını yaptırabilirsiniz diye lütfettiler garantinize birşey olmadı dediler.Bence ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Bu mesajı ağustos ayında ilk bakım başlıklı bölüme  yazmıştım .Aracımı 2009 ocakta almıştım haziranda mazda iletişimi aramıştım. :-[

Bence servislerle ilgili değil,çünkü servisler 6 ay konusunda esnek davranıyorlar. Ayrıca Türkiye de satılan motor yağlarının kalitesi Avrupa dakilerden farklımı 6ay içinde değerleri bozulsun.Aracım 2009 ocak trafik çıkışlı ilk bakım 4758 km de ikinci bakım 7300 de şuan 7455km de çünkü motosiklet kullanıcısıyım şehir içinde, benim gibi az kullananlar için her 6aylık bakım yok yere yapılmış harcama ama mazda merkez hala tüketicisini niye dikkate almaz anlaşılır gibi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 ay veya 10.000 km hangisi önce dolarsa demek senede en az 2 kere bakıma gelecek demek oluyor, banada Mazda'dan mektup geldi araç bakımı ile ilgili 7 ay olmuştu aracı alalı bakıma soktuk mecburen bence para tuzağı bu 6 ay olayı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz önce Mazda İletişim ile görüştüm. 6 ay / 10.000 km dendi. Bu kesin , dergi yanlış yazmıştır ama bu hafta toplantıya Cem Bey de katılacak büyük ihtimalle ona da sorarız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar mazda'nın en gıcık olduğum yanı bakımları yıllık değil 6ayda bir yapması sıfır araba alacağım ekim ayında C sınıfı bukadar dolu ve 44bine böyle güzel ve sorunsuz sağlam araç yok tek aklıma yatan mazda 3 ama 6 ayda bir 300 lira bakımda insana çok koyar açıkcası ne vardı sende bir yapsaydı her marka gibi.  zaten para sınırda kredi ile zor alacağız hem 6 ayda bir bakım parası hem 10-11lt gibi yakıt kasko bilmemne derken alma beniiiii diye bağırıyor.

mecburen donanımlı olsun az yaksın sağlam olsun diye honda jazz almaya karar verdim gibi.

%90 öyle olacak ama aklımda bu arabada kalacak. gittim bayiide bile inceledim çok güzel

ama dediğim gibi 44bin + kredi faiz + kasko + 6ay * 2 bakım + yakıt falan derken ipin ucu kaçıyor. başka C sınıfı sağlam donanımlı ve problem çıkarmayacak 44 bin ve altınada araba yok maalesef.  :'(  napalım 3-4 sene sonra yeniden sıfırlarken aracı ozaman mazdalara bakarız artık  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pardon 6 ayda bi bakımın 300 lira Yılda yoplamda 600 lira olduğunu hangi bayi veya servis söyledi acaba?

Yıllık toplamda 300-350 lira arası değişiyor periyodik bakımlar , siz ya sormadınız yada yılda verilen rakamı 6 ayda bir veriliyor sanıyorsunuz. Honda Jazz'ın bakımından uygun olduğunu söyleyebilirim. !

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pardon 6 ayda bi bakımın 300 lira Yılda yoplamda 600 lira olduğunu hangi bayi veya servis söyledi acaba?

Yıllık toplamda 300-350 lira arası değişiyor periyodik bakımlar , siz ya sormadınız yada yılda verilen rakamı 6 ayda bir veriliyor sanıyorsunuz. Honda Jazz'ın bakımından uygun olduğunu söyleyebilirim. !

benim kullanıcılardan duyduğum bakım ücreti 200-300 arası genelde 230-260 en fazla 300 oluyor diye duydum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle dediğiniz gibi bu fiyata, bu donanımda ve kalitede araç yok...

Bakım zamanı 6 ayda bir evet. Ama ilk bakım benim 185 tl tuttu. Senin söylediğin rakamlar biraz yüksek.

Ayrıca en önemli faktör (ve servislerinde onayladığı) parçaların değişim km'si gelmeden değiştirmene gerek yok. Bakım zamanı sadece yağ, yağ filtresi, hava, hava filtresi değişim veya duruma göre temizliği yapılabilir. Bu da 200 tl'yi geçmez. Sanayi de çok daha düşüğe yaptırabilirsin belki ama Yetkili servisinde 6 ayda bir bu rakam çok sorun edilecek bir şey değil.Sonuçta yaptığın işlemler aracını garanti dahilinde tutuyor.

Bunları da dikkate almakta fayda var.

Aracı çok kullanan biriysen eğeri bakım masrafları senin dediğin rakamlara ulaşabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim kullanıcılardan duyduğum bakım ücreti 200-300 arası genelde 230-260 en fazla 300 oluyor diye duydum

Senelik toplam bakım ücretidir 300. Buda 10.000km'ye tekabül eder. Ama siz 6 ayda 10.000km senede 20.000km yaparsanız bu 500-600^'e çıkabilir ki Bu Honda'da, Toyota'dada Opel'de de aynıdır.

İlk 6 ay veya 5000km'de gidersiniz 170-200TL  2. ci 6 ayda giderseniz yine aynı rakamlarda veya daha düşük bir bakım masrafı ile karşılaşırsınız. Lütfen yanlış bilgiler ile kafanızı bulandırmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...