Jump to content

2010+ Mazda3 için Xenon Uygulaması

ozgur2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selam, forumda gördüğüm kadarıyla xenon uygulamasının görüntüsünü merak edenler, sorun çıkartır mı diye cesaret demeyenler var. Belki yardımı olabileceğini düşünerek fotoğrafları ve kısaca uygulamaya ait bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Space marka 6000k xenon, hem kısa farlara hem sis farlarına uygulandı. Park ve uzun lambalar ise beyaz lambalarla değiştirildi. İki hafta kadardır kullanıyorum, şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Malzemeler + işçilik toplam maliyet 380 TL.

post-4032-141695281187_thumb.jpg

post-4032-141695281196_thumb.jpg

post-4032-141695281202_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 69
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• S.Halilduru

12

• ozgur2

12

• Yusufsinan26

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

çok şık duruyor evet, güle güle, kazasız belasız kullan

senden bir ricam var arabanın ön tarafını düz bir duvar önüne getirip farları açıp, aracın içinden resim çekebilir misin ? Işığı ne kadar dağıtıyor bir görelim.

Güle güle kullan.Fiyat gayet makul(Sisler dahil ise)

Xenon'da bence en güzeli 6000 K

Bencede en iyisi 6000

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok şık duruyor evet, güle güle, kazasız belasız kullan

senden bir ricam var arabanın ön tarafını düz bir duvar önüne getirip farları açıp, aracın içinden resim çekebilir misin ? Işığı ne kadar dağıtıyor bir görelim.

Bencede en iyisi 6000

Umarım istediğin gibidir.

post-4032-141695281231_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence sislere xenon takılmamalı, sonra ihtiyacın olduğunda karşında bir beyaz duvar oluyor ama geri kalanı çok güzel olmuş. Güle güle kullan. Ben de 6000 taktırmıştım çok da memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayirli olsun gayet guzel durmus bende dusunuyorum

gule gule kullan

Beyaz arabada çok daha güzel duruyor. Kesin yaptırmalısın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok güzel olmuş şeyi sorucam ballastları koyduğunuz yerler uygun mu? eski aracım astrada uygun bir yer bulmak için baya uğraşmıştım.

6000k üzeri gibi duruyor rengi . foto kalitesinden sanırım. sislere hemfikirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok güzel olmuş şeyi sorucam ballastları koyduğunuz yerler uygun mu? eski aracım astrada uygun bir yer bulmak için baya uğraşmıştım.

Servis yeni kasa mazda 3 'ler için ön tamponu söküp altına koyuyoruz dedi. Gerçi farların arkası yeterli genişlikte orayada konulabilir, ben şahsen aracı söküp taktırmaktan yerine buraları tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş.

Taktırmayı düşündüğüm aksesuarlara ekledim artık.

Bir soru: Xenon lar karşıdan gelen sürücüleri olumsuz etkilemez mi? Şahsen ben yolda birçok fardan rahatsız oldum. Diğerleriyle aynı değil herhalde.

Birde uzun gece yolculuklarında gözü yormaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş.

Taktırmayı düşündüğüm aksesuarlara ekledim artık.

Bir soru: Xenon lar karşıdan gelen sürücüleri olumsuz etkilemez mi? Şahsen ben yolda birçok fardan rahatsız oldum. Diğerleriyle aynı değil herhalde.

Birde uzun gece yolculuklarında gözü yormaz mı?

Göz yormuyor,hatta tam tersi bence.Çünkü gece rahat rahat görüyorsun.

Karşıdakini rahatsız etme olayı bence far ayarı ve merceksiz farlarla alakalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balastları çift yönlü bantlarla çamurluk ile far haznesi arasında bir yere tutturdular. Bantlar balastlar sallanıp ses yapmasın diye konuldu.

Bunun dışında bazı yerlerde xenon uygulanırken tamponun ve farların sökülerek yapıldığını duydum. Benim arabamın ne tamponu ne de farları söküldü. Sadece kaputu açıp içeriden montaj yapıldı. Eğer yaptıracak olan varsa, tamponunu sökmeye çalışan ustalardan uzak dursunlar. Boşuna sök-tak yapılmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Göz yormuyor,hatta tam tersi bence.Çünkü gece rahat rahat görüyorsun.

Karşıdakini rahatsız etme olayı bence far ayarı ve merceksiz farlarla alakalı.

Murat a katılıyorum, merceksiz farlara uygulanan xenonlar karşıdan gelenler için ciddi sıkıntı yaratıyor. Mercekli farlarda ( bizimkiler gibi ) rahatsızlık vermiyor. Ama sisler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onlar bir hayli göz alıyor. Hava karardıktan sonra sisleri açmıyorum o yüzden zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Far ve tampon söküldüğü zaman çok daha iyi yerleştirilebiliyor. Öyle zor birşey de değil. sökülmesi de problem yaratmıyor. Ben Xenon taktırırken söküldü ve sonrasında da bir sıkıntı olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat a katılıyorum, merceksiz farlara uygulanan xenonlar karşıdan gelenler için ciddi sıkıntı yaratıyor. Mercekli farlarda ( bizimkiler gibi ) rahatsızlık vermiyor. Ama sisler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onlar bir hayli göz alıyor. Hava karardıktan sonra sisleri açmıyorum o yüzden zaten.

-- Yolda çok beyaz fara uzunda diye selektör yaptım meğer ki kısa imiş karşıdakinin farları. O yüzden Xenon a biraz soğuk bakıyordum. Sırf keyif için herkesin canını sıka sıka yollarda gezmek pek de hoş olmaz.

Eğer bizimkilerde ışığı dağıtma yoksa, öyle olmuyorsa olabilir. Karşıdakini rahatsız etmemesi gerekir.

-- Gözü sarı ışığın beyazdan daha az yorduğunu duymuştum. Florasan oda lambalarının gözü yorduğu söylenir. Xenonla çok uzun yol yapmış varsa tecrübesini paylaşabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...