Jump to content

Çocuk koltuğu mecburiyeti

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 haziran geldi. 36 kgdan az, 130 cm den kısa olan çocuklar için çocuk koltuğu mecburiyeti başladı.

şimdi ufaklığı yarın sabah kreşe koltukta mı götüreceğim.Üstelik trafik müd. önünden geçmek durumundayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öyle görünüyor, o kadar ufaksa güvenliği için koltukla götürmeniz lazım , sadece kural olduğu için değil. standart emniyt kemerleri ufak çocuklar için bir güvenlik tedbiri değil malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ben koltuk alıp trafik polisiyle uğraşma ihtimalinden kurtuldum.Ama buradaki esas konu polisler kontrol noktalarında ellerinde metre ve tartı ile mi bekleyecek  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim problemim daha büyük :D Büyük oğlan ( ki 5.5 yaşında sayılır) koltuktan kurtuldu diyerek kardeşine devretmişti . Kilosu zaten çok az zayıflığından dolayı, boyu da o kadar uzamadı, bir koltuk daha mı alacağuz ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koltuk altında, polis de sensin işte :D

Şaka bir yana çocukların güvenliği için alayım diyorum ama benim kız 10 yaşında 140 cm boyunda ve 40 kg'a yakın,koltukta astronot gibi durur valla. :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şaka maka çocukların güvenliği için gerçekten önemli bir uygulama olmakla beraber araçta birden fazla çocuk olması durumunda baya baya bir zorluk olacak.

Ya da bundan sonra herkes minibüs alıp kullanmaya başlar :) Bizim ailede tek ufaklık benim çocuk ama başka bir çocuk daha taşınmak zorunda kalınırsa ne olacak?Arabada ikinci çocuk koltuğu yok deyip 2 tur mu atacağız :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...