Jump to content

LPG Ama Nerede Taktırmalı?

manovar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2007 3 sedan aracımı alalı on gün oldu.Araç tüpteyken rölantide hep stop ediyordu ve arıza lambası yanıyordu.Neyse bursa nira mühendisliğe(Brc güney marmara ve bursa bayi) gittim.Bilgisayara bağladılar değerlerin çok düşük olduğunu söylediler.Gerekli ayarları yaptıktan ve arıza lambasını sildikten sonra usta arabayla bi tur atıp her şeyin normale döndüğünü söyledi.

Hangi yakıtı kullanalım sorusuna:güvendiğin ve bildiğin yerden al,dedi.

Hayır dedim marka olarak:o zaman,opeti(Aygaz) tevsiye edebilirim;çünkü opet(aygaz) sürekli merkezden online olarak kontrol ediliyor,depolarına başka gaz koyamazlar,dedi.

(Bu arada serviste PO'nun reklamını yapan afişler olamasına rağmen opeti tavsiye etti.)

Arkadaşlar ilk defa gidiyorum;ama adamlar bana samimi geldi.Bursa tofaştan emekli olan üç arkadaş açmış bu servisi.

Belki bursa ve bursaya yakın olan arkadaşların işine yarar diye paylaşmak istedim.

NOT:Amaç reklam değildir.Yararlı olabileceğini düşündüm.servisle ve gazla sadece arabam ihtiyaç duyduğunda ilişkim olur,o da inşallah olmaz.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca subap konusunda şimdiye kadar bir sıkıntıya rastlamadıklarını ve bu sıkıntının en çok insignia ve qashqai'lerde görüldüğünü söyledi bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar Mavi Ay a ben ayar yaptirmaya gittim, gidip konusabilirsiniz eger Romano taktiracaksaniz . Bir de bir arkadasim 2A Bostanci da yaptirdi montajini gecenlerde memnundu ama bu ikisi icin de Mazda konusunda tecrubelimi bilemeyecegim

Romano marka kit önceki aracımda vardı 2008 nisanında takdırdım 2011 kasım ayında aracımı sattım bu süre içerisinde lpgciye hiç uğramadım( romanolarda gaz filitresi yok) en büyük artısı enjektörleri piyasadaki en hızlı ve sesiz çalışan olması.tavsiye ederim

stilock/Mazda3 impressive A/T

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bilecik'ten aracı teslim aldığımda full depo Adana'ya yola çıktım Ankara'da  tekrar fulledim (4,28 TL litre fiyatı) 94 Tl'lik yakıt aldı.Adana'ya ulaştığımda tekrar fulledim 142 TL'lik yakıt aldı toplam 236 TL'lik yakıt ile 801 km yol kat ettim. Genelde 100-120 arası geldim ara ara 160-170 yokladım. Yolbilgisayarında ortalama 73km görünüyordu.

Lpg konusu bu aralar bende düşünür oldum, Mazda'mı bilecikten aldım Adana'ya geldiğimde ilk iş olarak depoyu fulledim (trip-b)km'yi sıfırladım malesef benzin ışığı yanıncaya kadar çok sakin kullanmama rağmen 340 km yapmışım. :tey:

Adana BRC bayii Polat otogaz ile görüştüm Adana Mıçı otomotiv (mazda bayii) ile anlaşmalı olduklarını plakası takılmayan mazda3'lere lpg montajı yaptıklarını anlattı fiyat olarak karta göre 10-13 taksit 1,550 TL. Ayda taş patlasın 600 km yapıyorum kararsızım.

Birde japon arabalarındaki hafif alaşımlı yatak,süpap muhabeti iyice kafamı karıştırıyor :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BRC ne diyor peki bu konuda ? Var mı müşterilerinden 50.000 kmyi LPG ile devirmiş Mazda3 ?

BRC ,  öyle birşey olsa servis taktırmaz diyor. Ama dediğin gibi 50-60 bini devirmiş araç sahibinin yorumları lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün Faruk Sevgili oto gaz'ı aradım.Bu bilgiyi verdiler;

BRC  MY11 Yazılımı motor 4000 devirin üzerine çıktığında %80 lpg %20  benzin silindire yollayıp süpapların soğuması sağlanıp bir nevi korumaya alıyormuş.Her 10bin km'de Tunap katkı maddesi ve filitre (80 TL) masrafı var. iyice aklım karıştı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu az çok her LPG kitte olan bir özellik. Dediğim gibi önemli olan bir garanti verebiliyorlar mı.

