Jump to content

2010 Mazda 3 Motor ve Ses Yalıtımı ile İlgili

isa dogruyol
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşla 2010 model mazda3 hb alacagım,bu aralar fiyatlar yükselmiş impresive a/t 43.000 altında kimse vermiyor biraz beklemeye karar verdim,bir kaç sorum olacaktı...

1-yeni mazda 3'ün motoru eskisi ile aynı oldugunu biliyorum bu motor hakkında nereden bilgi bulabilirim?Bu motorun tam kodu ne oluyor?Lpg uyumu konusunda ne düşünüyorsunuz?

2-yeni mazdalarda ses yalıtımı konusunda herhangi bir iyileştirme yapıldımı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor da geliştirmeler var. tork eğrisinde düzeltmeler yapıldı, bu sayede biraz daha seri bir hale geldi araç ara hızlanmalarda... lpg uyumu dediğimizde takılıyor ancak işin ehli kişilerce gerekli üzeltmeler yapılarak uygulanması şart. tabi garantiye elveda demek gerekiyor...

ses izolasyonu konusunda eskisine göre inanılmaz iyileştirilmiş. eskisini ve yenisini kullananlar bana bu konuda hak verecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor da geliştirmeler var. tork eğrisinde düzeltmeler yapıldı, bu sayede biraz daha seri bir hale geldi araç ara hızlanmalarda... lpg uyumu dediğimizde takılıyor ancak işin ehli kişilerce gerekli üzeltmeler yapılarak uygulanması şart. tabi garantiye elveda demek gerekiyor...

ses izolasyonu konusunda eskisine göre inanılmaz iyileştirilmiş. eskisini ve yenisini kullananlar bana bu konuda hak verecektir...

peki bu motorun kodu ne acaba?1.6 dohc vs birşey sanırım...

garanti konusunda ise normalde 3 yıl garanti ben 1 yıl rodaj dönemi vs geçsin sonra taktıracagım,garanti konusunda yapabilecek birşeyim kalmıyor yeterki 1 yıl boyunca sorunsuz olduğunu göreyim yeter o sürede sorun çıkmazsa sonrasında da pek sorunla karşılaşmam diye umuyorum...mazda bayisiymişsiniz fiyatlar konusunda bir yorumunuz olabilir mi ben nakit alacagım fakat firmalar nakitte indirim vs yapmıyorlar zaten bize banka peşin tahsil ediyor diye..bende açıkcası almaktan vazgeçiyorum geçen telefonla aradılar gelin uygun fiyata vereceğiz diye bende beklediğimm fiyata vermeyecekler diye gitmedim telefonda da fiyat vermediler bir gün önce cepte parayla gitmeme ragmen.41.000 gibi bir fiyata direk gitsem alamazmıyım sizden veya bir başka bayiden 3 ay önce veriyorlardı...mazda 3 hb impresive a/t ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 1.6 benzinlilerde MZR yada daha teknik dille Z6 motor kullanılıyor. bu motor zaten milyonun üzerinde üretilerek rüştünü ispatladı. hiçbir kronik problemi yok. iyileştirmeler emme manifoldu, ateşleme programı, ECU programı gibi noktalarda. sebebi daha güçlü bir motor elde etmek için değil, sadece daha ekonomik ve tork eğrisi daha düzgün bir motor üretmek... tork eğrisinin daha verimli ve yatay olması aracınızın her devirde daha güçlü ve daha ekonomik olması demektir. daha teknik bir dille maksimum güç veya torktan ziyade tork eğrisinin altında kalan alanı maksimize etmek önemli. çabuk güçlenen ve bu gücü koruyan motorlar makbul.

