Jump to content

LPG Takıldı Ama Sorularım Var .. ?

ilker54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sonunda dün LPG taktırmayı başardık .. ama biraz sorun var sanırım . İlk kez tüplü araba kullanıyorum. Benzinden Lpg'ye otomatik geçiş taktılar. hareket etmeden biraz gaza basınca  LPG'ye geçiyor. Özellikle ilk çalıştığında ayağımı gazdan çekince motor stop ediyor . boşa atıp gitmeyi denedim gene stop ediyor . Ancak biraz yol gittikten sonra düzeliyor .  Sizce bu normal mi ? 

Bir sorum daha olacak .. Yolda giderken arabada küçük küçük teklemeler oluyor . Bujiler ve buji kabloları değişti,hava filtresi değişti .

Edit:Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Takılan sistem sıralı sistem değil mi?

Sözünü ettiğin şekilde tek nokta enj. sistemleri çalışır o şekilde.

Örneğin enjeksiyonlu Şahinler bu şekilde çalışır. Motor sıcaklığı önemli değildir, belli bir devirden sonra gaza geçer. Sıralı sistemlerde ise motor sıcaklığına göre gaza geçer. Genelde de 35 - 40 derece arasına ayarlıdır. Bu sıcaklığa gelene kadar benzinle çalışır motor.

Şimdi bu bilgilerden sonra "evet sıralı sistem değilmiş" diyorsan, bir kere  en başta bu sorununu hallettir. Yok eğer sistem sıralı sistem ise, o zaman montaj hatası olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kötü ateşleme, kötü hava, kötü montaj ,termostat ,müşür arızaları hepsi motor soğukken lpgye geçmesine ve stop etmesine neden olabilir..

bahsettiğiniz sorundan bende yaşadım, her seferinde farklı bişey değişince düzeldi :)) en son boğaz kelebeği değişti kendine geldi biraz. şimdi komple motor yapılıyor ..

önce iyi bir usta bulup , aracın benzinde hiç bir sorunu olmadığına emin olmalısınız. Bunu lgp takmadan önce yapmanız gerekiyordu aslında

tavsiyem, mazda bahar kampanyasından faydalanıp, ücretsiz check-up yaptırmanız. bilgisayara bağlasınlar, arabada bozuk bişeyler varmı görürsünüz. daha sonra lpg ile ilgilenilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Örneğin enjeksiyonlu Şahinler bu şekilde çalışır. Motor sıcaklığı önemli değildir, belli bir devirden sonra gaza geçer. Sıralı sistemlerde ise motor sıcaklığına göre gaza geçer. Genelde de 35 - 40 derece arasına ayarlıdır. Bu sıcaklığa gelene kadar benzinle çalışır motor.

Şimdi bu bilgilerden sonra "evet sıralı sistem değilmiş" diyorsan, bir kere  en başta bu sorununu hallettir. Yok eğer sistem sıralı sistem ise, o zaman montaj hatası olabilir.

Abi sıralı sistem dediler ama bilmiyorum. Tekrar baktırayım o zaman yarın . teşekkür ederim .

kötü ateşleme, kötü hava, kötü montaj ,termostat ,müşür arızaları hepsi motor soğukken lpgye geçmesine ve stop etmesine neden olabilir..

bahsettiğiniz sorundan bende yaşadım, her seferinde farklı bişey değişince düzeldi :)) en son boğaz kelebeği değişti kendine geldi biraz. şimdi komple motor yapılıyor ..

önce iyi bir usta bulup , aracın benzinde hiç bir sorunu olmadığına emin olmalısınız. Bunu lgp takmadan önce yapmanız gerekiyordu aslında

tavsiyem, mazda bahar kampanyasından faydalanıp, ücretsiz check-up yaptırmanız. bilgisayara bağlasınlar, arabada bozuk bişeyler varmı görürsünüz. daha sonra lpg ile ilgilenilir.

Teşekkürler. Yarın bir bakılsın da ona göre hareket ederim artık .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün babam götürmüş arabayı . Motor alışana kadar böyle yapar demişler. Ama sıralı olup olmadığını tekrar sormayı unutmuş. Taktırıken sıralı sistem diye taktılar. 

Eğer sıralı sistem ise böyle çalışmasının bir zararı olur mu ?

(Mustafa abi araba bugün serviste. Yarın gelir sanırım . Gelince bakarım . Tekrar sağol resim için . )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bazı şeyler şans işi çok iyi marka dediler 307 ime zavoli taktırdım.ama binpişman oldum.servisten çıkamadım.tekledi gaz yemedi.ilk günden beri gösterge ışığı çalışmadı şamnadıra arızalı çıktı  adamlarla mahkemelik oluyordum ki arabayı sattım ve kurtuldum.şimdiki mazda3 ümü aldım.dediğim gibi şans ve iyi servis mutlaka gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

inşallah şanslı çıkarım.Çünkü bıktım bu arabaya bensiz parası yedirmekten. 30km'De 25 liralık benzin yedi . O gün karar verdik LPG taktırmaya. İnşallah dedikleri gibi olur da bir sorun yaşamayız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aldessa diye bir marka sanırım . Babamın bir arkadaşının dükkanı varmış .Oraya götürelim dedi.Öyle bir marka takmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece soğuk motorda sorun oluyorsa enjektörlerden olma ihtimali yüksektir. Montaj yaptırdığınız yer çözüm bulamıyorsa 0216 561 41 70 numaralı telefondan firmanın İstanbul Kartal'daki merkezini arayıp destek isteyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Örneğin enjeksiyonlu Şahinler bu şekilde çalışır. Motor sıcaklığı önemli değildir, belli bir devirden sonra gaza geçer.

Bu sıralı sistem değil ki. Tek nokta enjeksiyonlu yani karbüratörlünün emülatör eklenmiş hali.

işte bu  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi çok sağol. Takan yer sadece ilk çalıştırdığında Lpg'ye geçirmeyi unutursan patlama yapar dedi. Şimdilik böyle idare edeceğiz sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...