Jump to content

Mazda RX-8 motoru hakkında

Guest BERKE09
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar mazda r8x r3 almayı düşünüyorum ama motoru hakkında bazı sorunlar takıldı kafama bu wankel motoru 2 sene kullanan yada 40.000 km cıvarı kullanan varsa kullandıktan sonra motorda bi sorun olup olmadığı konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

daha keyifli ve daha gösterişli bir araba daha bulamazsın, hem güçlü, hemde yağ yakmayan bir araç varsa, wankel için atıp tutanlar söylesinde onu alalım, daha öncede vti ım vardı o da gaza asılınca yağ tüketiyordu buda tüketiyor, hiçbir farkı yok, rx9 çıksa onu alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Berke, eğer problemli olsaydı aracın motoruna 100.000 km garanti verilmezdi.

Yağ konusunu okursan ve sadece Mazda tarafından onaylanmış Dexelia yı kullanır, motoru yağsız bırakmazsan güle güle binersin diye düşünüyorum.

Yağ konusu biraz uzun ama okumakta fayda var ;)

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,13854.0.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mühendis arkadaşla test sürüşünden sonra motoru inceledik. Veriler üzerinde analiz çalışması yaptı. İnternetten motorun çalışma prensibini ve tüketimini inceledik.

Dediği tüketim verim eşleştirmesi çok düşük. Yani"Yaktığı ile yolda kaçtığı" arasında bayağı fark var.

Sürdüm kullandım mükemmel bir zevk mükemmel bir tasarım var. Ama motorundaki kendine has sekmanlarından kaçırdığı güç; 1.3 motorun beygir ve torkuna göre yakıtı beni pek memnun etmedi ne yalan söyleyim. Bu yakıt tüketimlerine çok daha fazla beygir ve tork alınabilir. Ya da bu güce göre daha az yakıt sarfiyatı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar mazda r8x r3 almayı düşünüyorum ama motoru hakkında bazı sorunlar takıldı kafama bu wankel motoru 2 sene kullanan yada 40.000 km cıvarı kullanan varsa kullandıktan sonra motorda bi sorun olup olmadığı konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

kardeş yağ tüketmesi için deli gibi agresif veya devirli kullanman lazım... ben ne yalan söyliyim yavaş ve sakin kullanıyorum 1000 km civarında kontrol ediyorum. eksiltme 250 ml civarında oluyor. onu da koymasan bi şey olur mu bilmiyorum ama her ihtimale karşı koyuyorum. arabayı eşşek yerine koyup binenler ve bakım yapmdan zorlayan kişiler için geçerlidir motoru bitirmek. bu nedenle kim ne derse desin bakımını yap, güle güle bin. yakıt meselesine gelince, 6500-9500 arası indirmeden gezersen ciddi yakıyor araç... ama benim golf vardı önce o da 4000-6000 arası gezince yakıyordu... yani kullanımına bağlı araç . bak ben şu an ankara'da denedim 150 tl benzin sakin kullanımla 300 km civarı gitti. en az 280 en fazla 310 km. dir yani. ben kullanan kişiyim ve sana söylüyorum. diğer kullananlara da sor net cevap al.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest umut onurcan

Ben 2006 model rx8 kullanıyorum aracım şuan 53000km de ve bu pazartesi günü motor siparişi vericem.Motorun ömrü tamamen sizin aracı kullanışınızla alakalı. Aracın bakımını hatasız yaptırırsanız, sürekli 7000  8000 devirde kullanmazsanız.100.000 km yi rahatlıkla çıkartabilir. (Zaten aracın keyfini aldıktan sonra 2.motoru seve  seve alırsınız benim gibi)    :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2006 model rx8 kullanıyorum aracım şuan 53000km de ve bu pazartesi günü motor siparişi vericem.Motorun ömrü tamamen sizin aracı kullanışınızla alakalı. Aracın bakımını hatasız yaptırırsanız, sürekli 7000  8000 devirde kullanmazsanız.100.000 km yi rahatlıkla çıkartabilir. (Zaten aracın keyfini aldıktan sonra 2.motoru seve  seve alırsınız benim gibi)    :)

yanlışmı duydum 53000.de yeni motor.walla merak ettim detaylı anlatırmısın  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest umut onurcan

Detaylı anlatıyım  :) Aracım 1 ay falan önce çalışma sıkıntısı çekiodu,motoru çok sıkıştırıp stop ettıkten sonra zor çalışıodu .Ve bi gün hiç çalışmaz oldu.Sıkıntının bobinlerden oldugunu dusundum ve değiştirdim .Bi süre sıkıntı cıkmadı.Aslında hep düşünüodum motor bitti bunun die ama aklıma getirmekte istemiodum moralim bozuluodu işin açığı :) Geçen hafta uzun yola çıktım araçla 200 km sonra radyatör patladı  ,motorda nasibini aldı böylelikle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun diğer konuyu şimdi gördüm.(rx8 motoru çalışmıyor).var bi uğursuzluk.umarım en kısa zamanda işlerin yoluna gire ve birdaha yaşamazsın bunları. :)  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Mühendis arkadaşla test sürüşünden sonra motoru inceledik. Veriler üzerinde analiz çalışması yaptı. İnternetten motorun çalışma prensibini ve tüketimini inceledik.

Dediği tüketim verim eşleştirmesi çok düşük. Yani"Yaktığı ile yolda kaçtığı" arasında bayağı fark var.

Sürdüm kullandım mükemmel bir zevk mükemmel bir tasarım var. Ama motorundaki kendine has sekmanlarından kaçırdığı güç; 1.3 motorun beygir ve torkuna göre yakıtı beni pek memnun etmedi ne yalan söyleyim. Bu yakıt tüketimlerine çok daha fazla beygir ve tork alınabilir. Ya da bu güce göre daha az yakıt sarfiyatı.

peki bu güçte aynı fiyata yada tersi bu fiyatlara daha güçlü ve az yakan vergiside düşük ne tavsiye dersin bide görüntüsü ile buna yakın ilgi çeksin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnceleyen arkadaş çok detaylı incelememiş anlaşılan. O motor wankel 1.3, otto tipi motora vurduğun zaman 2.6 ya denk geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bence hiç çarpmaya toplamaya filan gerek yok.

aynı esaslarla daha az yakan ve daha hızlı giden bir araç yapsınlar görelim.

1. motor 1,3 olcak,

2. güç 231 bg olcak,

3. 1400 kg. olcak,

4. 9 bin-10 bin devir gösterge olcak....

5. hadi yapsınlar görelim.

öle oturduğu yerden hazır malzemeye kusur bulmak kolay...

yap daha iyisini ondan sonra bul kusurlarını, elini öpeyim senin. . .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürdüm kullandım mükemmel bir zevk mükemmel bir tasarım var. Ama motorundaki kendine has sekmanlarından kaçırdığı güç

bi de kaçırmasa ne olurdu düşünmek bile istemiyorum... kaçırmış hali bu ise off...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

m 3'ü bilmem ama 350 z ile her alanda kıyaslanan bi araba hem çok daha ucuz daha gösterişli daha fazla ithal edildi daha daha daha..... rx8 i çamurlamayalım lütfen,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...