Jump to content

Mazda3 LPG - Antalya

sencer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar...sonunda geçen haftasonu mazda3'üme kavuştum..2006 model siyah 1.6 dynamic 71000 km.'de,24.500'e aldım..şimdi mesele tüp taktırmaya geldi..forumda baktığım kadarıyla herkesin kendine göre artıları eksileri var..benim tüp taktırma konusunda tereddütüm yok,kesin taktıracağım..onun için size hangi marka taktırayımdan ziyade, Antalya'da bildiğiniz iyi bir LPG servisi var mı onu sormak istiyorum..markası ha brc olmuş ha zavoli olmuş çok da önemli değil,usta iyi olsun montajı güzel yapsın yeter ki...şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• M.E.G

5

• Fotifoti

10

• isa dogruyol

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

iğğvvrençsin izmitli :)

şaka bir yana, ben de brc veya zavoli düşünüyordum.bayilerden fiyat aldım,brc için 1650/10 taksit dediler..zavoli için 1400/10 taksit..ancak forumlarda brc'nin biraz gürültülü çalıştığı yorumlarını okuyunca zavoli mi taksam diye düşünür oldum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iğğvvrençsin izmitli :)

şaka bir yana, ben de brc veya zavoli düşünüyordum.bayilerden fiyat aldım,brc için 1650/10 taksit dediler..zavoli için 1400/10 taksit..ancak forumlarda brc'nin biraz gürültülü çalıştığı yorumlarını okuyunca zavoli mi taksam diye düşünür oldum..

O sesli çalışmanın sebebi gerçek enjektörlere sahip olmasıdır. Diğerlerindeki enjektör görünümündeki selenoid valflerle bir tutulamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar...sonunda geçen haftasonu mazda3'üme kavuştum..2006 model siyah 1.6 dynamic 71000 km.'de,24.500'e aldım..şimdi mesele tüp taktırmaya geldi..forumda baktığım kadarıyla herkesin kendine göre artıları eksileri var..benim tüp taktırma konusunda tereddütüm yok,kesin taktıracağım..onun için size hangi marka taktırayımdan ziyade, Antalya'da bildiğiniz iyi bir LPG servisi var mı onu sormak istiyorum..markası ha brc olmuş ha zavoli olmuş çok da önemli değil,usta iyi olsun montajı güzel yapsın yeter ki...şimdiden teşekkürler

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Bende Mazda 3 Dinamic bakıyorum, fakat 25.500 den aşağı fiyata orjinal bir  araç bulamadım. Senin araç nasıl orjinal ve temiz mi? Hangi ilden aldınz? tekrar hayırlı olsun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg başlıgında ben yaklasık 50-60 kullanıcının yorumunu ekledim 1 ay önce mailleşmiştim...

arkadaslar bu maillerin hepsi bu 1-2 hafta içinde araştırılan güncel bilgilerdir...

LPG konusuna gelince

ben prinste karar kıldım.. çok araştırdım,servis ağı az.ama kit en kaliteli kit. Mazda forumundada yazdıklarımı okuyabilirsin. Almanya'da bu kite valve care dahil motor garantisi veriyorlar.valve care zaten japon otolar için üretilmiş bir ürün. ben ürünü taktırırken taktırdığım yerde onlar zararlı motora sudur budur dediler. ama ürünü sipariş edip taktıklarında birde incelediklerinde teknik olarak gerçekten çok iyi bir ürün olduğunu söylediler...

kite gelince...

motor ışığı 2 ayar sonunda birdahada yanmadı. 6 ayı geçmiştir yanmadı...

kitin parçalarıyla igili bir sorun yaşamadım.

ilk 1 ay ben sorun yaşadım... sorunu çözene kadar tabi... araç kendiliğinden bbenzine geçiyordu.hiçbirşekilde gaza geçmiyordu. kendiliğinden geçene kadar.sorun ise su hortumu çatlak çıktı...sıcak su çatlaktan dolayı yeterince ısınmıyordu. regülatörde gazı buharlaştırmıyordu araç benzine geçiyordu taki sıcakllığı yeterli olana kadar..hortum değiştirildi sorun ortadan kalktı...

nazar değmesin o gün bu gün hiçbir sorunum yok...

yakıt durumu ise...