1 nisan da bir zam geldi. bu ay içinse fiyatlar değişmedi. benim verebileceğim fiyat konusunda mail atar yada telefon ederseniz daha net bilgi verebilrim. bulunabilirlik de çok önemli. yanlış hatırlamıyorsam HB Imp.AT dediğimiz araç zaten çok fazla olmayan ve çabuk tükenen bir araç. çok iddialı fiyatlar bulamayabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 1.6 benzinlilerde MZR yada daha teknik dille Z6 motor kullanılıyor. bu motor zaten milyonun üzerinde üretilerek rüştünü ispatladı. hiçbir kronik problemi yok. iyileştirmeler emme manifoldu, ateşleme programı, ECU programı gibi noktalarda. sebebi daha güçlü bir motor elde etmek için değil, sadece daha ekonomik ve tork eğrisi daha düzgün bir motor üretmek... tork eğrisinin daha verimli ve yatay olması aracınızın her devirde daha güçlü ve daha ekonomik olması demektir. daha teknik bir dille maksimum güç veya torktan ziyade tork eğrisinin altında kalan alanı maksimize etmek önemli. çabuk güçlenen ve bu gücü koruyan motorlar makbul.

1 nisan da bir zam geldi. bu ay içinse fiyatlar değişmedi. benim verebileceğim fiyat konusunda mail atar yada telefon ederseniz daha net bilgi verebilrim. bulunabilirlik de çok önemli. yanlış hatırlamıyorsam HB Imp.AT dediğimiz araç zaten çok fazla olmayan ve çabuk tükenen bir araç. çok iddialı fiyatlar bulamayabilirsiniz...

isa.dogruyol@hotmail.com

teşekkür ederim cevabınız için,bu ay gittim yine 300-500 zam gelmiş mayıs ayı itibariyle...param hazır bekliyorum düşmesini..seat leondan bu araca kadar çıktım artık biraz daha çıkacak halim kalmadı leona yine dönmeyi bile düşünüyorum 34.000tl sunrooflu daha cazip geliyor aslında ama mazdayıda çok seviyorum...aslında imp a/t ve imp manuelde olabilir..uygun bir fiyat verebilirseniz hiç düşünmeden gelip alabilirim oradan.düşündüğüm renk mavi ikinci olarakta kırmızı.yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sedan al, hb nin bagajı lpg için pek müsait değil. Ben o yüzden sedan tercih ettim :)

simit depoyu stepneye yerleştirsem sorun olmaz sanırım..sanırım sizinde lpg'li,peki lpg hangi marka tercih ettiniz bir sıkıntı cıkardımı kaç kmdir lpg kullanıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size sormak istediğim bir soru var araç daha seri demişsiniz yalnız araba neden verilerde daha geride ve ben bu arabayı sürdüm hiçte seri gelmedi kilo hafiflemesine rağmen serilik artmadı mazda tasarruf yapmak için benzinde motoruda hantallaştırdı bence 1.6 105 bg olan bu motor değişmezse mazda almak bu sınıfta bence saçmalık olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

simit depoyu stepneye yerleştirsem sorun olmaz sanırım..sanırım sizinde lpg'li,peki lpg hangi marka tercih ettiniz bir sıkıntı cıkardımı kaç kmdir lpg kullanıyorsunuz..

hocam bizim araçlarda tam boy stepne yok. o cücük ince stepnelerden var, oraya kaç lt lpg tankı konur, konur mu bilmiyorum. Hadi koydun ,stepneyi nereye koyacaksın ?

ben henüz lpg taktırmadım. düşünme aşamasındayım. viealle ilgimi çekiyor ama çok pahalı. Seneye fiyatları makul seviyelere iner, uygulanan araç sayısı artar, o zaman bakacağım. şuan 33--35 kuruş yakıyor arabam  :kafa: ve açıkcası aracı zevkle kullanmıyorum.

Ali bey, motoru açılmamış bir m3 kullandıysanız size hantal gelmiş olabilir. hele de otomatik vitesse :) arabayı ilk aldığım zamanla şuan arasında baya fark oldu . yinede saçmalık olmasa da , motorun daha güçlü olmasını arzu ederdim. chip tuning ,açık hava filtresi ile bir miktar daha iyi olabilir. borcum bitsin bakıcam  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam bizim araçlarda tam boy stepne yok. o cücük ince stepnelerden var, oraya kaç lt lpg tankı konur, konur mu bilmiyorum. Hadi koydun ,stepneyi nereye koyacaksın ?

ben henüz lpg taktırmadım. düşünme aşamasındayım. viealle ilgimi çekiyor ama çok pahalı. Seneye fiyatları makul seviyelere iner, uygulanan araç sayısı artar, o zaman bakacağım. şuan 33--35 kuruş yakıyor arabam  :kafa: ve açıkcası aracı zevkle kullanmıyorum.

