Jump to content

Meymenetsizin Motor ve Ön Takım Bakımı

323-Black
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün 1 hafta aradan sonra aracımı ustamdan teslim aldım.Komple motor indirildi ve bütün contalar değiştirildi.Yağ sızıntısı kalmadı.Motor en ince ayrıntısına kadar elden geçti ve temizlendi.Ateşleme sistemi komple yenilendi.Filltreler komple yenilendi.Trigel kayışı yağ içinde olduğundan komple set olarak değiştirildi.Ön takım da aynı şekilde bütün kontrolleri yapıldı ve bir kaç parça değişti.Ön takımdan şu anda en ufak bir ses dahi gelmiyor.Motor elden geçtikten sonraki performansı ise muhteşemdi bu akşam  :egy:  :egy: Bu arada motor ve ön takım arasına 1200 tl sıkışmış  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hadi hayırlı olsun bu arada yakıt durumu nasıl aracınızda merak ediyorum ?

önceki gün depoyu fulleyip km yi sıfırlamıştım.bu akşam tekrar depoyu fullleyip ölçüm yaptım.127 kmde,38 lira yakıt yakmışım.Yani 30 krş. biraz ekonomik kullansam dahada aşağıya düşer heralde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu kadar bakım yaptıktan sonra keyfini çıkarmak için 2500rpm den aşşagıya dşmüyosunuzdur heralde :) :) :)

practicalarda hayat 3500 devirden sonra başlar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu akşam tekrar depoyu fulledim tam 50.01 tl tuttu.toplamda 154 km yapmıştım.kmde 32 kuruş filan yaktı bu sefer.ama ekonomik kullanmak için zorlamıyorum kendimi hiç.bu arada 13.70 lt. benzin aldım,100 km de kaç litre yakmış oluyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklasık 8.6 lt yakmış  buda practica için gayet normal bir tüketim fazla yüklenilmez isede 8 lt civarı yakar uzun yoldada yakacağı değer 6.5 ila 7 litre arası değişir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklasık 8.6 lt yakmış  buda practica için gayet normal bir tüketim fazla yüklenilmez isede 8 lt civarı yakar uzun yoldada yakacağı değer 6.5 ila 7 litre arası değişir..

yakıtından bende memnunum aslında,2 gram az yakacam diye keyfimden olamam  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...