şehir için kullanımda 31 LT gaz ile 250-280 km arası yol yapıyorum.

şehirdışında  31 LT ggaz ile 340+\- yol gidiyorum.

depo için bence en uygunu stepne yerine giren simit depo.. 43LT 'lik depo tam stepne lastik yerine uyuyor ve hiçbir şekilde bagajda küçülme olmuyor...tabi daha büyük depoda mevcut. uzun km gitmek istiyorum derseniz taktırabilirsiniz.

tanıdığım usta olarak hangi şehirdesiniz bilmiyoruum ama ben istanbulda TGS otogaza taktırdım.... Taktırırken tanıştım ve hala görüşürüz mailleşir telefonlaşırız. her türlü soruyuda sorarım lpg ile illgili....

bizim araçların manifoldu plastik tarzı maddeden olduğundan sökülmesine gerek yok... açılan deliklerdeki saçaklar eriyip gidiyor zaten.

valve care kısa dönemde bir verim alınacak bir ürün olmadığından birşey diyemiyorum... sonuçta çalışma şeklini anlatayım....

elektronik pompası var ve üstündede katkı maddesi.şişe şeklinde...

aracın zorlanma ve motorun durumuna göre elektronik olarak katkıyı emme manifoldundan süpaplara gönderiyor... motor çok zorlanıyorsa katkısını gönderiyor zorlanma yoksa katkıyı göndermiyor....

zaten bu ürünün bir başka modeli kopyası vs yok...

son olarak prins piyasadaki mevcut kitlerle fiyat olarak rekabet edebilmesin için khein enjektör dışında başka bir enjektörlede satışa başlamış...tabi fiyatı daha uygun...ben khein enjektörü tavsiye ederim...bi 500-600 tl fark ediyor tabi...

ve lpg ile 12000 kmyi geçtim. Allah'a şükür bir sorunum yok....

performans olarakta ben sürücü olarak farkedemiyorum... belki vardır belki yoktur. ben anlayamadım açıkçası...

ama herşeyden öncesi MONTAJ. çok önemli... montajınız iyi olunca lpg nin keyfine varıyorsunuz...

--------------------------------

merhaba,

ben lpgli olarak 55000km yaptım, bir sorunla karşılaşmadım, üstelik araca lpg takıldığında 85.000km'deydi. bu forumda çok tartışıldı, sorun yaşayan da oldu yaşamayan da. ben lpg'nin maliyetini 10.000km'de çıkardım, üstüne yaptığım km'ler cebime kar kaldı. ama masraf çıkarsa da biraz can yakar tabiki. bunu göze alarak sıfır araç alıp lpg taktırabilirsiniz.

marka olarak brc'den aşağı bir marka taktırmayın derim ben.

ayrıca şu an mazda3'lerin dizeli çıktı, lpg zarar verdi mi verecek mi diye kafa yoracağınıza, gidin sıfır km dizel alın 10 sene binin. mazda binilecek bir araçtır, şiddetle tavsiye ederim.

-------------------------------

Ben 2007 aralıkta taktırdım. 30000 km civarında LPG'li kullandım. Şimdilik hiç bir sorun yok. Taktıktan sonra da hiçbir sorun olmadı (motor arıza ışığı hiç yanmadı mesela). Ama ben prins taktırdım 2200 lira civarında ve Tunap koydurdum, subaplara ekstra yağlama yapıyor. Gerçi forumda bir çok kişi tarafından zararlı deniyor ama ben sorun yaşamadığım için hala kullanıyorum yağlama sistemini.

Tavsiyeler konusunda da zaten her yerde söyleniyor. Marka olarak değil de usta olarak iyi bir yere yaptırın bence ve mazda3'ü iyi bilen biri olsun. Benim yaptırdığım usta benden önce sadece 1 mazda3'e takmıştı ama iyi bir ustaydı, onun için sorun yaşamadım.

İyi günler..

Merhabalar,

Arabanız hayırlı olsun şimdiden.

Benim önerim manuel de olabilir diyorsanız dizel almanız.

