Jump to content

Carbon Folyo Kaplama...

SalihÇakmakçı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Siyah araba binmenin kötü yanlarından biri de malum kaportadaki taş izleri ve çizikler. Ben de biraz titizim bu konuda. Kaportaya baktıkça o küçük lekeler beni arabadan soğutuyor. Neredeyse götürüp vereceğim ustaya boya diye ama biliyorumki 2 ay sonra yine aynı olacak.

Geçenlerde TV'de gösteriyorlardı. Aracı tamamen kaplıyorlarmış. Hem de istediğin renkten. Konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.  İşte bu da örnek bir uygulama:

http://www.autoclub.com.tr/actForum/default.aspx?g=posts&t=78050

Tabi ben bu renk düşünmüyorum ama işçilik mükemmel duruyor. Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verdiğiniz linkteki araç Türkiyede kaplamamış heralde,burada o kadar çabuk ve kaliteli kaplayabilecek biriside yoktur heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çabukluk önemli değil de işçilik tabiki de iyi olmalı. Orası burası kabaracaksa hiç anlamı yok. Ben bu aralar bu işe takmış durumdayım. Yazın memlekete gidince bir araştırayım bakalım. En azından kaputu kaplattırırım, taş izlerinden kurtulurum. Renk de siyah olunca pek belli olmaz herhal...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kaput kaplaması yaptırmışdı.yaklaşık 45 dakika sürdü.Yaklaşık 2 sene kullandım.Sonra muayne yaptırmaya giderken söktüm.Kaput tertemiz ilk günkü gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yauw bende düşünüyorum ön kaputa panjur ve far kapaklarına, hem estetik hem boya koruma işlevli bişey, diger lastikli derilerden takınca solma yapıyor çürütüyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende bi ara yaptırmayı düşünüyorum sanırım ramazandan sonra ama ne olur bilmem birde diyelim siyah renk araca beyaz kaplattın ruhsatı nasıl yapıyoruz?bunun fiyatı ne kadar acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkdaslar benim Folyo hakkinda baya bir iyi deneyimim var eger arbanin rengin degistirmek istemiyorsan transparent kaplat derim ben yurt disindan geldim ve Taxilerim vardi hepsinide folyo kaplattim satarkende folyoyu cikarttim arabalarin boyalari sanki daha yeni fabrikadan cikmis gibiydi yalniz dikkat etmen bir unsur var folyo kalitesi cesitli kaliteler var eger kalitesiz folyo kullanirlar ise cikarttiktan sonra yapiskanlari temizlemek baya bir problem folyo arabanin kaportasin acyip koruyor eger bir de iyi bir usta yapti ise hic bir hava kabarcilari olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bende bi ara yaptırmayı düşünüyorum sanırım ramazandan sonra ama ne olur bilmem birde diyelim siyah renk araca beyaz kaplattın ruhsatı nasıl yapıyoruz?bunun fiyatı ne kadar acaba?

ruhsat işi 160 tl civarı sanırsam,beyaz alaydın ya arabayı ... :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hele şu Siirt sıcaklarında beyaz almadığıma pişman oldum. Güneşte öyle bir ısınıyor ki soğutana kadar gideceğim yere varmış oluyorum. Bu arada polen filtresi de uzun zamandır değişmemiş. Şimdi burada değiştirebilecek usta da yok. Temmuza kadar idare edicez artık. Bir sonraki arabam beyaz olacak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaptırmaya düşünenlere bir yer önerebilirim.İsmi şuan aklımda değil.İsterseniz bulurum.Kullandıkları malzeme Alman malı.Eğitimlerinide Almanyada aldılar.İşcilikleri iyi.Daha önce dediğim gibi ben yaptırmışdım.2 sene sonra hiç bir iz bırakmadan kendim çıkardım.O zamanlar kaput komple 250 Tl tuttu.Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim okuldan bir çocuğun Nissan 350z'i kaplı böyle, komple mat siyah.. gayette güzel yapmışlar işçiliğini ama araba da başka görsel modifiye olmayınca tam içime sinmedi aracın görüntüsü..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hakan insanı RX-8'i Maslak Protac'ta mat siyah yapmıştı. Benim bildiklerimin içinde en iyisidir diyebilirim. Ömür boyu da garantili yapıyorlar ama 1,5 civarı tutar en az.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ruhsat işi 160 tl civarı sanırsam,beyaz alaydın ya arabayı ... :D :D

yok ben örnek verdim beyaz yapmıycam aklımda bir renk var ama onu buraya yazarsam sen dalga geçersin :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yok ben örnek verdim beyaz yapmıycam aklımda bir renk var ama onu buraya yazarsam sen dalga geçersin :)

araba konusunda hassasımdır dalga geçmem :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kız kardeşim düğünü için özel bi renk istedi onu yapıcam mutlu olsun diye ;) pembe  :2funny:

kesinlikle resim isterim o haliyle , düğün sonrası ne yapacan gezecenmi pembe renkle eğer gezeceksen adını değiştir guzunun pembe panter yap :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece düğün için yapacaksan ruhsata işletmene gerek yok bence. O gün şansına polisin gelin arabasını çevireceği tutarsa aracı bağlar ama 1 haftalık bir izin kağıdı verir. 1 hafta içinde folyoları söküp muayene istasyonuna giderek renk tespiti yaptırırsın, sonra emniyetten bağlama kararını iptal ettirirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha kolay bir çözümü var aslında. Kaplama için bir fatura alırsın. O faturayla bir ay içinde işletme hakkın olur. Yani fatura tarihinden itibaren 1 ay pembe pembe gezebilirsin... Polis 1 ay bişey demez elinde faturası olursa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu işin merkezi maslak oto sanayi

ismini hatırlayamadım ama geçen 3 hafta önce ki oto dergisinde ismi ve tlf vardı

araştırayım bulur bulmaz ileteceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...