Ali bey, motoru açılmamış bir m3 kullandıysanız size hantal gelmiş olabilir. hele de otomatik vitesse :) arabayı ilk aldığım zamanla şuan arasında baya fark oldu . yinede saçmalık olmasa da , motorun daha güçlü olmasını arzu ederdim. chip tuning ,açık hava filtresi ile bir miktar daha iyi olabilir. borcum bitsin bakıcam  :fiuw:

yaklaşık 9 litreye falan geliyor iyide o motor o ağırlıkta ve otomatik şanzıman için bence makul bir rakam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu kadar temkinli kullanmasam makul litreyi görürdük :)) imzada yazıyor, doğru o rakam 8,6 lt :)  burada benzin daha pahalı.95 oktan 3,85 ,97 oktan 3,89 . (zam gelmediyse)

birde istanbulla burayı bir tutmamak lazım. istanbul trafiği çok fena . orada nasıl arabaya biniyorsunuz, neden biniyorsunuz onu da anlamış dğeilim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu kadar temkinli kullanmasam makul litreyi görürdük :)) imzada yazıyor, doğru o rakam 8,6 lt :)  burada benzin daha pahalı.95 oktan 3,85 ,97 oktan 3,89 . (zam gelmediyse)

birde istanbulla burayı bir tutmamak lazım. istanbul trafiği çok fena . orada nasıl arabaya biniyorsunuz, neden biniyorsunuz onu da anlamış dğeilim :)

Katılıyorum valla, İstanbul'da arabaya binmek bir eziyet, ama İstanbullular alışmışlar duruma. Allah kaza bela vermesin kimseye, hele hele mazda sahiplerine, hele de taze mazdacılara  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi alışmayla ilgisi yok aslında, arabalara bakıyorsun çoğu tek kişi. ya teyzeler gezmeye gidiyor, ya gençler hava atıyor, ya da hatunla geziyor. Zaten bu hatun kısmı ehliyet almaya başladıkan sonra trafik çöktü :) misal ayşe,fatma,huriye,düriye teyzlerin günü var. bir hafta onda bir hafta bunda. Hepsinin farklı semtlerde olduğunu ve bu teyzeler gibi 30bin teyze olduğunu hesap edelim. çok ufak bi rakam ama , öyle diyelim, bu bile ciddi bir trafik yapar :)

aslında ben istanbulda olsam, araba bile almam. çok mu lazım oldu kirala. onun dışında toplu taşım, taksi fazlasıyla iş görür. Mesela kadıköyde otursan, araca 44bin, yıllık vergi 1600, yılık yakıt 20bin km den 6600 diyelim, ayda 250 park yılda 3000, sonra aracın bakımı, ekstra masraflar felan .. araç ve bakım ,kaza vs hariç yılda ennn az 11.200 masrafı var :) günde 30tl eder . ufak bi hesap yapiim dedim böle işte :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1-ses yalıtımı bana göre çok iyi çoğu zaman trafik ışıklarında kalkmak için radyo-cd sesini kapatıp öyle kalkıyorum ki motor sesini daha rahat duyayım

2- hiç bir araç lpg ye göre dizayn edilmemiştir. zorlama çalışmalarla (bkz forumun lpg kısmında var yok subap ayarı yok kalibrasyon yok enjektör vs vs uzar gider benzin parası ile sıkıntınız var ise alın dizel veya araba almayın en iyisi)

3- istanbul özaydın bayi (tansu bey) selamımı söyleyin hatta isterseniz tlf numarasını vereyim bir de şansınızı ordan deneyin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...