Sürüş zevkiniz çok daha yüksek olur, hızınıza göre yakıt masrafı az olur.

Benzinli motor 4 kişi + dolu bagajla özellikle yokuş yukarı can sıkıcıdır.

LPG ile ilgili epey bilgi forumda var. Araştırmanızı öneririm. Naçizane fikrim mümkünse dizel alın.

Burada benim açtığım konu mevcut:

http://www.m3fc.com/tr/1/forum.html

Selamlar

----------------------------

merhaba

hem kardeşimde hem bende mazda 3 at var şu ana akaar hiç bir problem yaşamadık aksine çok memnununuz iti taktırmışız tavisye ederim. ben brc taktırdım çok memnunum.ben 20 bin dir kullanıyorum. kardeşimde 15 bin dir.

brc nin en son sistemini taktırdım. yetkili bayide taktırdığınızda son sitemini takarlar zaten.

-------------------

ben 60.000km kadar kullandıktan sonra motor da titremeler artmıştı. 5000km kadar titremelerle gezdim. rölantide motor titriyordu. subaplar degisti. yaklasık 1200 TL masrafı oldu 60.000 km de

suan aracım 110.000 km de hala lpg kullanıyorum. tekrar aynı olayı yasayacagım ama benzinlide kullanamıyorum aracı. tekrar yapılacak motor bir süre sonra. bence bunlarla ugrasmayın. dizel mazda3 de var biliyorsunuz biraz pahalı ama. ayrıca uzun yollarda, hızlanma bakımından 1.6 AT cok yorucu ve performans vasat derecede. arac yukluyse gidemiyorsunuz gonlunuzce.

---------------------

merhaba öncelikle...

evet bende lpg taktırdım memnunum ancak lpg den dolayı evet sübap erimesi oldu...1100-1200 tl bir masrafla ilk günkü gibi oldu arabam... 42000 km de yaptı bunuda... yani 42000 km sorunsuz kullandım ben. daha uzun kullanan var ancak daha kısa sürede sübaplarıda eriten var...yani kullanımla alakalı bi durum. ve tabiki aldığınız gazla. Ben taktır derim eğer ekonomik durumunuz benzine elvermezse...:) araca çok düşkün olursanız üzülebilirsiniz ancak. bende lovato var. fakat BRC, landirenzo gibi markalar daha cok tercih ediliyor artık. ankaradaki opan mazda bayi, kendileri bizzat landirenzo marka lpg takıyorlar araclara. tabiki aracı az kullanıyorsanız benzinli mazda 3 almanız olumlu olabilir. ben senede 30.000 km yaptıgım ıcın kendım uzerınden dusundum.sorunuz olursa cevaplayabilirim...iiy geceler...

Merhaba. sübap erimesi gibi bir problem yaşamadım. 22000 de taktırdım şu anda 69000 de arabam. bazen ayar yaptırmak gerekebiliyor. benzinde kaç litre yakıyor ise lpg de %25 fazlasını yakıyor. yani benzinle 8 litre ise lpg de 10 litre. Ben memnunum Allaha şükür büyük bir problem olmadı şu ana kadar. brc sequent24 my07 modeli. mavidenizlerde taktırmıştım ankarada. taktırırken kabloları kesmeden ve motoru delmeden takabiliyorlar artık aklınızda bulunsun. ben taktırırken bu imkan yoktu

---------------------------

Hayırlı olsun isa kardeş.Aracıma 16000. km de tüp taktırdım.66000 km. de sübaplar yandı. Yanma işi gerçek.800 milyona tamir ettirdim.Yine kardayım karar senin.Ben gene tüple binmeye devam edicem.50000 km sonra subap lar yanarsa tekrar yaptırırım artık.Bide şu var lpg li kullanıp hala aracında sorun çıkmayanlarda var.Sen iyice düşün taşın.

------------------

Benim arabam 2005 hb at 2 sene oldu taktıralı hıc bır sorn yasamadım 90.000 de takıldı 140,000 oldu suanda brc taktırdım ben her zaman opetten alırım gazımı hiç bir sorun yaşamadım servislerini aksatmadan yaptırırsan duzgun bakarsan hıc bır sorun yasamazsın ama sen 0 alıp lpg taktırma bence 0 alıcaksan garantısının bıtmesını bekle nolur nolmaz.

