Jump to content

LPG Ama Nerede Taktırmalı?

manovar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

LPG ye geçiyorum ama Ankarada nerede taktırsam kararsızım. Meb başayarda gas italy diye bi marka var, mocan otogazı tavsiye edenler var. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar...

2010 Mazda3 imp AT

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG ye geçiyorum ama Ankarada nerede taktırsam kararsızım. Meb başayarda gas italy diye bi marka var, mocan otogazı tavsiye edenler var. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar...

2010 M3 imp AT

ankarada çankaya sürücü kursunun mazda araçlarını taktırdıgı  mavi denizler otogaz var.Orayı övüyorlar..googledan aratırsan bulabilirsin..brc takıyorlar manifoldu vs delmeden taktıkları bir sistem varmış taktıranlar memnun..Bir ara görüş istersen..bir depo ile kaç km yapıyorsunuz acaba trafik durumu nasıl birazda bilgi verirseniz sevinirim ankarayı iyi bilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada bir depo ile şehiriçi 450 km ama artık Ankara Yozgat arası sık gidip gelmeye başladım ayda 1000 km garanti yapıyorum o yüzden lpg dedim. uzun yolda bir depo ile 650-700 görürüm heralde benzinle ama pahalıya gelecek böyle devam ederse...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankarada bir depo ile şehiriçi 450 km ama artık Ankara Yozgat arası sık gidip gelmeye başladım ayda 1000 km garanti yapıyorum o yüzden lpg dedim. uzun yolda bir depo ile 650-700 görürüm heralde benzinle ama pahalıya gelecek böyle devam ederse...

100kmde 12lt yakıyorsun o zaman çok yüksek bir değer ankara gibi bir memlekette olagan üstü bir değer...uzun yolda normalde 7-7,5 arası yakıyor normalde arkadaşlar ama sanki sizde oda yüksek olur gibi..700-750km gibi yapılır normalde...bende yozgatlıyım bu arada.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

450-550 arası değişiyo şehir içi. ama asıl uzun yolda zarar 55 tl 220km

hemşeriymişiz  :)

yozgatta göreve başladım git gel arttı tabi....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 mazdalara takıp kullanan arkadaşlardan tavsiyeler ve yorumlar alabilr miyiz?

Mert  2010 mazda motoru ile eski mazda motoru aynı ki.benim iletilerime şöyle bir bak mazda3'e LPG taktırmış yaklaşık 200kişinin yorumu var..  :D uzun emekler sonunda hazırlandı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

450-550 arası değişiyo şehir içi. ama asıl uzun yolda zarar 55 tl 220km

hemşeriymişiz  :)

yozgatta göreve başladım git gel arttı tabi....

ortalama 11-12lt/100km yine yüksek sayılır..bende yerköylüyüm..arkaba çıkarmışız  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 M3 imp AT

Başkent sanayi sitesinde Dağ-Cey otomotive gitmeni kesinlikle tavsiye ederim.Kendisi foruma üye zaten ararsan bilgilerini bulabilirsin,Romano,KME ve zannedersem BRC'de takıyordu.Bi uğra forum aracılığıyla geldiğini söyle(hatta benim ismimi verebilirsin,Polis Murat dersen tanır)seni tamamıyla aydınlatır,kafanda hiçbir soru işareti kalmaz.Ustalıkları da muhteşemdir,sahibinin ismi Mehmet. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ankarada ya  mavi denizler  yada mocan ikisinden biri olabilir

her usta mazdaya lpg  takamıyor  onların sitelerini gezebilirsin birçok mazda montaj  resimleri  görebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 mazdalara takıp kullanan arkadaşlardan tavsiyeler ve yorumlar alabilr miyiz?

http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,18165.0.html

Paran varsa vialle derim sübap problemi olmayacagını garanti ediyorlar denemeye değer...2.Romano 3.Brc my 07 derim başkada bişi demem..Sitenin moderatörü Burakta Romano var, bu LPG işinin piri Emre takmış artık anlamışsındır bagıntıyı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şu veya bu marka demiyorum, en başından beri dediğim gibi hala iyi bir usta diyorum. Eğer iyi olduğunu bildiğiniz bir usta varsa, servisi iyi ve geniş ağı olan bir marka olur ki zaten birçok arkadaş fikirlerini söylemiş.

Benim Romano tercihimin sebebi sessiz olması ve motorun genel görüntüsünde çok ciddi bir değişiklik yapmamış olması. Neden bilmem takıntılıyım bu motor kapağının yerinde durmasına :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

isa okuyorum abi sağol derlemişsin tüm yazışmaları.

araştırıp öğrenicez bakalım markaları, garantide de sorun olmazsa.

Meb başayarın bana attıgı mail...

Merhabalar,

benim gördüğüm, Mazda 3'ün en erken subap arızası veren aracı 80.000 km deydi.Subap problemınde bence asıl etken  montaj ve kalibrasyon.Bu iki işlem doğru yapılırsa uzun km'ler LPG'li ve sorunsuz binilebilinir.

Garanti olayında da,araçta meydana gelen arızanın sebebinin LPG olduğu ispatlanırsa o arıza garanti dışı kalır.Boyle bir durum haricindeki bütün arızalar garanti kapsamında değerlendirilir.

Biz MEB Başayar olarak iki İtalyan markasının Türkiye Distribütörüyüz ve sıfır km hem Mazda hem de Kia araçlarımıza montaj yapıyoruz.Uyum sorunu kesinlikle yaşamadık ve müşterilerimiz oldukça memnun.

Başka sorularınız olursa beklerim.Hoşçakalın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar bende mazda 3'üme lpg taktırmaya karar verdim forumlardan takip ettiğim kadarıyla Brc ve Romano marka kitlerden birini taktıracağım. Ancak burada mazda 3 montajı konusunda tecrübeli ve ustalığı olan bir yer öncelik kazanmakta sizden ricam istanbulda bu markaların montajını yapan güvenilir servis önerileriniz. gebzede ikamet ettiğimden anadolu yakası önceliğim olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...