Jump to content

Mazdanız Nerede Üretilmiş ?

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şase numarası hocam J ile başlayacak caponun J si

Kasko poliçesinden baktım j ile başlamıyor BGXXXXXXXXXXX çarpı olanlar sadece rakam şeklinde aynen böyle.

Ruhsatta dahamı farklı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde bildiğim kadarı ile şasi no bu kadar kısa olmaz baya uzun hem harf hem rakam karışık olarak olması gerekir.

Var bi enayilik yarın arabadan ruhsata bakarım en iyisi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Benimki de hiroshima nın hofu kazasında üretilmiş :D

Anlaşılan 2010'lar hep aynı yerden, benimki de hofu. Srkn geçerken bi de bizim fabrikayı fotoğraflasan  ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni ve eski mazda3 lerin tamamı Hofu'da üretilmiştir. Ben bizzat gidip gördüm, canavar bir fabrika. Dünyada imalat teknolojileri adına en iyi otomobil üretim fabrikası (montaj değil) olmuş yegane örnek bir fabrikadır kendisi...

Aynı banttan 16 farklı modelin tüm varyasyonlarıyla imal edilebilmesi gerçekten zor bir lojistik ve planlama gerektirir...

Bir de aşağıda mazda2, 3 ve 6 için şase numaraları kodlamaları var. daha sağlıklı ve kesin çözümlemeyi resimlerde açıklamalarda bulabilirsiniz...

post-1225-141695281483_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni ve eski mazda3 lerin tamamı Hofu'da üretilmiştir. Ben bizzat gidip gördüm, canavar bir fabrika. Dünyada imalat teknolojileri adına en iyi otomobil üretim fabrikası (montaj değil) olmuş yegane örnek bir fabrikadır kendisi...

Aynı banttan 16 farklı modelin tüm varyasyonlarıyla imal edilebilmesi gerçekten zor bir lojistik ve planlama gerektirir...

Özendim valla, ben de görmek isterim gerçek imalatın olduğu bir otomobil fabrikasını.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...