-------------------

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlarda bu ay başında sahibinden.com'da lpgli mazda 3 kullanıcılarının yorumları....

cekememezlik vede kötüleme konusunda oldukca başarılı millettiz herkezin dili ayrı konuşuyor ben takdırdım gayette memnunum hic bir prglemlede karşılaşmadım banada aynı şeyi sölemişlerdi ama 10,000 klmtrde 1200 cebimde kalındca benzine göre 250 liralık sübaptanmı korkucam dedim takdırdım vede gayet süper calışıyor arac hic bir prglemlede yapmadı milletin azına inanma,teşekkürler

---------------------

HİÇ SORUN OLMUYOR KALİTELİ BİR LPG TAKDIRIRSANIZ BENİM ARABADA LANDİRENZO MARKAVAR ÇOK İYİ HEMDE TASARRUFLU

---------------

şimdi öncelikle biz 96 dan beri mazda kullanıyoruz ve hep tüplü şekilde ama mazda 3 ü yeni aldım para sıkıntısından dolayı satıyorum. 1 ay oldu taktıralı 96-2010 kadar mazda 323 kullandık ve 400,000 e getirdik gazlı bir şekilde benim babam motor tamircisi ayrıca hiç bir sıkıntı görmedik ve memnunduk m 3 dende memnun oluruz diye taktırdık ama nasıl olur bilmiyoruz ama zannetmiyorum bişey olacağını mazdanın motoru çok sağlam hararet gibi şeyler motoru normalde bitirir biz çok hararet yaptırdık 400000 de ufak tefek yağ kaçaklarınan başka hiç bişi yoktu

--------------

ben taktıralı tam 6 ay oldu şuana kadar hiç bir şekilde tamir yüzü görmedi ben memnunum allah için bende sıkıntı yok tavsiye ederim slm

--------------

selamlar, ben aracıma lpg taktıralı yaklaşık 7 ay oldu ve son derece memnunum. taktırmadan önce yaklaşık 250-300 tl yakıyordu.şu anda 140-170 tl arasına inmiş durumda ; 75-tl lık bir yakıtla 500 km. teknik olarak detayı bilemem ama tasarruf ettiğim kesin. ayrıca performanstada bir kayıp sözkonusu değil...

--------------

lpg de sorun yok. motoru da bakıma götürüyoruz problemle karşılaşmadık. servisle de konuştuk dediklerine göre mazda motoru lpg ye en iyi uyum sağlayanlardanmış

---------------

lpg taktıralı 30 bin km oldu henüz bi problem yok

----------------

selmlar teşekkür ediyorum bende ve hala oğlunda da mazda 3 dinamik ve spor dinamik olarak iki araç var ben 1 senedir kullanıyorum hala oğluda 2 senedir kullanıyor ve ben araştırarak taktırdım bir sıkıntı yaşamadım yakıt ise doğru benzinli olanı çok yakıyor fakat LPG deise diyebilirimki yarısı kadar malum gazların fiyatları artı ama yinede 180 kuruş yakıyor ben memnunum fakat ihtiyacım olduğundan satmaktayım hayırlı günler

-------------

2 yıldır kullanıyorum bır problem yasamadım gayet ıyı kullanıyorum tartarını tavsıye edıyorum

--------------

vallahi ben taktırdım hiçbi sorun yok.zaten öyle olsa kendi servisi de lpg taktırmaya karşı çıkardı

---------------------

sorun yaşanmadı aynı zamanda mazda bayisiyim adanada mıçı otomotiv sorunsuz binebilirsin yanlız bakımlarını sekitmeden selamlar

----------------

aracın sahibi citroen servis müdürü. uzun yıllar mazdanında servis müdürlüğünü yaptı.söylediklerininzin doğruluk payı var ancak mazda 3 gibi bir araca keyifle binemedikten sonra sibobunu pistonunu düşünmenin çok espirisi yok diye düşünerek kendisi lpg taktırdı. şu andada herhangi bir sorun yok aracta yada motorda.düşündüğünüz kadar kötü değil yani.ancak size tavsiyem lpg taktıracağınız frmaya dikkat edin.en az 100.000 km sorun cıkarıcağını düşünmüyorum. iyi günler dilerim.