BRC de çalışan bir üyemiz var, Emre onunla da konuşmakta fayda olabilir ama bu aralar çok vakti olup da giremiyor siteye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum ben de baya bi araştırmadan sonra Mocan da taktırdım. Çok da memnunum. 13000 km oldu takılalı. 1 depo ile 410-420 gidiyorum insan gibi kullanınca. adamlar da gayet iyi görgülü. tavsiye ederim. LPG yi de düşünme taktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar selamlar, aracım 140.000km'ye kadar benzinde kullanılmıştı sonrasında Lovato marka sıralı sistem LPG taktırmıştık. Bir türlü düzen tutturamadılar ve arabaya binmek zevk vermek bi yana dert olmaya başlamıştı. 155.000 km'de Lovato'yu söktürdüm ve sattım. (Lovato kötü demiyorum, uyum sağlamadı yada biz beceremedik). Yerine Prins ile aynı enjektör takımını kullanan MTM marka taktırdım. LPG konusunda dikkat edilmesi gereken tek husus montaj, Teleflex'te taktırsanız atiker'de taktırsanız montaj kötü ise başınıza dert olmaktan başka bi işe yaramıyor. Yeni LPG Kitini Ankara Konya yolunda Renoult sevisi olan Neziroğlunda taktırdım. Montajı alışılmışın dışında bir yol izleyerek ve inanın akla gelmeyecek bir şekilde yaptılar (Nasıl olduğunu söyleyemiyorum, firmanın ticari çıkarlarını da gözetmek gerekiyor). Kurulum sırasında İtalya'dan firmanın mühendisleri eğitim için Ankara'daydı ve gelen İtalyan mühendislerde montajı gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler. Neziroğlunun reklamını yapmak gibi bir niyetim olmadığını baştan söyleyim bende referans üzerine gitmiştim. Sonuçta LPG ile alakalı hiç bir sıkıntım kalmadı. Aracım 2300 CC olamasından kaynaklı rögülatörü ve enjektörleri de standardın dışında olmak zorundaydı. sonuç olarak şehirler arası yolda ortalama yakıtım 8 LT, şehir içinde de 10.5 LT olarak çıkıyor, yaklaşık 1 senedir. Performans olarakta 2. viteste 3000 devir civarında seyrederken dip gaz yaptığımda (Lastiklerimi bu sene sıfır almıştım ve kışlık) kadrandaki DSC lambasının yanıp söndüğünü görmek ayrı bir haz veriyor  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba

bende dün kocaeli serim otogazda lovato obd II kiti taktırdım.

daha önceki toyota aracımdada 50.000 km lovato kiti kullanmış hiçbir sorun yaşamamıştım.

bu sebeple yine lovato tercih sebebim oldu.

2 günlük izlenimlerim çok olumlu.gaza-benzine geçişlerde ve aracın çekişinde hiç fark yok.

tüp tankı orjinal lovato takılmış.rolantide devir sapması titreme stop etme gibi sıkıntı yok şu anda.

yol bilgisayarı yine anlık tüketimi gösteriyor,motor arıza lambası yanmayacağı garanti edildi.

daha doğrusu hiçbir sıkıntı yaşamayacağım garanti edildi.

tüpün yüksekliğinide 5 cm lik köpük kaplayarak giderdim güzel oldu.

ilk 1000 km kontrola gideceğim.

20.000 km de bakım ve filtre değişimi yapacaklarını söylediler.

fiyatı:k.kartı-1.750 tl 10m taksit

peşin 1.600 tl

ben peşin taktırdım 1.600 tlye.

bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah :) Lovato kesinlikle kötü marka değil, benim kullandığım Lovato'nun easy fast modeliydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim

bugün kocaeli den adapazarına gidip geldim gazdamı benzindemi hiç farketmiyor.

şu an çok memnunum.obd II kiti özellikle motor arıza ışığını kesinlikle yakmıyormuş.

o nedenle 200 tl daha fazla ödeme yapmış oldum.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

hocam bu sübap konusu bi açıklık kazandımı acaba?

subap konusunu bende merak ediyorum doğrusu. Forumda böyle bir başlık varmı ben göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...