----------------

Benimki PRİNS şuanki fiyatı 2.500 tl civarı..ama BRC de olabilir..Bu tercih meselesi ben de aracı alalı 1 sene civarı oldu..benimki Tiptronik şehir içi 13 lt.(260 kr) şehirlerarası 11 lt. yakıyor.. yani 100 km benzinde 10 lt yakıyorsa ..lpg de 12 lt. gaz yakar..Motora zarar derken şu an bir problem yok..fakat ilerde ne olabilir bilmiyorum..çekişi performansı gayet iyi..PRİNS MARKA KİT taktırmanı öneririm..ya da BRC.. kesinlikle yerli taktırma..

Yardımcı olmuşumdur..Sanırım..

-----------

45 bin km lpg de kullandım hiçbir sıkıntısı olmadı tamamen hurafe..

----------------

elâmlar shadow99tr, 5 kasım 2009'dan bu yana BRC marka lpg takılı, km'de 230 krş yakıyor ben 4 ayda 10.000 km yaptım en ufak bir sorun çıkmadı, temenniniz için teşekkür ederim, hayırlı günler diliyorum

------------------

teşekkürler.lpg olarak ben atiker taktırdım şimdilik bır sıkıntı yok ortalama 20 000 km yol yaptım sorunsuz çalışıyor.

------------

hayır ben kesinlikle bi sorun yasamadım tüp markası cok önemli ben italyan marka levato taktırdım cok memnunum sehir ici 210 220 arası sehır dısı 170 180 tl yakıyor kmde bence gayet iyi ama serilikte cok az azalma var tabiki gidişi cok guzel 210 yaptım otobanda tüpte hayırlı günler

-------------

kardeşim biz taktırdıktan sonra 5000 km felan yapmışızdır şu an bi problem yok. O dediklerini ben de çok araştırdım okudum. Ama net bi cevap alamadım. Bazı servisler araç geliyo 40bin km tüpte kullanmış motor bitmiş diyor. Bazısı 100bin km yapmmış tüpte motor tertemiz diyor. Yani anlayacağın kesin bi cevap yok. Ama bence iyi bir LPG markası ve Sağlıklı gaz ile problem olmaz galiba. Çoğu brc diyor ama ben ekonomik diye Atiker taktırdım. Çekişte bir problem yok. yakıtta şehir içi/dışı karışık son ölçüm 220-230 krş yaktı. lastik ve jant ölçülerim büyük. 17 jant / 235 lastikle yaktığım bu

---------------

arkadasım bende taktırırken cok arastırdım ve hic sorun yasanmadıgını ögrendim ve taktırma kararı verdim ve cok memnunun yakıt tüketimide iyi perfonmasda cok iyi hic bir sıkıntı cekmiyorum.lpg en iyi japon arabalarına gittiginide unutmayın.20000 km de 2000km de taktım ve su ana kada rhic bir sıkıntı cekmedim arkadasımda vardı 60000 km deydi hic bir sıkıntı cekmemisti brc vardı bende ondan dolayı brc taktım.

----------------

Benim ise aldıgımda düşündüğüm 3 marka var...

biri vialle ama taktıran birini görmem lazım,2.Brc my07 sequent24 plug ---3.Prins yaglama ünitesi ile birlikte ...

Vialle çok pahalı taktırmam gibi..

Kesinlikle taktıracagım ama..ben 50bin km'yi 4,5- 5 sene gibi bir zamanda doldururum zaten çok uzun bir zaman..Çoktan kar etmiş olurum birde cokta önemli değil 3-5 parça değiştirir 1000-1200tl para verir yoluma devam ederim bir forumda şunu okumuştum çok hoşuma gitmişti...Arabanıza kutsal hint ineği muamelesi yapmayın...:)Aracımı her ne kadar çok sevsemde,kullanırken çok dikkat etsemde takılmam böyle şeylere ..50-60bin km ulaşana kadar ölene kadar kim öle kim kala..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta yaklaşık 25 bin km oldu, hafiften bi titreme başladı.Benden başka birde babam farkedebildi çok az bir titreme var. Servis motorun çalışması, titreşimi normal bir sorun yok dese de takozlara falan baktırdım herhangi bir problem yok. Demek ki LPG subapları yavaş yavaş eritiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta yaklaşık 25 bin km oldu, hafiften bi titreme başladı.Benden başka birde babam farkedebildi çok az bir titreme var. Servis motorun çalışması, titreşimi normal bir sorun yok dese de takozlara falan baktırdım herhangi bir problem yok. Demek ki LPG subapları yavaş yavaş eritiyor.

Lpg kitinin markası ne acaba?suan 55bine ulaşmış 2kişiye ulaşabildim ve hala sorun yok..Fakat 42-50bin aralıgında subap eriten 4 kişi biliyorum..Net birşey söylemek çok zor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG markası Tartarini.Fakat LPG markasından kaynaklandığını sanmıyorum.Biraz yüksek devirde kullanıyorum.Motorun yüksek devirdeki (6000 ve sonrası) tiz sesini duymak ayrı bi haz veriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG markası Tartarini.Fakat LPG markasından kaynaklandığını sanmıyorum.Biraz yüksek devirde kullanıyorum.Motorun yüksek devirdeki (6000 ve sonrası) tiz sesini duymak ayrı bi haz veriyor :)

O zaman fazla bile dayanmış..:) lpg olmasaydıda bence olurdu bunlar  :D tsideki o turbo sesine bayılıyorum ama o sesi duyacam diye arkadaş turbo patlattı hemde garanti bittikten 9gün  sonra 3bin tl masraf:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman fazla bile dayanmış..:) lpg olmasaydıda bence olurdu bunlar  :D tsideki o turbo sesine bayılıyorum ama o sesi duyacam diye arkadaş turbo patlattı hemde garanti bittikten 9gün  sonra 3bin tl masraf:)

normal motorda problem olmaz zannımca turbo biraz naziktir çok yüksek devirleri sevmez :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüpü ekonomi için taktırdın değil mi  :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende tüp olunca basıyorum :D yazık valla, benzine dünya para veriyoruz. dünya ise bizim 3te 1 fiyatımızı veriyor.

kaç 3te 1'i....venezüellada benzinin deposu 1 tlye doluyor..adamlar parayı verirken bakmıyorlarmış bile..Motorin ise hiç satılmıyormuş...LPG şart başka birşey bilmiyorum..4-5sene sonra erirse sübaplar değiştiririm yolda devam ederim olur biter..Benzin parası düşünemem valla  :)

http://www.kure.tv/User/VideoWatch.aspx?ID=52932

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüpü ekonomi için taktırdın değil mi  :D :D

Aynı kullanım tarzında ekonomi yapmak için :D Benzinde de yüksek devirlerde kullanıyordum.Baktım ki zamlardan sonra maaşın hepsi benzine gidiyor dedim bari tüp taktırayım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün prins bayilerini aradım, antep ve kaseri hiç montaj yapmamış. ankara da bir yeri aradım 2 tane takmış ama "abi takma sübaplar karbon fiber, 30bin de yakarsın " dedi. gelde çık işin içinden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün prins bayilerini aradım, antep ve kaseri hiç montaj yapmamış. ankara da bir yeri aradım 2 tane takmış ama "abi takma sübaplar karbon fiber, 30bin de yakarsın " dedi. gelde çık işin içinden

Nereye kadar böyle benzin parası düşüneceğiz ki,Bizde de bir ilginclik var arabaya verilen paraya acımıyoruz pompacıya verilen paraya acıyoruz..Ya kafadan komple sileceğiz benzinle yola devam diyeceğiz (kmde 400kuruş) .Banane ya altı üstü araba bozulsada veririm 1000tl yaptırırım 4 sene sonra bir defa tamam takarım lpgmi yoluma devam ederim. (kmde 230kuruş)..

Ustalardan ziyade kullananların dediklerine bakmak lazım..45bine kadar kimsenin problemi çıkmamış..Durum bu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...